Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сакс музика


Viva Caselli

Recommended Posts

Саксофонът е музикален инструмент със силно специфично звучене, което има успокояващо и релаксиращо въздейстие — крал на музиката, който заслужава тази тема!

 

Линк към коментар
Share on other sites

За мен има велики музиканти, които, бих казала, че определиха битието ми в някакви посоки, един от тях е великият Jan Garbarek. Тенор саксофон.

Няма нужда се изрежда всичко, той е работил с най-големите съвременни музиканти от целия свят, едно огромно творчество, продуктивно, интересно, дълбоко и различно ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=10yv2v5haFE

 

http://www.youtube.com/watch?v=U1OLbQ5cvf4 (тук е с великия Keith Jarret)

 

(със Zakir Hussain)

 

(албума Officium Novum & Hillard Ensemble)

 

(feat Anuar Brahem)

 

 

Засега са достатъчно :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Лиула, най-знаеща сред гледачките на карти, музикалният ти вкус е прекрасен, а аз се почувствах задължен да ти направя комплимент  — разбираш повече от музика, отколкото от таро.

 

Ето и поздрав:

 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за темата, благодаря и за представянето на Ян Гарбарек - чудесна музика!

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, ти каква музика слушаш? Питам, защото ми е направило впечатление, че си една от малкото личности в този форум, които не съм виждал да предлагат музика. Останал съм с впечатление, че не си падаш кой знае колко по музиката. 

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, ти каква музика слушаш? Питам, защото ми е направило впечатление, че си една от малкото личности в този форум, които не съм виждал да предлагат музика. Останал съм с впечатление, че не си падаш кой знае колко по музиката. 

Обичам и слушам музика, щом благодаря, значи ми е харесало :)

Какво да ти предложа тук в тон с темата, може би това?

Харесват ми различни стилове, но никога всичко от тях, по-скоро си имам любими композитори, музиканти ... Може би само в джаза и класическата музика мога да кажа, че харесвам почти всичко, особено нещата издържали проверката на времето, но ... пак не всичко ...

В други стилове - обичам да слушам например Pink Floyd, Electric Light Orchestra, Depeshe Mode, ... нарочно се стремя да изброя различни по стил и звучене изпълнители.

 

А, ето още едни малко познати изпълнители у нас, които много харесвам, може би ще направя отделна тема за тях, заслужават си, а тук ще предложа само нещо от тях, което да е по темата. Приятно слушане :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...