Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Среща на Портала, 2013, Черноморието


Recommended Posts

Здравейте, приятели, 

 

Предлагам ви да се съберем в началото на август в прекрасната месност Иракли.:)

За юли е вече късно да се организираме, за това предлагам началото на август( 1-5). 

Пишете какво мислите по този въпрос, в момента нямам много време, но по- късно през деня ще публикувам информация.

Доколкото си спомням там има бунгала, които вече трябва да са отремонтирани. Мисля, че, ако този път се органиизраме ще изкараме страхотно! Поздрави!

И.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво намерих в уикипедия, малко информация за географското положение, история и култура:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B8

irakli1.jpg

Бунгала в Иракли:

http://www.rooms.bg/bungala-irakli-iraklii.html

 

Телефони: 0888 / 221676     0887 / 645400

Пише, че имат бунгала с 2 и 3 легла. 

http://www.youtube.com/watch?v=UoDkdDggPcM, Вижте и това видео от Иракли, :)!

Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте, отново,

Явно не ни върви с това Иракли да му се не знае...

Но...

Имам друга идея. Сетих се за още едно прекрасно място в близост до Царево, това е АРАПЯ.

Все още помня едно прекрасно лято от детството си, няма да забравя училището по сърф и невероятните хора, блестящата вода и прекрасния ситен пясък. Все едно не си в България, а някакво забравено кътче, което удивлява с невероятните си гледки и природа.

Ето малко инфо от нета..

Добре Дошли на сайта на к-г Арапя

 

У нас все още има цивилизовано място за къмпингари и то се нарича "Арапя" (на 2,5 км   северно от Царево и на 2,5 км южно от   Лозенец).  "Арапя" се появява на туристическата   ни карта  през 60-те години на миналия век. Боровите и  широколистните гори край   залива предлагат не  по-малко адекватен терен   за разпускане чрез  палатков лагер. Близостта до   Странджа също е  предпоставка за   приключения.Известно време  името му беше   сменено на "Българка". Курортът е идеално за сърф, яхтинг, морски риболов и гмуркане.Предпочитано място за сърфистите, поради подходящото наличие на вятър. Скъсена е и дистанцията ви с три национални природни резервата по устията на реките Ропотамо, Велека и Резовска.Понастоящем има три хотела, безброй бунгала, десетина заведения и няколко 3-етажни къщи за гости. Ще ви приемат абсолютно навсякъде с домашен любимец, стига да не е всеядна циркова мечка.Забавленията за деца не са много по-различни от наличните по време на соца. Ако тогава е имало стрелбище и машина за сладолед, днес към тях добавяме джаги, каране на скутер и автомати за временни татуировки.

 

 

Изт.http://www.arapya.com/

Тук може да прочетете всичко за наличните бунгала:

http://www.arapya.com/bungala.html

На всякъде пише цени по договаряне. Има контакти има всичко. Предлагам да погледнете и да обсъдим!!!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте, отново,

Явно не ни върви с това Иракли да му се не знае...

Но...

 

Но, варианти има, така, че ще се оправим. Който иска, намира начина. Може да отседнем на друго място и да посетим тези плажове. Ако всичко е заето.

Линк към коментар
Share on other sites

Има свободни места - бунгала Николови

http://www.arapya.com/nikolovi.html

1.jpg

4.jpg

14.jpg

17.jpg

 

Тел.GSM: 0887 32 28 63

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се обадих и има свободни места в две бунгала, които са с 3легла, но има и 4 походно легло с рамка, което ми обясниха по телефона, че е много удобно.

Датите са от 28 юли до 1 август за едното и 27 юли до 30 юли, второто. Цената за цялото бунгало е 65 лв, вътре могат да спят 4 човека. Всяко бунгало има самостоятелен санитарен възел. и други екстри, които можете да прочете в линковете, които дадох.  Бунгалата имат и веранда с масичка и столчета. Моля ви пишете, защото времето тече.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Еййй Ина, как уцели моя роден град и любимия ми къмпинг :) в края на следващата седмица ще съм там и ще мога да проверя всичко на живо, още повече, че познавам лично, някои от хората, които имат хотелчетата, караваните, бунгалата и т.н.

2-3 август, като дата ако ви устройва, мога да видя какво може да се запази.

