Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (17.03.14 - 23.03.14)


Recommended Posts

17.03.14

 

Когда душа что-то подпишет, оно приобретает смысл. Когда душа подписывает – вещи приобретают ценность. Неподписанные душой акты ценности не имеют. Поэтому нам всегда необходимо давать нашей душе возможность проявляться в нас, проявиться в уме, в сердце и в теле. Это – закон воспитания. Как только душа примет участие во всех происходящих на Земле событиях, она будет в нас – в нашем сердце, в нашем теле – тогда всё, что оно (тело) делает, реализуется и мы становимся довольными.

 

Существенное

 

 

Когато душата подпише нещо то добива смисъл. Когато душата подписва нещата те добиват стойност. Ония актове, които не са подписани от душата нямат стойност. Затуй всякога ние трябва да даваме възможност душата ни да се проявява в нас, да се прояви в ума, в сърцето и в тялото. Този е законът на възпитанието. Всички ония неща, които стават на земята, душата да взема участие, тя да бъде в нас – в нашето сърце, в нашето тяло – тогава всичко, което то върши се реализира и ние ставаме доволни.

 

Същественото

Линк към коментар
Share on other sites

18.03.14

 

...сейчас идёт особенный период перемен, которые организуют мир. И сейчас в мир входит новый тип человека, создаётся новый человек, целая раса. Как когда-то создались Адам и Ева в Райском саду, так и сейчас Господь создаёт Райский сад и установит в нём нового человека. Всем необходимо пройти через врата Адама и Евы, чтобы пройти через эту расу. Вы скажете: «Как пройдём?». Так, как вода проходит через трубы.

 

Я есть истинная виноградная лоза и Отец мой земледелец

 

 

...сега в света иде особен период на промени, които ще организират света. И в света сега влиза нов тип човек, нов човек се създава, цяла раса. Както едно време се създадоха Адам и Ева в райската градина, тъй и сега Господ образува райска градина и ще тури там новия човек. Всички трябва да минете през тази врата на Адама и Ева, за да минете през тази раса. Ще кажете: „Как ще минем?“ Тъй както минава водата през кюнците.

 

Аз съм истинната лоза и Отец ми е земеделецът

 

Линк към коментар
Share on other sites

19.03.14

 

Прежде всего вы убедитесь, что Вселенная разумна. После вы увидите, что между вашей головой и всеми солнцами существует соответствие. Человеческая голова представляет совокупность всех Солнц. И мы, когда смотрим на звёзды, видим Космического человека. Тела его мы не видим, но все зажжённые солнца представляют собой его мыслящую голову. Через эти органы он посылает свет в мир. Представьте себе сейчас, каков Тот, Кто создал Космического человека! ...люди – подобие Космического человека. В их голове присутствуют клетки, светящиеся как звёзды.

 

[Пришёл] к своим

 

 

Най-първо ще се убедите, че Вселената е разумна. После ще виждате, че между твоята глава и всички слънца има съответствие. Съвкупността на всички Слънца представляват човешката глава. И ние като гледаме звездите, виждаме космическия човек. Тялото му не виждаме, но всички запалени слънца представляват главата му, която мисли. Чрез тия органи той изпраща светлина в света. Представете си сега, какво ще бъде онзи, който е създал космическия човек! ...хората са подобие на космическия човек. В тяхната глава има светящи клетки, както звездите.

 

В своите си

Линк към коментар
Share on other sites

20.03.14

 

Когда дух приобретает знание – как результат проявляется свет. Следовательно, существующий сейчас в мире свет, это результат лишней энергии, не использованной для умственной деятельности, и, поэтому, мы пользуемся этим светом. Значит Космический человек приобрёл такое знание, что, благодаря ему, имеется излишек, проявляющийся в виде физического света.

 

[Пришёл] к своим

 

 

Когато духът придобива знание, светлината се проявява като резултат. Следователно, светлината, която съществува сега в света е резултат на една излишна енергия, която не е употребена за умствена деятелност и затова ние се ползваме от тази светлина. Значи, космическият човек е придобил толкова знание, че от него има излишък, който се проявява във вид на физическа светлина.

