Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.05.14 - 25.05.14)


Recommended Posts

19.05.14

 

Не спотыкайтесь от различных проявлений человеческой жизни! Внешний мир может спотыкаться, но вам спотыкаться не нужно. Знайте, что в каком бы направлении и ни проявляется человек – всё это во Славу Божию. Потому что ваши упущения, ваши ошибки представляют возможность для подъёма более продвинутых по сравнению с вами существ. Ты совершаешь определённую ошибку, а те, невидимые тобой существа, берут её для построения великой добродетели. Всё создано в мире так, что эти разумные существа используют каждую вашу ошибку для создания добродетели.

 

Во Славу Божию

 

 

Не се спъвайте от различните прояви на човешкия живот! Външният свят може да се спъва, но вие не трябва да се спъвате. Ще знаете, че в каквато насока и да се проявява човек, всичко туй е за Славата Божия. Защото вашите опущения, вашите погрешки представляват възможности за повдигане на по-напредналите от вас същества. Ти правиш известна погрешка, а тия същества, които ти не виждаш използват тази твоя погрешка, взимат я за съграждане на една велика добродетел. Всичко в света е така създадено, че тия разумни същества използват всяка ваша погрешка за създаване на една добродетел.

 

За слава Божия

 

Линк към коментар
Share on other sites

20.05.14

 

Сейчас не говорите: раз так, если всё к добру, будем совершать ошибки! Нет, не так. Если вы несознательно сделали ошибку, несознательно совершили упущение – только тогда я говорю вам о том, чтобы вы не сожалели об этом. Эта ваша ошибка будет использована неким другим существом для добра. Знайте, что если вы находитесь на Земле – будете совершать ошибки, они неизбежны, но не не нужно совершать ошибки умышленно. Единственная опасность со стороны чёрного братства состоит в том, что их задачей является насаждение в человека критического направления – [мыслей,] что он нехорошо живёт.

 

Во Славу Божию

 

 

Сега да не кажете: като е тъй, щом всичко е за добро, да правим погрешки! Не, не е така. Когато вие несъзнателно сте направили една погрешка, несъзнателно сте направили едно опущение, само тогава ви казвам да не съжалявате за него. Тази ваша погрешка ще се използва от друго някое същество за добро. Знайте, че щом сте на Земята, вие ще правите погрешки, те са неизбежни, но погрешките не трябва да се правят умишлено. Единствената опасност от страна на черното братство седи в това, че те имат за задача да всадят в човека един критически дух, че той не живее добре.

 

За слава Божия

Линк към коментар
Share on other sites

21.05.14

 

Когда говорится о новом воспитании души необходимо понимать функционирующие в человеке законы, чтобы воспитывались человеческая душа, человеческий ум. Поэтому мы берём за основу любовь. Осуществляем связь с высшими существами. Тогда они приходят на помощь. Без любви у нас нет никакой связи с ними, мы учимся на своих опытах. Сегодня будешь падать – завтра будешь падать. Если у тебя есть связь с высшими существами – падения нет. Эти существа помогают на каждом шагу. Поэтому человеку необходимо находиться в связи с высшими существами в Природе. Знать, что природа разумна.

 

Малые опыты

 

 

Докато се говори за новото възпитание на душата, да се възпита човешката душа, човешкия ум, трябва да се разбират законите, които функционират вътре в човека. Затуй ние туряме за основа любовта. Правим връзка с висшите същества. Тогава те се притичат на помощ. Без любов ние нямаме никаква връзка, ние се учим от своята опитност. Днес ще падаш, утре ще падаш. Като имаш връзка, няма падане. На всяка една стъпка те помагат. Затуй човек трябва да бъде във връзка с висшите същества в природата. Да знае, че природата е разумна. 

 

Малки опити

Линк към коментар
Share on other sites

22.05.14

 

Каждый человек, говорящий, что не может воспринять Истину, или не может выполнить Волю Божию, сам становится причиной [того], чтобы поставить преграду между ним и Царством Божиим. Тогда ангелы уже не могут ввести его в это Царство. Не только это, но иной раз вы ставите преграду между вами и Богом. Тогда и столь сильный Бог не может вам помочь. В Писании говорится: «Грехов, поставленных как преграда между вами и Богом столько много, что не могу сделать для вас необходимое вам добро».

