Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатични лекарства с животински произход?


Светлата

Recommended Posts

Не знам дали темата ми е правилно формулирана, но ме вълнува въпросът какво точно значи "хомеопатично лекарство с животински произход" (това го прочетох в една аптека) и какво да прави човек ако е вегетарианец и му предпишат такова?

:3d_035:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма проблем,не се убива животното,ползва се нещо от него,например какпка отрова,или от млякото ,което отделя за кърмене....В процеса на създаване на лекарството,в него не остава материална субстанция,то е носител на информация и енергия на изходното вещество.Пример:При лекарството Eagle от oрел е използвано перо от птицата,на върха на което е имало капка кръв.Както знаем във всяка клетка на даден организъм се съдържа информация за цялото.

Ако те интересува специално някое лекарство ще ти дам информация.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

При Сепия лекарството е направено от мастилото-цветно вещество,което сепията изпуска и създава облак във водата срещу противник.В миналото е било ползвано при производството на бои.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте.

 

Виждам че темата е доста стара,но не намирам другаде информация по въпроса който ме интересува. Изписано ми е Folliculinum  за лечение на поликистоза. В информацията за лекарството пише, че то е от животински произход. Тъй като аз съм строг вегетарианец, дали знаете точно от какво се извлича активното вещество в него? Ще съм Ви много благодарна ако можете да ми отговорите.

 

Поздрави !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Гергана,

 

Според мен може напълно спокойно да го използвате, тъй като Folliculinum е направен от Oestrone (синтетична форма на естроген).

  Източникът идва от Donald Foubister.

 

 За сведение, при потенция от 12СН нагоре, хомеопатичните лекарства не съдържат нито една молекула от началната субстанция.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...