Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте! Имам въпрос относно ваксините, много се притеснявам за детето си. Сложиха му втория пентаксим и три четири дни след това спря да гука и издава звуци, само тихо се смее и нищо повече и като плаче се чува, помогнете ми, възможно ли е повече да не говори и може ли да ми препоръчате хомеопат за Пловдив,чувала съм че с хомеопатия може да се продотврати вредното влияние на ваксината. Дано ми отговорите. Бебчето ни е на 4 месеца, забавиха му втория прием на пентаксим заради хрема.

 

  Макар и рядко, но може да се получат негативни реакции и спец. след пет и шест валентните ваксини, каквато е и Пентаксима.   Пиша Ви и на Лична поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър, как да се срещнем и да се справите с този Псевдомонас на дъщеря ми. Ние сме във Варна :)

 

 В момента и аз съм във Варна! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Търся добър хомеопат в Сливен!

Синът ми е на 3 години,съмняваме се за възпалена трета сливица,минахме през какви ли не лечения,постоянно е със запушен нос,гъгнещ,загуби апетит,ходи 3 дни на градина и после 2 седмици не можем да се възстановим.От началото на септември до сега е ходил два пъти по три дни и тази седмица два дни  !Сряда и четвъртък беше на градина и в четвъртък през нощта започна кашлицата,сополи жълто-зелени,в петък сутринта повърна малко количество секрети!

не искам да избързвам да я вадят,ако може да лекуваме с хомеопатия!

благодаря Ви предварително

Поздрави

Редактирано от Мария Калудова
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Мария,

 

Имам добър колега класически хомеопат в Сливен - д-р Антон Дойчев, пращам Ви координатите му на Личната Ви поща.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже знам, че понякога има лечебни кризи, свързани с физически симптоми при подтиснати болести, искам да попитам дали ако човек се лекува от някакви повтарящи се ситуации в живота му, причината за които може да се крие в някаква травмираща случка в детството, дали някакво събитие подобно на тази травмираща случка няма да се повтори, след започване на прием на хомеопатично лекарство?

 

Хомеопатията може ли да помогне, когато човек иска да се отърве от дадена ситуация, която се повтаря в живота му, но на различни места и може ли да помогнеза смяна на кариерата, когато човек не знае към коя професия да се насочи?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Слънце,

 

 Да, класическата хомеопатия може да помогне и непрекъснато го прави и вместо обяснение, ще Ви дам да прочетете преживяванията на Smehy: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=2

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

Може ли контакти на добър класически хомеопат в Пловдив. Става въпрос за лечение на тревожност и паническо разтроство.

 

Благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

Може ли контакти на добър класически хомеопат в Пловдив. Става въпрос за лечение на тревожност и паническо разтроство.

 

Благодаря предварително

 

  Здравейте,

 

Пращам Ви на Лични!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Alexander!

Детето ми е на 4 г. и от началото на годината го лекуваме с хомеопатия (класически хомеопат в София). Още при първия път много добре се повлия. През годината е имал неразположения, но сме ги оправяли с конституционалното л-во. Сега, обаче, от 4-5 дни кашля, има хрема и болки в едното ухо, както и темп. От 3 дни приема Pulsatilla 200 Ch (след преглед от хомеопат), но продължава да поддържа темп. 37-38. Водихме го на специалист УНГ, той е категоричен за Аугментин, Флудитек и Олинт. Тъй като хомеопатът не си вдига тел., реших да споделя проблема в този форум с надеждата за професионален съвет. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Деси,

 

В цивилизованите страни пък са категорични за Антибиограма, преди изобщо да си помислят за антибиотик.

 

Все пак опасността е за серозен отит на средното ухо, така че ако нямате връзка с хомеопата си и АБ не бива да се изключва.

 

  - Не разбирам как може в делничен ден хомеопата да не отговаря. Мен например ми звъняха снощи в 03 часа за Ларингоспазъм на дете - овладяхме го! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви, че се отзовахте толкова бързо! Определено ми помогнахте да взема решение. Вие приемате ли пациенти и евентуално какви са Ви координатите ? :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам момченце на 4 години, което много често прави задни хреми, като симптомите са следните - започва с лепкав и бистър секрет в носа, който не излиза, а се стича назад. След няколко дена, въпреки пръскането на физиологичен разтвор, се появява кънтяща суха кашлица. Ако не започнем антибиотичен мехлем в носа и някакъв сироп, дори и антибиотик, сополките стават вече страшно гъсти и зелени и винаги се стига или до гнойна ангина или до пневмония. Последно ни казаха, че понеже е бял и рус, всичко това става на алергична основа. В последствие ще го заведа и на алерголог, но сега искам малко помощ. Моля кажете ми кои Шуслерови соли да му давам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

 И да искам, не мога да ви помогна. Първо по интернет никъде не се предписват каквито и да са лекарства. Второ Щусерови соли не са хомеопатични лекарства, а форума е за хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Alexander,

аз до сега само чета този форум, но реших аз да задам въпрос, надявайки се да ми отговориш така както виждам си правил на всички.

 

От 2 години съм вегетарианец - хапвам рядко кашкавал и сирене, още по-рядко яйца, и никога месо. Направих това, защото цял живот имам един проблем - високо кръвно налягане, което в 90% от времето варира между 160 на 90. Да си призная - нямам абсолютно, ама абсолютно никакви болежки от това. Но както се казва "тихия убиец" и това ме притеснява.

