Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (31.03.14 - 06.04.14)


Recommended Posts

31.03.14

 

Человеку необходимо чувствовать красоту своей души. Мы живём с подавленными чувствами. У тебя плохое настроение и ты говоришь: «Никто меня не любит». Это ложь – тебя любит вся Природа! Ты ешь, пьёшь – это любовь. Пьёшь воду – она любит тебя; дышишь – воздух любит тебя. Прежде всего необходимо освободиться от лжи и неправильных дел. Свет идёт и ласкает тебя, воздух ласкает тебя, вода ласкает тебя и ты говоришь: «Никто меня не любит». Это те неправильные дела, допускаемые нами. Такая жизнь неблагородна. У вас старые понятия.

 

Новое в жизни

 

 

Човек трябва да чувства красотата на своята душа. Ние седим с подтиснати чувства. Ти седиш неразположен и каз­ваш: „Никой не ме обича“. Това е лъжа, цялата Природа те обича! Ядеш, пиеш - това е обич. Пиеш вода - водата те обича; дишаш - въздухът те обича. Най- първо трябва да се освободим от лъжата и от неверните работи. Светлината иде и те милва, въздухът те милва, водата те милва и ти казваш: „Никой не ме обича“. Това са неверни работи, които ние допус­каме. Такъв живот не е благороден. Вие имате стари понятия. 

 

Новото в живота

Линк към коментар
Share on other sites

01.04.14

 

Того дьявола, с которым борются люди, не проведёшь. Существует только одно средство для победы над дьяволом. Оно заключается в том, чтобы не лгать, абсолютно не лгать! И только тот, кто не лжёт и тот, кто имеет веру, будет сильным человеком.

...Изучите, однако, историю великих людей и вы увидите, что они начинали с этого правила – без какой-либо лжи. И когда ложь перестанет в нас существовать, или мы её удалим, мы почувствуем внутреннюю свободу, а наш ум начнёт лучше работать.

 

Избавленная душа

 

 

Този дявол, с когото хората се борят не е вчерашен. Едно нещо има, с което можеш да победим дявола. То е да не говорим лъжа, абсолютно никаква лъжа! И само онзи, който не лъже и който има вяра, той ще бъде силен човек.

...Проучете, обаче историята на великите хора и ще видите, че те са започнали с това правило - без никаква лъжа! И когато лъжата изчезне от нас или я извадим вън, ние ще усетим вътрешна свобода, а умът ни ще почне да работи по-добре.

 

Избавената душа

Линк към коментар
Share on other sites

02.04.14

 

Я говорю: в мире существуют два великих принципа, которые людям необходимо применить в своей жизни для того, чтобы быть гениальными людьми, а не обыкновенными. Прежде всего людям необходимо иметь непоколебимую любовь к Богу, любить Его, без того, чтобы кто-либо это знал. И второе: из сердца и ума должна быть абсолютно исключена любая ложь. Вы скажете: Можно ли обходиться без лжи? Можно. Лжи необходимо остаться вне жизни. Я говорю о сознании человека. В сознание человека не следует допускать абсолютно никакой лжи – ни белой, ни чёрной.

 

[Ибо] они насытятся

 

 

Аз казвам: в света има два велики принципа, които хората трябва да приложат в живота си, за да не бъдат обикновени, а гениални хора. Най-първо хората трябва да имат непоколебима любов към Бога, да го обичат, без да ги знае някой. И второ: всякаква лъжа от сърцата и умовете им да бъде абсолютно изключена. Ще кажете: може ли без лъжа? Може без лъжа. Лъжата трябва да остане вън от живота. Аз говоря за съзнанието на човека. В съзнанието на човека не трябва да се допуща абсолютно никаква лъжа - нито бяла, нито черна.

 

Ще се наситят

Линк към коментар
Share on other sites

03.04.14

 

Если внесёшь ложь – кража узаконена. Если не говоришь истину, лжёшь – ложь узаконена. А в мире нет большей отравы, чем ложь. И если вы хотите проверить закон – примите внутри себя решение говорить истину не перед людьми, а в своём сознании. Ваше сознание всегда должно быть бодрствующим, вы никогда не позволяйте себе говорить ложь. Проведите этот опыт один месяц и посмотрите, какое изменение произойдёт в вашей душевной жизни. Вы увидите, как Небо начнёт смотреть на вас. Сейчас вы ждёте прихода Христа. Там, где присутствует ложь, нога Христа не ступит – знайте это! Туда, где присутствует ложь – Свет Христа не войдёт – знайте это! Туда, где присутствует ложь – свобода Христа не придёт! Почему? Потому что если и придёт свобода, вы не сможете ею пользоваться.