 

В малом

 

 

Всеки човек, който казва, че не може да възприеме Истината, или че не може да изпълни волята Божията, той сам става причина да се тури преграда между него и Царството Божие. Тогава ангелите вече не могат да го въведат в това Царство. Не само това, но по някой път вие туряте преграда между вас и Бога. Тогава и Бог, който е толкова силен, не може да ви помогне. Казва се в Писанието: „Греховете, които туряте като преграда между вас и Бога са толкова много, че не мога да направя доброто което ви е нужно".

 

В малкото

Линк към коментар
Share on other sites

23.05.14

 

Я бы вас спросил: как бы вы убедили человека, что вы его любите? Не говоря ему о любви. Я вам помогу. Прежде всего ты хочешь его убедить, что любишь его. Носи с собой два яблока, одно – поменьше, другое – побольше. Когда придёшь к нему – дай ему яблоко побольше и оставь себе поменьше, чтобы он видел. Носи с собой два предмета – один для тебя, другой – чтобы дарить. Хочешь подарить шапку. Неси одну смятую, другую – хорошую, дай ему получше. Смятую оставь для себя. Несёшь два хлеба: один – белый, другой — чёрный. Дай ему белый хлеб, для себя оставь чёрный. Если поступишь так, он уже сможет сделать вывод, что ты оказываешь ему предпочтение.

 

Тон и техника

 

 

Аз бих ви попитал как бихте убедили един човек, че го обичате? Без да му говорите за обичта. Аз ще ви улесня. Най-първо ти искаш да го убедиш, че го обичаш. Носи две ябълки, едната по-малка, другата по-голяма. Като идеш при него, дай му по-голямата и остави за себе си по-малката, че той да види. Носи два предмета, с един не става. Искаш да подариш една шапка. Носи една смачкана, другата хубава, дай му по-хубавата. Другата остави за себе си. Носиш два хляба, единият бял, другия чер. Дай на него белия хляб, за себе си задръж черния. Ако така постъпиш, той вече може да направи един извод, че ти имаш предпочитание.

 

Тон и техника

 

Линк към коментар
Share on other sites

24.05.14

 

Под «молитвой» в духовном мире мы понимаем изучение Божественного языка. Молитва – это первый метод, с помощью которого мы начинаем изучать Божественный язык. Если начинаешь молиться – ты изучаешь буквы, а после – и первые слоги Божественного языка. Но если не молишься – никогда не изучишь этого языка. Кто-то говорит: зачем необходимо молиться? Потому что только с помощью молитвы научишься Божественному языку.

 

Даёт плод

 

 

Под "молитва" в духовния свят ние разбираме изучаване на Божествения език. Молитвата е първият метод, чрез който ние започваме да изучаваме Божествения език. Щом започнеш да се молиш, ти изучаваш буквите, а после и първите слогове на Божествения език. Ако не се молиш, никога няма да изучиш този език. Някой казва: защо трябва да се молиш? Защото само чрез молитвата ще научиш Божествения език.

 

Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

25.05.14

 

Паневритмия – это священнодействие, посредством её создаются духовные ценности для того, чтобы влиться в общечеловеческую культуру. Существует необходимость в духовных центрах, через которые достигается Божественное, будится душа в мире, чтобы его обновить и внести Новую культуру Духа. Паневритмия даёт возможность выразить новые идеи и передать их через музыку, движения и слова, пробуждающие Божественное в человеческом естестве.

 

Паневритмия

 

 

Паневритмията е свещенодействие, чрез нея се творят духовни ценности, за да се влеят в общочовешката култура. Има нужда от духовни средища, чрез които Божественото да възлиза, да разбуди душата на света, да го обнови и да внесе Новата култура на Духа. Паневритмията е пригодена да изрази новите идеи и да ги предаде чрез музика, движения и думи, пробуждащи Божественото в човешкото естество. 

 

Паневритмия

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...