Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Искам да си го върна! ;(


Recommended Posts

Незнам дали някой е чувал за The Secret тука, но тази книги говори за Law of Attraction; как нащите мисли ни създавът реалноста. Също така дава съвети как да стигнем до мечтите си.

Преди година аз си написах на един лист хартия, всичко което искам в перфектното момче за мен. Сложих си го на стената, и си го гледах всеки ден.

 

След няколко месеца, миналия Юни забелях едно момче от моето училище което не бях обръщала внимание до тогава. Нещо ме дърпаше към него, и се опитах да го опозная. Беше всичко което исках от момче- до всеки детайл,

 

Аз нямъх съмнение че той е правелният за мен, че бог ни е събрал.

 

В октомври той ми призна че беше блюбен в мен, и че аз също бях това което той търси в момиче, че никога няма да срещне момиче като мен никога отново . Не можех да вярвам че за първи път някой друг е блюбен ве мен- обикновено само имах несподеляна любов до сега. Месеците след това бяха от най прекрасните който съм имала в живота си.

Всичко беше магическо, красиво.Имахме общи мечти, характери, интереси, обичахме еднакви книги, т.н

 

Но след време забравих за Law of Attraction, и негативни мисли започнаха да влизат в главата ми. Какво ако той ме напусне? Какво ако си загуби чуствата за мен? Какво ако го загуба?

Само това мислех, и точно това започна да се манифестира около мен. Той стана много хладен с мен, започна да иска по малко да се виждам, спря да ми казва че ме обича.

Аз ставах по и по тъжна, и наистина мислех че ще го изгубя. И така стана. Той скъса с мен. Това ме депресира напълно. Каза ми че вече никога няма да е както е било, и че иска да си продължи живота все едно никога не се е запознал с мен.

Много болеше. :(

 

След това почнах да си чета книгите ми на Бейнса Дуно, и на едни други хора който говорят за пътя към любовта.

 

Много ми помоганаха, обаче още съм тъжна. Колкото и да се опитвам да вярвъм в бог, да ми върне момчето и любовта, не е достатачно и ми е гадно всеки ден когато виждам реалноста около мен.

 

Някой има ли съвети за мен? Как да си го върна, и как да не се притеснявам.

 

Много ви благодаря, наистина всичко бих направила

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам дали някой е чувал за The Secret тука, но тази книги говори за Law of Attraction; как нащите мисли ни създавът реалноста. Също така дава съвети как да стигнем до мечтите си.

Преди година аз си написах на един лист хартия, всичко което искам в перфектното момче за мен. Сложих си го на стената, и си го гледах всеки ден.

 

" С моите страдания и мечти

закачих си на ушите обеци " 

 

От една френска песен. Така че, по-полека с мечтите, че за благодарност ще получиш разочарование. Предствяш си хубав живот, сполети те лош. Представяш си здраво тяло, започнеш да спортуваш, връхлети те болест. Представяш си гореща любов, стигне те изневяра. Много често нищо не зависи от нас. 

 

В древен Рим е съществувал един обичай. По това време писмената кореспондеция е била основно средство за комуникация. Винаги в началото на писмото се пишело: " Ако си здрав, добре е. Аз съм здрав! " След това вече се споделяли житейските болежки. Щом меланхолията взема връх пусни я себе си да снове, но преди всичко си спомняй и за римския обичай. Хората имат нужда да изпитват болка. Носталгията и меланхолията често са предпочитани пред обикновеното удоволствие. Не знам защо е така, но си е факт. Замислиш ли се ще стигнеш до извода, че никой не е нещастнен само от настоящето си. Пращаме мислите си или в миналото, или в бъдещето, но и двата случая тревожим духа си. Значи ние имаме нужда от тая трегова и тя се явява един вид някаква енергия, която ни държи живи превръщайки съществуванието ни в бушуващ пожар. Лично аз не съм чувал за случай, в който времето да не е заличило несподелена любов. И с твоята любов ще стане същото, ще се заличи след време. Изживей този период от живота си и се предай в обятията на горчилката. Времето ще свърши останалата работа и ще залюбиш друг. Такъв е законът на живота. Всичко тече  (Panta rhei)!

 

И заключение. Една моя съученичка ходеше с едно момче в продължение на 4 години. Той я изостави, понеже срещна друга любов. Тя го преживя много тежко. Дори си татуира на гърба част от някакво стихче от любов по него. Сега е женена с две деца, а татуировката превърна в плетеница. Всичко тече  (Panta rhei)!

 

http://vbox7.com/play:85811c4307

 

Замисли се над това, че си емоционална. Качество, от което мнозина са лишени. И не знаят от какво ги е лишила природата. 

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам дали някой е чувал за The Secret тука, но тази книги говори за Law of Attraction; как нащите мисли ни създавът реалноста. Също така дава съвети как да стигнем до мечтите си.

Преди година аз си написах на един лист хартия, всичко което искам в перфектното момче за мен. Сложих си го на стената, и си го гледах всеки ден.

 

 

Колкото и да е хубава една техника, пусната безразборно в пространството прави големи поразии. 

Усетила си силата на мисълта, но вероятно си пропуснала нещо много важно, нашата мисъл влияе само и единствено на нас. Ние можем да станем нейни пленници или господари. Това вече е въпрос на духовно израстване и умение.

Най - лесна за манипулиране е мисълта на развиващия се човек.

И ето, че при теб една книга е успяла да манипулира вярата ти, в това, че можеш да ръководиш действията на другите. :) Това е илюзия, не можеш. 80% от тийнейджърките са влюбени в известни личности. Имат в къщи плакати със снимките им, пишат им писма, мислят за тях, вероятно, който е прочел книгата е правил и тази техника. Представяш ли си какво би се случило, ако това което мислиш за действително (някой с когото не контактуваш да се влюби в теб, защото гледаш лист с думи) да се случва на всички!? 

И тук съвсем естествено, ще кажеш: "да, ама то се случи". Момчето ти е обърнало внимание, не защото си гледала листа, а защото под въздействието на собствената си автохипноза си решила ти да му обърнеш повече внимание. И както ти си го забелязала в този момент, така и той те е забелязал в този момент, защото е усетил твоето различно отношение. Станала е връзка, която ТИ за СЕБЕ СИ, определяш като прекрасна. Защото ти си я чувствала такава. Т.е. всичко се е случвало за теб през твоето светоусещане. Не знаем той какво мисли по въпроса.И как стои всичко през неговия поглед. 

А връзките в ученическите години започват и свършва много бързо. Това е твоята първа връзка със споделени чувства, остани с красив спомен за нея и насочи мисълта си към себе си. Опознай се, обичай се, развивай се и истинската, голяма любов, вероятно скоро ще се появи без листи, без техники, символи, и всякакви други техники за автохипноза. 

Желая ти прекрасно лято.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...