Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (24.02.14 - 02.03.14)


Рассвет

Recommended Posts

24.02.14

 

Сейчас белая раса рождает Шестую [расу] и будет мучиться как мать, но она будет сознательной при рождении, тогда как раньше каждая раса рождала следующую [расу] несознательно. Шестая раса принесёт такое будущее, какое человеку и не снилось – он будет жить в Любви и люди будут дематериализовываться (находиться в более тонких телах, чем физическое тело).

 

Пробный камень

 

 

Сега бялата раса ражда Шестата и като майка ще се мъчи, но ще бъде будна при раждането, докато по-рано всяка раса е раждала следващата несъзнателно. Бъдещето, което Шестата раса ще донесе, е такова, което човек не е сънувал – ще се живее в Любов и хората ще се дематериализират.

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites

25.02.14

 

На границе между двумя культурами – старой и новой – всегда возникает кризис, появляются большие противоречия, бури, сотрясения, катастрофы, потому что два течения, старое и новое, входят в столкновение. Одно разрушается, а другое создаётся.

После [катастрофических] событий плохие люди будут устранены с Земли. Она уже изменяется и люди со старым сознанием не смогут подняться вместе с ней. Земля их стряхнёт с себя, как дерево отряхивается от гнилых плодов, они попадут в другое место и отстанут в своем развитии в Природе.

 

Идёт буря, но Бог не в буре

 

 

Винаги на границата между две култури – стара и нова, се явява криза, явяват се големи противоречия, бури, сътресения, катастрофи, защото двете течения, старото и новото, влизат в стълкновение. Едното се руши, а другото се гради.

След събитията лошите хора ще се отстранят от Земята. Тя се възкачва вече и хората със старите разбирания не ще могат да се издигнат заедно с нея. Земята ще ги отърси от себе си, както дървото се отърсва от гнилите плодове. Те ще отидат на друго място и ще изостанат в Природата

 

Бурята иде, но Бог не е в бурята

Линк към коментар
Share on other sites

26.02.14

 

Сейчас Астральный мир переустраивается. В прошлом в нём находилось всё зло и он был полем сражений, а Земля была тылом зла. Сейчас Астральный мир очищается. Полем сражений становится Земля, а ниже, под Землёй, образуется тыл.

 

Когда каждый придёт на своё место

 

 

Сега Астралният свят се преустройва. В миналото всичкото зло е било там и той е бил бойно поле, а Земята е била тил на злото. Сега Астралният свят се очиства, Земята става бойно поле, а долу, под Земята, става тил.

 

Когато всеки дойде на мястото си

Линк към коментар
Share on other sites

27.02.14

 

Сейчас идёт самый лучший мир. В будущем людям, которые не готовы, не будет позволено перерождаться, преступным духам будет запрещено приходить на Землю. Они будут воплощаться в другом месте, а здесь – только те, кто добр и в ком присутствует Любовь.

 

Идёт буря, но Бог не в буре

 

 

Сега иде най-хубавият свят. Занапред няма да се позволява на неготови хора да се прераждат, ще се забрани да идват на Земята престъпни духове. Те ще се въп­лътят на друго място, а тук - само тези, които са добри и имат Любов.

 

Бурята иде, но Бог не е в бурята

Линк към коментар
Share on other sites

28.02.14

 

Под «приходом Христа» мы понимаем проявление Любви, Божественного принципа, что станет условием развития человечества. В человеке содержатся собранные за 2000 лет энергии, вызывающие некоторые засорения, и, если им не дать выход, если человек не займёт свое место, если эта фаза не пройдёт, то произойдёт такое разрушение, какого люди до сих пор не видели; но говорится, что в пути Бога разрушения не происходит.

 

И говорит апостол Павел: «Будут подняты в воздух». Под «подняты в воздух» он понимает процесс расширения сознания. Тогда все учёные люди подадут друг другу руки будут созданы условия для проявления Божественного принципа. И когда придёт Христос – всем людям необходимо его видеть. Если его видят только несколько человек – будет такой же спор, как и сейчас. Приход Христа это внутреннее отношение, такое как отношение Солнца к нам. Это такой же закон. И тогда между Богом и нами будут образованы правильные отношения.

 

И земля наполнится знанием

 

 

 

Под "идването на Христа", ние подразбираме проявлението на Любовта, на Божествения принцип, което ще стане условие за развиване на човечеството. В човека има набрани енергии от 2000 години, които предизвикват известни подпушвания и, ако не им се даде изход, ако човек не заеме своето място, ако тази фаза не мине, то ще стане такъв разгром, какъвто хората не са виждали досега; но казва се, че в Божия път разгром не става.

И казва апостол Павел: "Ще бъдат грабнати във въздуха". Под "грабнати във въздуха", той подразбира - процес на пропукване на съзнанието. Тогава всички учени хора ще си подадат ръка и ще създадат условия, за проявяване на Божествения принцип. И когато Христос дойде, всички хора трябва да го видят. Ако го видят само няколко души, ще има същия спор, както и сега. Идването на Христа е вътрешно отношение, каквото е отношението на Слънцето към нас. Това е същият закон. И тогава, между Бога и нас ще се образуват правилни отношения.

 

И земята ще се изпълни със знание

Линк към коментар
Share on other sites

01.03.14

 

Наиболее характерной чертой болгарина является его упрямство. В Европе нет более упрямых по сравнению с ним. Он – печень человечества. Болгарина характеризуют Сатурн и Марс. Болгарин любознателен, но Сатурн делает его скептиком и, поэтому, он хочет Любовью смягчить этот свой характер.

 

Каждый народ представляет добродетель. В Божественном мире болгарин представляет твёрдость. Человеку необходимо быть твёрдым, это в порядке вещей, но упорство это нечто другое; твёрдость относится к Божественным чувствам человека.

 

Болгарский народ и твёрдость

 

 

Най-характерна черта на българина е неговата упоритост. В Европа няма по-упорит от него. Той е черният дроб на човечеството. Сатурн и Марс характеризират българина. Любознателен е, но Сатурн го прави скептик и затова иска чрез Любовта да смекчи този свой характер.

 

Всеки народ представлява една добродетел. В Божествения свят българинът представлява твърдостта. Човек трябва да бъде твърд, това е естествено положение, а пък упоритостта е друго нещо; твърдостта спада към Божествените чувства на човека.

 

Българският народ и твърдостта

 

Линк към коментар
Share on other sites

02.03.14

 

То, где сказано, что «Где вода была, там опять будет», относится и к Болгарии, так как здесь работали богомилы, сейчас снова проявляется аналогичное движение. Внимание к новому лучше проявляется в малом государстве, чем в большом. Так было всегда. И Египет не был большим государством, когда был в расцвете, и Палестина – также. Болгарский народ освободился от турецкого рабства именно для [осуществления] дела Белого Братства.

 

Болгарский народ и твёрдость

 

 

Това, дето е казано, че „Дето е текла вода, пак ще тече“, се отнася и за България, понеже тук са работили богомилите, сега отново се проявява аналогично движение. По-добре е в малка държава да се привлича внимание към новото, отколкото в голяма. Така е било всякога. И Египет, когато е бил цветущ, не е бил голяма държава, а и с Палестина е същото. Българският народ се освободи от турско робство именно заради делото на Бялото Братство.

 

Българският народ и твърдост

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...