Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (28.04.14 - 04.05.14)


Recommended Posts

28.04.14

 

Добро – это Божественный порядок. Зло – это человеческий порядок. Любовь – это Божественный порядок, безлюбие – это человеческий порядок. Безверие – человеческий порядок, вера – это Божественный порядок. Надежда – это Божественный порядок, отсутствие надежды – это человеческий порядок. Сейчас мы заблуждаемся и говорим: нет надежды. Значит ты вошёл в человеческий порядок. Что делать? Выйдешь из человеческого порядка и войдёшь в Божественный.

 

Три важных вещи

 

 

Доброто, това е Божественият порядък. Злото, това е човешкият порядък. Любовта е Божественият порядък, безлюбието е човешкият порядък. Безверието е човешкият порядък, вярата е Божественият порядък. Надеждата е Божественият порядък, безнадеждието е човешкият порядък. Сега се заблуждаваме и казваме – няма надежда. Значи си влязъл в човешкия порядък. Какво да правя? Ще излезеш от човешкия порядък и ще влезеш в Божествения.

 

Трите важни неща

Линк към коментар
Share on other sites

29.04.14

 

У всех нас, в каждом человеке необходимо присутствовать устремлению! У всех вас ошибка заключается в отсутствии устремлений. Необходимо иметь идеал! Если ты останавливаешься при малейшей трудности – у тебя нет устремления. Если у тебя есть устремление – ты будешь как птица, пройдёшь и уйдёшь. Если имеешь устремление, если имеешь идеал – никакой дьявол не может тебя остановить.

 

Во Славу Божию

 

 

У всички ни, във всеки човек трябва да има устрем! Погрешката у всинца ви е тази, че нямате устрем. Идеал трябва да имате! Ако ти се спреш при най-малката мъчнотия, у тебе няма устрем. Щом имаш устрем, ти ще бъдеш като птиците, ще минеш и ще заминеш. Щом имаш устрем, щом имаш идеал, никакъв дявол не може да те спре.

 

За Слава Божия

Линк към коментар
Share on other sites

30.04.14

 

Остерегайтесь. Вы много говорите. Многие сёстры и братья говорит о том, что делают. Вы разрушаете дела, говоря о том, что вы делаете. Вы говорите: «Я это сделал, я то сделал». Ничего ты не сделал. Сделанным я считаю то, от чего люди начинают пользоваться. Когда начинают пользоваться [плодами] моего труда – это моя прибыль. До тех пор, пока люди не пользуются плодами моего труда – ничего не получаю. Вы говорите: «Молюсь за людей». Оставьте это. Ты сделаешь вещи, которыми будут пользоваться люди.

 

Новое в жизни

 

 

Пазете се. Много говорите. Много сестри и братя има, които много говорят за туй, което правят. Разрушавате работата, като говорите за туй, което правите. Казвате: „Аз това направих, аз онова направих.“ Нищо не си направил. Направено нещо считам туй, от което хората започват да се ползват. Започват да се ползват от моя труд, тогава печеля. Дотогава, докато хората не се ползват от моя труд, нищо не печеля. Казвате: „Моля се за хората.“ Оставете това. Ти ще направиш неща, от които хората да се ползват.

 

Новото в живота

Линк към коментар
Share on other sites

01.05.14

 

Жизнь – это самое большое благо, данное человеку Богом. А самая большая благодарность, которую человек может принести за данную ему жизнь, – это работа. Признание работы других – это Великий закон. Насколько человек более внимателен к работе других, настолько и Невидимый мир внимателен к его работе. Кто работает – любит. Кто понимает – живёт. Кто понимает – работает. Христос говорит: «Отец Мой [доныне] делает и Я делаю».

 

Пробный камень

 

 

 Най-голямото благо, което човек има от Бога, това е животът. А най-голямата благодарност, която човек може да даде за живота, това е работата. Велик закон е зачитането на работата на другия. Колкото човек е по-внимателен към работата на другия, толкова и Невидимият свят е внимателен към неговата работа. Който работи, обича. Който разбира, живее. Който разбира, работи. Христос казва: „Отец Ми работи и Аз работя.“

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites

02.05.14

 

Природа любит тех, кто работает. Пока ты ленив, она никогда не может простить тебя. Прощение показывает, что ты начал с прилежания. Препятствия и трудности даны для того, чтобы ты излечился от лености. Смысл жизни в том, чтобы избавиться от состояния лености.

 

Сильные в Божественной истине

 

 

Природата обича онези, които работят. Докато си ленив, никога не може да ти се прости. Прощаването показва, че си почнал с прилежанието. Препятствията и мъчнотиите са дадени, за да се излекуваш от леността. Да се избавиш от състоянието на леност – в това е смисълът на живота.

 

Силни в Божествената истин

Линк към коментар
Share on other sites

03.05.14

 

Ищущий самые большие удобства человек имеет мало достижений. Большие удобства, но мало достижений. Тот, кто встречает большие трудности, прогрессирует больше чем тот, кто имеет удобства. Но сейчас многие люди не хотят иметь трудности. Трудности – это давление. Что бы вы сделали на земле, если бы не было давления? Какое ведро могли бы сделать? Не текла бы никакая вода, если бы не было давления. Многие из вас сейчас избегают трудности. Существуют определённые трудности, которых нельзя избежать.

 

Обыкновенный, талантливый и гениальный

 

 

Човек, който търси най-големите удобства, той малко постижения има. Големи удобства, а малко постижения. Онзи, който среща големи мъчнотии, той прогресира повече отколкото онзи, който има удобства. Та сега мнозина не искат да имат мъчнотии. Мъчнотията, то е едно налягане. Какво бихте направили на земята, ако нямаше налягане? Какъв котел бихте могли да направите? Никаква вода не би текла, ако няма налягане. Мнозина от вас сега избягвате мъчнотиите. Има известни мъчнотии, които не трябва да се избягват.

 

Обикновен, талантлив и гениален

Линк към коментар
Share on other sites

04.05.14

 

В будущем каждому человеку необходимо занять своё место, определить, для чего он родился. Когда я говорю об этом, подразумеваю, что в сознательной жизни каждому человеку необходимо занять то место, для которого родился, занять свою должность – для которой предназначен, потому что только так сможет принести многое. Когда так работаешь – все люди будут знать о твоей работе. А сейчас ты работаешь и говоришь: какая польза от моих усилий? Я так много работаю, но никто не ценит моей работы. Нет, братья, не не обманывайтесь! Когда ты честен – существуют тысячи братьев, знающих о твоём честном труде и они говорят: иди вперёд, это – жизнь!

 

Саваат Амон Ра

 

 

За в бъдеще всеки трябва да заеме своето място, всеки да се определи за каквото е роден. Когато аз говоря за това, разбирам, че в съзнателния живот всеки трябва да заеме това място, за което е роден, всеки да заеме своята длъжност за която е предназначен, защото само така ще може да допринесе много нещо. Като работиш така, всички хора ще знаят за твоята работа. А сега ти работиш и казваш: каква полза от моите усилия? Аз работя толкова много, никой не дава нито пет пари за моята работа. Не, братя, не се лъжете! Когато ти си честен, има хиляди братя, които знаят за твоя честен живот и казват: напред върви, това е животът!

 

Саваат Амон Ра

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...