 

Избавленная душа

 

 

Внесеш ли лъжата, кражбата е узаконена. Не казваш ли истината, лъжеш ли, узаконена е лъжата. А в света няма по-голяма отрова от лъжата. И ако вие искате да проверите един закон решете в себе си да говорите истината, не пред хората, но в съзнанието си. Съзнанието ви винаги трябва да бъде будно, никога да не си позволите да кажете една лъжа. Направете този опит за един месец и вижте, каква промяна ще стане във вашия душевен живот. Ще видите, как Небето ще почне да уйгледа на вас. Сега вие чакате да дойде Христос. Там, където има лъжа, Христовият крак няма да стъпи - туй да знаете! Там, където има лъжа, Христовата светлина няма да влезе - туй да знаете! Там, където има лъжа Христовата свобода няма да дойде - туй да знаете! Защо? Защото и да дойде свободата, няма да ви ползва.

 

Избавената душа

Линк към коментар
Share on other sites

04.04.14

 

Значит, любовь на Земле не всегда говорит истину. Заблуждение состоит именно в том, что когда люди влюбятся, думают, что всё у них будет идеально. Однако что [же] выходит? Как только влюбятся – начинают лгать. Это происходит и с молодыми. Это не говорит, что любовь сама по себе ложь, но поскольку то, что получают от неё, очень хорошо, то, чтобы сохранить полученное и чтобы удержать в себе любовь, прибегают ко лжи. Люди прибегают ко лжи, так как имеют в себе определённые слабости.

 

Рассвет

 

 

Значи, любовта на Земята не говори всякога истината. Там, именно, е заблуждението, че когато хората се обикнат, мислят, че всичко ще им върви идеално. Какво излиза обаче? Щом се обикнат, те започват да се лъжат. Туй е и с младите. Това не показва, че любовта е само по себе си лъжа, но понеже онова, което ще придобият от нея, е много хубаво, то, за да го запазят и за да задържат любовта в себе си, прибягват до лъжата. Хората прибягват до лъжата, защото имат известни слабости в себе си.

 

Зазоряване

Линк към коментар
Share on other sites

05.04.14

 

Мы создаём у себя плохую привычку, служим ей и после говорим, что её создала природа. Говорю: не природа создала эту плохую привычку, но её создали твой дед и прадед тысячи лет тому назад. То, что создано природой – оно, само по себе вечно, бессмертно. Так написано в Божественной книге. Так написано и в священной книге, Библии, в которой, если вы её читаете, увидите, что создаваемое Богом – вечно, а то, что создают люди – смертно. То, что создаёт человек – смертно; то, что создают Ангелы – вечно, а то, что создаёт Бог – вечно и бесконечно. И Ангелы создают многие вещи, но они конечны.

 

Ты укажешь мне [путь жизни]

 

 

Създадем си един лош навик, служим му и после казваме, че природата го е създала. Казвам: природата не е създала този лош навик, но са го създали твоят дядо и прадядо преди толкова хиляди години. Онова, което природата е създала, то е само по себе си вечно, безсмъртно. Тъй е писано в Божествената книга. Тъй е писано и в свещената книга, Библията, която ако четете, ще видите, че това, което Бог създава, е вечно, а това, което хората създават, е смъртно. Това, което човек създава, е смъртно, това, което ангелите създават, е вечно, а това, което Бог създава, е вечно и безконечно. И ангелите създават много неща, но те са конечни.

 

Ще ми изявиш

Линк към коментар
Share on other sites

06.04.14

 

Христос говорит: Дух Святой вас научит. Под словами «Дух Святой» подразумеваем проявление Божественного Духа. Этот Дух, при приближении к нему, научит нас великим законам, научит нас тому, как мы можем исправить свою жизнь. В данный момент, на 120 лет вы имеете два элемента, которыми вы обеспечены. Вы обеспечены воздухом и водой, только хлебом не обеспечены. Каждому из вас необходимо работать за свой хлеб. И благодарите Бога, что работаете за хлеб. Придёт время и хлеб будет вам даваться так, как воздух и вода.

 

Саваат – Амон-Ра

 

 

Христос казва: Духът святий ще ви научи. Под думата Дух святий разбирам изявения Божествен Дух. Като се приближаваме към този Дух, той ще ни научи на великите закони, как можем да си поправим живота. Засега, за 120 години вие имате два елемента, чрез които сте осигурени. С въздух сте осигурени и с вода сте осигурени, само с хляб не сте осигурени. Всеки от вас трябва да работи за хляба си. И благодарете на Бога, че работите за хляба. Един ден и хлябът ще ви се дава тъй, както въздуха и водата.

 

Саваат – Амон-Ра

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...