Пробвах стандартната медицина - даваха ми разни видове лекарства - повечечето не помагаха изобщо, други ме караха да се чувствам като парцал.

 

Молбата ми е следната: има ли някаква насока как да се справя с това кръвно налягане, но без хилядите стандартни лекарства ? Моля да ме насочиш към правилния вариант както и към лекар хомеопат във Варна който може да ми помогне.

 

Да си призная - всеки месец плащам по 70лв здравни осигуровки, но съм адски разочарован от стандартната медицина, и не желая да се възползвам от нея, а не знам от къде да подхвана проблема и да реша дилемата с кръвното.

 

Да, имам наднормено тегло (ако така може да се каже - 185см, 100кг), но не знам дали това е основния проблем за кръвното ми. Не употребявам никакви тестени храни, ползвам само хималайска сол, не се храня със сладко, а проблема си остава.

 

Благодаря предварително за насоката.

Редактирано от itvladimirov
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, може ли да ми кажете нещо повече за лекарството hydrogenium t.k. информацията за него е доста оскъдна. Поздрави.

 

Здравейте,

 

Ето тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=9754

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Alexander,

аз до сега само чета този форум, но реших аз да задам въпрос, надявайки се да ми отговориш така както виждам си правил на всички.

 

От 2 години съм вегетарианец - хапвам рядко кашкавал и сирене, още по-рядко яйца, и никога месо. Направих това, защото цял живот имам един проблем - високо кръвно налягане, което в 90% от времето варира между 160 на 90. Да си призная - нямам абсолютно, ама абсолютно никакви болежки от това. Но както се казва "тихия убиец" и това ме притеснява.

Пробвах стандартната медицина - даваха ми разни видове лекарства - повечечето не помагаха изобщо, други ме караха да се чувствам като парцал.

 

Молбата ми е следната: има ли някаква насока как да се справя с това кръвно налягане, но без хилядите стандартни лекарства ? Моля да ме насочиш към правилния вариант както и към лекар хомеопат във Варна който може да ми помогне.

 

Да си призная - всеки месец плащам по 70лв здравни осигуровки, но съм адски разочарован от стандартната медицина, и не желая да се възползвам от нея, а не знам от къде да подхвана проблема и да реша дилемата с кръвното.

 

Да, имам наднормено тегло (ако така може да се каже - 185см, 100кг), но не знам дали това е основния проблем за кръвното ми. Не употребявам никакви тестени храни, ползвам само хималайска сол, не се храня със сладко, а проблема си остава.

 

Благодаря предварително за насоката.

 

  Здравейте Владимиров и извинявайте че сега Ви отговарям.

 

Трябва да се знае, че хомеопатията може да помогне до там, докъдето патологията е обратима. Може да влияе на причините обуславящи високото кръвно налягане, като стрес, гняв вкл. и потиснат гняв, депресия и т.н. и главно за забавяне и дори спиране хода на наследствени или придобити хронични заболявания на сърдечно-съдовата система, едно от които са Атеросклероза, Ревматизъм и Артрит. Има и хомеопатични лекарства,  чието действие е по-добро от Аспирина и главно без т.н. "странични ефекти" .При напреднала патология обаче, наред с алопатичните л-ва за високо кръвно, може да се вземат и хомеопатични лекарства.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

от месеци имам болка в корема и кръста, след всевъзможни изследвания, включително иригография (при пореден преглед при гинеколог) се оказа, че имам киста или тумор в десния яйчник 3.2см, все още нямам конкретна диагноза. Ще ви бъда безкрайно благодарна, ако ме насочите за консултация с подходящ  лекар -хомеопат преди да се подложа на операция.

Благодаря ви предварително !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

от месеци имам болка в корема и кръста, след всевъзможни изследвания, включително иригография (при пореден преглед при гинеколог) се оказа, че имам киста или тумор в десния яйчник 3.2см, все още нямам конкретна диагноза. Ще ви бъда безкрайно благодарна, ако ме насочите за консултация с подходящ  лекар -хомеопат преди да се подложа на операция.

Благодаря ви предварително !!!

 

   Здравейте Елиан,

 

Класическата хомеопатия може да Ви помогне да избегнете хирургичската операция. Пиша Ви на Лични.

Хубав ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Синът ми е на 3г и има заден ринит ще съм много благодарна ако ми помогнете с лечението.Давала съм виброцил ,клеева тинктура и какво ли не ......но всичко е временно и отново се появява хъркането и хремата която тече назад.Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Николета,

 

Хъркането, както и задната хрема по всяка вероятност се дължи на увеличен Аденоид или така наречената трета сливица, чието опериране може да доведе до неблагоприятни последици. Вижте тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=3 - Pepy

 

С помощта на подходящото индивидуално хомеопатично лекарство, може да се излекува.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще ми предложите като медикамент?Относно трета сливица казавали са ни че са му големи самите сливици ,но за трета аз съм много против за отстраняването.Ще съм Ви благодарна ако ни насочите към някакво лекарство>Хубава вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Може ли да ми дадете координати за класически хомеопат в Стара Загора.Става въпрос за 3 месечно бебе,родено преждевременно,с много проблеми ,като повръщанр,отказванр от хранене,обриви,водни изпражнения и т.н.Имам желание да се консултирам с хомеопат за лечение,тъй като след дълго лутане по лекари все още не сме намерили адекватен отговор и лечение на проблемите,а детето губи тегло.Благодаря предварително?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...