Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (17.06.13 - 23.06.13)


Recommended Posts

17.06.13

 

Где находится Бог? – Везде! Бог – в свете, в воздухе, в воде, в пище. Следовательно, когда едите, дышите, воспринимаете свет и мысли – облечётесь в свои праздничные одежды. В этом состоит новое в мире. Это великие процессы и для их совершения требуется пробуждённость и большое сознание. Под «праздничными одеждами» понимается святое отношение к этим процессам.

 

Дыхание

 

 

Къде е Бог? – Навсякъде! Бог е в светлината, във въздуха, във водата, в храната. Следователно, когато ядете, дишате, възприемате светлина и мислите, ще облечете празничните си дрехи. В това стои новото в света. Това са велики процеси и за извършването им се изисква будност и велико съзнание. Под „празнични дрехи“ се разбира свято отношение към тези процеси.

Дишане

Линк към коментар
Share on other sites

18.06.13

 

Жена, когда увидит мужа, скажет: Вот мой отец. Муж, когда увидит жену, скажет: Вот моя дочь, вот мой ребёнок. Потому что муж родил первую женщину. Когда родила женщина, он перестал рождать. Почему? Она не закончила школу как надо. Он себе сказал: Больше женского пола не рождать. Женщина родила двоих детей и один из них убил брата. Кто-то скажет: Какое большое преступление. Если мы постоянно своим умом, сердцем, волей разрушаем – не являемся ли мы убийцами? Наш ум, наше сердце и наша воля совершают убийство. Ты имеешь ненависть к кому-то! Ты думаешь, что ненависть это почитание Бога? Ты говоришь: Я его ненавижу. С какой стати человек не желает видеть то, что создал Бог?

 

Слово стало плотью

 

 

Жената като види мъжа, да каже: Ето моя баща. Мъжът, като види жената, да каже: Ето моята дъщеря, ето моето дете. Защото мъжът роди първата жена. Като роди жената, той престана да ражда. Защо? Тя не свърши училището както трябва. Той си каза: Още веднъж женско да не раждаш. Жената роди две деца и единият уби брат си. Някой казва: Какво голямо престъпление. Ако ние постоянно с ума си, със сърцето си, с волята си рушим – не сме ли убийци? Нашият ум, нашето сърце и нашата воля вършат убийство. Ти имаш омраза към някого! Мислиш ли омразата е почитание на Бога? Ти казваш: Аз го мразя. Откъде накъде човек не иска да види това, което Бог е създал?

 

Словото стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

19.06.13

 

Существует одна мысль, опорочивающая нас. Если начнём думать, что в мире существует какое-либо благо вне Бога, мы уже совершаем преступление.

 

Любовь и безлюбие

 

 

Самата мисъл е, която ни опорочава. Щом започнем да мислим, че в света съществува някакво благо извън Бога, ние вече правим едно престъпление.

Любов и безлюбие

Линк към коментар
Share on other sites

20.06.13

 

Ваша человеческая любовь, имеющаяся сейчас у вас, ученику Оккультной школы не позволяется. Одна сестра спросила: «Но зачем сейчас она существует?» Ей позволили [существовать]. Так ученик рассеивается и не учится. В Любви вы идолопоклонники, поскольку вы создаете идола. А Любовь должна быть изнутри, то есть не говоришь тому, кого любишь, что его любишь, не ходишь с ним туда-сюда, но будешь его любить неведомой Любовью. Каких только идолов не имеют люди!

 

Что значит любить

 

 

Вашата човешка любов, която сега имате, на ученика в Окултната школа не се позволява.

Една сестра попита: „ Ами защо сега я има?“.

Позволили сте я. Така ученикът се разсейва и не учи. Вие в Любовта сте идолопоклоннци, понеже си създавате идол. А Любовта трябва да бъде отвътре, т. е. няма да казваш на онзи, когото обичаш, че го обичаш, няма да се разхождаш с него насам-натам, но ще го обичаш с незнайна Любов. Хората какви ли не идоли нямат!

 

Какво значи да любиш

Линк към коментар
Share on other sites

21.06.13

 

Теперешние люди говорят, что любовь это пустое дело. Ещё никто не проверил любовь, она ещё не испытана.

