Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.02.13 - 17.02.13)


Рассвет

Recommended Posts

11.02.13

 

На поверхности плодов имеется много грязи, вызывающей гниение. Если вы рассмотрите часть кожиц под микроскопом, то увидите эту грязь. В этом отношении вегетарианцы очень небрежны. Они берут яблоки или груши, моют их на скорую руку и оставляют в стороне, уже как чистые. Такие плоды настолько чисты, как и мясная пища. Следовательно, когда ешь плоды, нельзя спешить: возьмёшь плод, хорошо его вымоешь с кипятком, после возьмёшь увеличительное стекло – увидишь чист ли он, и, тогда только, его съешь. Всякой пище, входящей в ваш рот, необходимо быть совершенно чистой.


Оставьте расти вместе то и другое


 

По повърхността на плодовете има много нечистотии, които произвеждат гниене. Ако разгледате част от кожицата им под микроскоп, ще видите тия нечистотии. В това отношение вегетарианците са много небрежни. Те взимат ябълки или круши, измият ги отгоре-отгоре и ги оставят на страна, като чисти вече. Такива плодове са толкова чисти, колкото и месната храна. Следователно, като ядеш плодове, няма да бързаш: ще вземеш плода, ще го измиеш добре с вряла вода, после ще вземеш едно увеличително стъкло, ще видиш дали е чист и тогава само ще го ядеш. Всяка храна, която влиза в устата ви, трябва да бъде съвършено чиста.

 
Оставете да растат наедно и двете

Линк към коментар
Share on other sites

12.02.13

 

Влюбляться – это естественный процесс, как и еда. Я сравниванию еду с влюблённостью. Например, когда какой-то человек не ел несколько дней, лицо его становится печальным, желтеет, глаза вваливаются и видящий его думает, что он или болен, или ничего не ел. Но если наелся – сразу лицо его посвежело, стал чувствовать себя хорошо. Перед тем, как наесться, вы чувствовали недомогание, но если наелись – всегда приходит хорошее самочувствие. Такова и влюблённость. Она – хорошая еда. Когда кто-то влюбится он получает большое угощение. И говорят о таком человеке, что он влюбился. Эти большие обеды называют торжественный обед. Влюблённый молодой человек доволен, что он на обеде. Однажды его перестают приглашать и он теряет своё хорошее самочувствие, глаза его становятся мутными, ему не хочется жить и он говорит: Не хочу больше жить, жизнь для меня не имеет никакого смысла.

 

Помни создателя твоего

 

 

Влюбването е един естествен процес, както е и яденето. Аз сравнявам яденето с влюбването. Например, когато някой човек не е ял няколко дена, лицето му посърва, пожълтява, очите му хлътват навътре и който го види, мисли, че или е болен, или не е ял нищо. Но щом се наяде, веднага лицето му е освежено, става разположен. Преди да се наядете вие сте  еразположени, но щом се наядете, разположението веднага идва. Такова нещо е и влюбването. То е едно хубаво ядене. Когато някой се влюби, той е на голямо угощение. И казват за такъв човек, че се е влюбил. Тези големи обеди ги наричат гала-дине. Младият, който се е влюбил, е доволен, че е на дине. Един ден престават да го канят, и той изгубва разположението си, очите му стават мътни, не му се живее, и той казва: Не искам вече да живея, животът за мене няма никакъв смисъл.


Помни създателя си

Линк към коментар
Share on other sites

13.02.13


Когда человек влюбился, когда он на этой трапезе, в нём происходит вливание; но если этот путь закроется, это вливание из сердца исчезает, прекращается и он ощущает, что этого вливания уже нет. Он говорит: тяжёлая работа. Закрыли ему путь, уже нечем дышать. Говорите: Тогда человеку не нужно влюбляться. – Это невозможно, необходимо влюбиться. – Но почему, на каком основании? – Я исхожу из другой точки зрения. Невозможно человеку не принимать пищу. Будет есть, и, при этом, насколько пища лучше – настолько лучше для него. Насколько пища хуже – настолько хуже для него. Какой бы ни была пища, тебе надо есть. Человеку непременно необходимо иметь хорошую пищу. Зло не в пище, а в неправильном питании. Зло не во влюблённости, а в недооценивании того, в кого влюбился.


Помни создателя твоего


 

Когато човек се е влюбил, когато е на тази трапеза, в него става едно втичане, но щом се затвори този път, това втичане от сърцето му изчезва, прекъсва се, и той усеща, че няма вече това втичане. Той казва: Тежка работа. Затворили пътя му, няма вече какво да диша. Казвате: Тогава човек не трябва да се влюбва. – Невъзможно е, трябва да се влюбиш. – Ама защо, на какво основание? – Аз изхождам от друго гледище. Невъзможно е човек да не яде. Ще яде, и при това, колкото храната е по-хубава, толкова по-добре за него. Колкото храната е по-лоша, толкова по-зле за него. Каквато и да е храната, все трябва да ядеш. Непременно човек трябва да има хубава храна. Злото не е в яденето, но в неправилното ядене. Злото не е  във влюбването, но в неоценяването на онзи, в когото си се влюбил.