 

В своите си

Линк към коментар
Share on other sites

21.03.14

 

Иногда хотят знать почему сердце находится слева и дают [этому] разные биологические, физиологические причины. Сердце (как орган) при инволюции переместилось налево поскольку течения первоначально шли справа, и, вследствие этого, сердце переместилось налево. Сейчас, по закону эволюции, сердце перейдёт в правую сторону, или дойдёт до середины – ни влево, ни вправо или немного правее. Поскольку существуют течения, идущие слева направо, они переместят сердце. Те, у которых сердце слева – спускаются вниз. Вы все ещё не остановились, спускаетесь; когда сердце начнёт смещаться направо – тогда будет говориться, что вы поднялись вверх к Небу.

 

Отношение к уму и сердцу

 

 

Искат понякога да знаят защо сърцето седи вляво и дават разни биологични, физиологични причини. Сърцето се е изместило при инволюцията, понеже теченията първоначално са идвали отдясно и  вследствие на това органът на сърцето се е изместил наляво; тия сили, които са действали, са изместили сърцето. Сега по закона на еволюцията сърцето ще мине към дясната страна, или ще дойде в средата - нито вляво, нито вдясно или малко надясно. Понеже има течения, които вървят отляво надясно, ще изместят сърцето. Онези, на които сърцето е вляво, слизат  надолу.  Вие  още  не сте  спрели, слизате; като сърцето започне да се из­мества надясно, тогава ще се каже, че сте поели нагоре към Небето.

 ("Мисли за всеки ден  2013-2014", стр. 127-128)

 

Отношение към ума и сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

22.03.14

 

В Писании говорится, что Бог «вдохнул дыхание в ноздри человека» и он стал живой душой («душею живою»). И после сказал ему Господь: «Будешь есть и попробуешь всё на свете» («...заповедал Господь Бог человеку, говоря: от всякого дерева в саду ты будешь есть»). До того места мы сегодня дошли. В мир идёт другое Писание, согласно которому Господь создаст новый тип человека. Бог «вдохнёт ему дыхание через уши» и этот человек научится петь. И, наконец, придёт эпоха, во время которой будет создан совсем новый человек и тогда Бог «вдохнёт ему дыхание через глаза». И этот человек будет говорить самые приятные и самые разумные слова. Сейчас Господь «вдохнёт дыхание людям через уши». Поэтому им необходимо научиться петь. Всем людям необходимо научиться петь. Именно поэтому я говорю о музыке.

 

Избавленная душа

 

 

Казва се в Писанието, че Бог е вдъхнал дихание в носа на човека и той станал жива душа. И му казал после Господ: ще ядеш и ще опиташ всичко в света. До там сме дошли днес. В света иде едно друго Писание, според което Господ ще създаде новия тип човек. Бог ще му вдъхне дихание чрез ушите и този човек ще се научи да пее. И най-после ще дойде епоха, през която ще създаде най-новия човек и тогава Бог ще му вдъхне дихание през очите. И този човек ще говори най-сладките и най-разумните слова. Сега Господ ще вдъхне дихание на хората през ушите. Затова те трябва да се научат да пеят. Всички хора трябва да се научат да пеят. Затова именно аз говоря за музиката.

 

Избавената душа

Линк към коментар
Share on other sites

23.03.14

 

Человек – это частица целого, и, вследствие этого, сознание всех людей на Земле, от первого человека до всех, существующих сегодня людей, соединено в одно целое. Сознание всех этих людей составляет Космического человека. Все [люди] вместе составляют одно общество и один народ. Все народы, существовавшие в прошлом, [все народы], существующие сейчас, и которые будут существовать в будущем, составляют органы только одного народа, который некогда проявится.

 

Кто даёт жизнь

 

 

Човекът е частица от цялото и вследствие на това, съзнанието на всички хора на Земята, от първия човек още до всички сега съществуващи е съединено в едно цяло. Съзнанието на всички тия хора съставлява космическия човек. Всички заедно съставляват едно общество и един народ. Всички народи, които са съществували в миналото, които съществуват сега и които ще съществуват в бъдещето съставляват органи на един народ само, който някога ще се прояви.

 

Което дава живот

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...