 

Единственное благо, которое люди постоянно и везде ищут, – это любовь. Везде её ищут. Они не могут её найти, так как хотят её материализовать, схватить её, одеть на неё недоуздок, управлять ей как хотят, – поэтому говорите, что любви нет или что любовь – пустое дело. Разве корова, дающая своё молоко, не имеет любви? Разве яблоня, дающая свои плоды, не имеет любви? На данный момент – это любовь. Так Бог изъявляется во всех формах Своего Бытия. Одно существо не может любить вас вечно, оно будет вас любить только на данный момент. Но и вы не можете любить весь мир одновременно.

 

Кто учится Божиему слову

 

 

Сегашните хора казват, че любовта е празна работа. Любовта още никой не я проверил, тя още не е опитана.

 

Единственото благо, което хората търсят постоянно и навсякъде, това е любовта. Навсякъде я търсят. Те не могат да я намерят, понеже искат да я материализират, да я хванат, да ѝ турят юлар, да правят с нея, каквото искат, затова казвате, че няма любов или че любовта е празна работа. Нима кравата, която дава своето мляко, няма любов? Нима ябълката, която дава плодовете си, няма любов? За дадения момент, това е любов. Така се изявява Бог във всички форми на Своето Битие. Едно същество не може да ви обича вечно, то ще ви обича само за даден момент. Пък и вие не можете да обичате целия свят в един момент.

 

Който се учи на словото Божие

Линк към коментар
Share on other sites

22.06.13

 

Нет ничего более благородного, чем любить в себе Бога – это твой дух. Нет ничего более благородного, чем любить своего ближнего как самого себя – это твоя душа. Это два принципа. Ты живёшь в духе, живёшь и в своей душе. Твой дух с помощью любви работает в душе. Только дух работает с более возвышенной, Божественной любовью. После и ум работает с помощью любви и сердце работает с помощью любви.

 

Молодой сын

 

 

Няма нещо по-благородно да обичаш Бога в себе си – то е твоят дух; да обичаш ближния като себе си – то е твоята душа. То са два принципа. Ти живееш в духа, живееш и в своята душа. В душата чрез любовта работи духът ти. Само духът работи с по-възвишена Божествена любов. После и умът работи чрез любовта и сърцето работи чрез любовта.

 

Младият син

 

Линк към коментар
Share on other sites

23.06.13

 

Иногда говорит Дух Божий, а иногда говорит человеческая мысль. Мысль – это отражение духа, и тогда люди думают, что им говорит Дух. В этом смысле, дух – самое разумное, что может проявиться в человеке. Когда в человеке начинает говорить дух, тогда во всём его бытии, во всём его естестве происходит целый переворот. Человек будет первоклассным гением, у него не будет никаких внешних противоречий, он будет похож на ребёнка, а внутренне он будет иметь глубокое понимание вещей и у него не будет никаких противоречий. Он будет готов на любую услугу по отношению к людям и не будет думать о себе. Человек, которому говорит дух, не думает о себе и всегда занимает последнее место. Он смотрит как улучшить жизнь всех людей. Его жизнь организована, нет необходимости в приведении чего-либо в порядок. Если жизнь других людей приводится в порядок – и его жизнь упорядочивается.

 

Это живой хлеб

 

 

Понякога говори Духът Божи, а понякога говори човешката мисъл. Мисълта е отражение на духа и тогава хората мислят, че Духът им говори. В този смисъл, духът е най-разумното, което може да се прояви в човека. Когато духът в човека почне да говори, тогава в цялото негово битие, в цялото му естество настава цял преврат. Той ще бъде първокласен гений, в него няма да има никакво противоречие външно, той ще мяза на дете, а вътрешно той ще има едно дълбоко разбирание за нещата и няма да има никакви противоречия. Той ще бъде готов на всякаква услуга по отношение на хората и няма да мисли за себе си. Човек на когото духът говори, той не мисли за себе си и той взема всякога последно място. Той гледа да се подобри животът на всички хора. Неговият живот е уреден, няма какво да се урежда. Щом животът на другите хора се уреди и неговият живот е уреден.

 

Този е живият хляб

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...