Помни създателя си

Линк към коментар
Share on other sites

14.02.13


Когда Бог сближает людей, Он этим желает им открыться. Бог им является, когда желает, чтобы две души раскрылись. Тогда они влюбляются друг в друга. Так что, когда две человеческих души любят друг друга, они любят не для того, чтобы узнать друг друга, а для познания Бога в самих себе. Любовь в мире – это процесс познания Бога людьми. Если мы можем познать Бога, мы сможем познать и друг друга. Если не познаем Бога,  мы будем в мире чужими друг для друга.


 Один из двенадцати

 

 

Когато Бог сближава хората, с това Той иска да им се открие. Когато Бог иска да се разкрие на двама души, Той им се явява. Тогава те се обичат. Тъй щото, когато двама души се обичат, те  се обичат, не да се познаят, но да познаят Бога в себе си. Любовта в света е процес, за да познаят хората Бога. Можем ли да познаем Бога, ще се познаем и ние. Ако не познаем Бога,  ние ще бъдем чужди в света едни за други.


Един от дванадесетте



 

Линк към коментар
Share on other sites

15.02.13

 

Познающие реальность знают, что [если] к ним кто-нибудь проявляет Любовь – это Бог, проявляющийся через этого человека. Каждый человек, таящий в себе Любовь к Богу – он верен. Каждый человек осознаёт, что в нём имеется нечто, что ему не принадлежит, но при этом и он имеет немного Любви, но как отражение. Любовь Бога познаётся по тому, что она готова на все жертвы. Когда любишь человека по-человечески ты увидишь в нём плохие стороны, но если ты любишь по-Божественному – ты никогда не увидишь в нём плохого, увидишь только доброе в человеке.


Один из двенадцати


 

Онези, които познават реалността, те знаят, че каквато и Любов да им покаже някой, това е Бог, Който се проявява чрез този човек. Всеки човек, който крие Любов в себе си към Бога, той е верен. Всеки човек съзнава, че има нещо в него, което не е негово, а при това и той има малко Любов, но по отражение. Божията Любов се познава по това, че тя е готова на всички жертви. Когато обичаш човека по човешки, ти ще виждаш в него лошите страни, но ако го обичаш по Божествено, ти никога няма да виждаш в него нещо лошо, ще виждаш само доброто в човека.


Един от дванадесетте

Линк към коментар
Share on other sites

16.02.13


Однажды, не оценив [по достоинству] того, в кого влюбился, ты умрёшь. Я слышал как кто-то говорит: Не могу ли найти другую жену? Вы не знаете, что такое природа. В природе вы можете найти только одну жену. В природе нет многочисленных жён. До тех пор пока вы думаете, что можете найти много жён, вы не можете разрешить вопрос [любви].

Мы видим, что кто-то влюбился в кого-то и начинаем ревновать. Нет, вы делаете такую же земную ошибку. Этот человек влюбился в кого-то ради Бога.


Помни создателя своего


 

Един ден, когато не оценяваш този, в когото си се влюбил, ти ще умреш. Слушал съм някой да казва: Не мога ли да намеря друга жена? Вие не знаете какво нещо е природата. В природата вие можете да намерите само една жена. Няма много жени в природата. Докато мислите, че можете да намерите много жени, вие не можете да разрешите въпроса.

Виждаме, че някой се влюбил в някого и започваме да ревнуваме. Не, вие правите същата погрешка на пръстите. Този човек се е влюбил в някого заради Бога.

 

Помни създателя си

Линк към коментар
Share on other sites

17.02.13


Все недоразумения, всё в жизни обязано тому, что люди идут по пути человеческой Любви, но жизнь не может исправиться таким способом. До настоящего времени люди шли по пути человеческой, личной любви, создавшей многое в мире, но она не может принести людям счастье. А человеку необходимо дойти до так называемой космической Любви или Любви души. Любви души необходимо проявиться, чтобы мир исправился.


Один из двенадцати


 

Всички недоразумения, всичко в живота се дължи на това, че хората вървят по пътя на  човешката Любов, а животът по този начин не може да се поправи. Досега хората са вървели по пътя на човешката, на личната Любов, която е създала много работи в света, но тя не може да донесе щастието на хората. А човек трябва да дойде до така наречената космическа Любов или Любов на душата. Любовта на душата трябва да се прояви, за да се оправи светът.

 


Един от дванадесетте

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...