Линк към коментар
Share on other sites

Хех, Диди, явно сме на една вълна. Само да кажа, че то в момента всичко е заето, едва намерих тези 2 бунгала и трябва бързо да се действа. Иначе и на мен  повече ми харесват датите 1-5 август, но няма свободни бунгала. Аз вчера говорих с главната на къмпинга. И това е, което ми каза тя. Ако имаш някакви телефони и можеш да се свържеш с някой и да уредиш нещо за август ще е супер. :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята е супер! От няколко години се каним да отскочим до това място! Аз ще съм в отпуск от 1 - 18 август и ще се постарая да се вместя! Ние сме с палатка - за нас не мислете за резервации на бунгало - само ако е нужна такава за палатка. 

Линк към коментар
Share on other sites

На този къмпинг има караванен туризъм, т.е. цял един хълм с каравани под наем. Има няколко семейни хотелчета на брега на морето, голям къмпинг за палатки под много хубава тополова гора. Ще проверя лично, къде, какво, за кога има и ще пиша. Но за палатките няма ниииикакъв проблем, може и на самия плаж да се разположат. Има бани  и тоалетни, едни от малкото поддържани по къмпингите останали от времето на активно къмпингуващите. Има достатъчно места за хапване на самия плаж и в гората, много красив плаж и невероятен изгрев :)

Линк към коментар
Share on other sites

Морето.....винаги съм искала да го питам, ако можех да разговарям с него

радва ли се на туристите, 

или ги смята за досадници и чака с нетърпение есента за да се махнат 

и да го оставят на мира

Що не хвърлите едно Таро по този въпрос, ? Какво ли биха отговорили?

Линк към коментар
Share on other sites

Отговарям ти mvm: разговарям 30 години с морето .Радва се морето. Хората се радват и морето се радва.Есента е тъжен сезон за морето.   P.S.- Ако срещата се състои ,ще дойда да се запознаем ,макар и за 2-3часа.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се радвам да ви видя и двете!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се радвам да видя всеки, присъединил се. На живо впечатленията са много по- силни и до сега никога не съм съжалявала, когато съм ходила по срещи, така, че съфорумци действайте. Нека всеки напише дали са му удобни тези дати и дали има желание да се видим. Разчитам на Диляна да пусне някаква информация скоро от кухнята. Трябва да се намерят варианти и да се съберем! Поздрави и  :3d_039:  много усмивки! 

Линк към коментар
Share on other sites

Жалко, Илияна! Дано все пак срещата не пропадне и дано успеем да се съберем. Чакам от Диляна включване с прясна информация,:) !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, за к-г Арапя, за палатките, място има, до края на седмицата ще знам за каква дневна такса става въпрос. За бунгалата - всичко е заето. Хотелчето - също. Но на 8-9 се освобождава студио за 4 човека - спалня и две легла, а на 9-10 ще има и още едно студио - същото. До колкото разбрах цената на легло е 30 лв. Тел. за резервация -  0895433776. който е решил твърдо, че ще дойде, трябва да се обади бързо. Иначе Арапя е на 3 км от Царево и има транспорт с открит автобус на всеки 30 мин., където пък има и квартири и хотели, ако има повече желаещи, няма проблем да се преспива в града. 

А за караваните това представлява http://prodavalnik.com/na-k-g-arapya-predlagame-pochivka-v-oborudvani-karavani-i-i22251483  и тук има телефон и информация. 

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Диляна, а ти ще дойдеш ли ?

Благодаря за информацията, тя ще е полезна за всички. Аз взех кардиналното решение да съм на палатка. :3d_146: Поздрави!

И.

Линк към коментар
Share on other sites

Ние ще сме на плажа на Арапя в началото на седмицата 5-9 август - засега нямам точна инфо но това са плановете - готвим палатки, но ако има каравани (съмнявам се точно сега) ще мислим на място. Ако все пак някой реши да дойде трябва някак там да се намерим като стане ясно тръгване и други подробности ще оставя телефон за връзка :) Много ще се радвам!

С Ина сме замислили да си вземем боичкитееееееееееее.... :3d_051:

Линк към коментар
Share on other sites

Диляна, а ти ще дойдеш ли ?

Благодаря за информацията, тя ще е полезна за всички. Аз взех кардиналното решение да съм на палатка. :3d_146: Поздрави!

И.

Да Ина, аз ще съм там още в края на другата седмица до 9.08. - живот и здраве :) - така че, ако някой има нужда от информация за района и нощувките в града може да се свърже с мен. А вас ще ви намеря :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Браво на вас, добре ще си починете. Аз вероятно мога да дойда също на 5. Ако можеш публикувай цените за палатките ...

Линк към коментар
Share on other sites

На мен ще ми трябва маса за някои дейности, дали ще се намери такава, хах ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...