Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (18.08.14 - 24.08.14)


Recommended Posts

18.08.14

 

Истинное счастье – в Боге! Если вернёшься в свой Дом (истинный Дом) своим сознанием почувствуешь единство, или испытаешь состояние Нирваны. Нирвана – это место, где чувствуется единство мира. Если уйдёшь в Нирвану – поймёшь, что определённые причины приводят и к определённым последствиям; тогда поймёшь, что тот путь, по которому ты прошёл, самый лучший. Сейчас никто тебя не может убедить в этом, убедишься только в Нирване, что тот путь, по которому ты прошёл, самый хороший.

 

Понимающий время – маг

 

 

Истинското щастие е в Бога. Върнеш ли се в Дома си, със съзнанието си ще по-чувстваш единството, или ще изпиташ нирвана. Нирвана е мястото, където се чувства единството на нещата. Отидеш ли в нирвана, разбираш, че определени причини дават и определени послед-ствия; тогава осъзнаваш, че този път, по който си минал, е най-добрият. Сега никой не може да те убеди в това, само в нирвана ще се убедиш, че този път, по който си минал, е най-хубавият.

 

Който разбира времето, той е маг

Линк към коментар
Share on other sites

19.08.14

 

Каждая следующая культура является новым откровением человеческого Духа. И тогда что является новым, несомым идущей культурой? Существуют определённые признаки, по которым можно уловить новые идеи, как по первым весенним цветам можно судить о будущей весне. То новое, что идёт сегодня, это пробуждение Космического сознания. Идёт дух братства, единения: при новом сознании [человек] обгонит развитие нынешней личной жизни и вступит в безграничную жизнь Целого, Всеобщего.

 

Паневритмия

 

 

Всяка следваща култура е едно ново откровение на човешкия Дух. И тогава кое е новото, което носи културата, която иде? Има известни признаци, по които може да се доловят новите идеи, както по първите пролетни цветя може да се съди за бъдната пролет. Новото, което иде днес, е пробуждането на Космичното съзнание. Иде духът на братството, на единението: при новото съзнание личният живот ще бъде надраснат и ще се навлезе в безграничния живот на Цялото, на Всеобщото.

 

Паневритмия

Линк към коментар
Share on other sites

20.08.14

 

И говорю: нам необходимо приобрести качества света – бескорыстие и качества воды … – мягкость. Я называю щедрого человека водой, а человека, дающего людям знания, я называю светом.

 

Я бы хотел вам пожелать быть щедрыми и давать людям знания – так образуются эти прекрасные связи, которые сделают вас в будущем братьями Земли и братьями Неба.

 

Саваат Амон Ра

 

 

Та казвам: ние трябва да придобием качествата на светлината - безкористие и качествата на водата...- мекотата. ...Аз наричам щедрият човек вода, а човекът, който дава знания на хората наричам светлина.

 

Аз бих желал вие да бъдете щедри и да давате знания на хората и тъй да се образуват тези прекрасни хубави връзки, които ще ви направят за в бъдеще братя на Земята и братя на Небето.  

 

Саваат Амон Ра

Линк към коментар
Share on other sites

21.08.14

 

Для человека невозможно быть поистине счастливым, поскольку нервная система человека не может выдержать это напряжение. Счастье – это большое напряжение, как Любовь, Мудрость, Истина и Свобода. Вот почему счастье возможно только в будущем, когда человек будет подготовлен. Человек идёт по пути счастья, но, чтобы его достигнуть, необходимо отречься от самого себя. Христос говорит: «Отречёшься от самого себя» и это большое испытание. Человеку необходимо испытать самоотречение.

 

Счастье

 

 

Изключено е човек да има щастие в истински вид, понеже нервната му система не може да издържи на това напрежение. Щастието е голямо напрежение, както Любовта, Мъдростта, Истината и Свободата. Ето защо чак в бъдеще, когато човек се подготви, щастието е мислимо. Човек върви по пътя на щастието, но за да го постигне, трябва да се отрече от себе си. Христос казва: „Да се отречеш от себе си“, и това е голямо изпитание. Човек трябва да опита самоотричането.

 

Щастието

Линк към коментар
Share on other sites

22.08.14

 

Многие люди ищут Любви. Но испытываете ли вы её? Молодые люди испытывают Любовь, но не могут ее удержать. Старые люди испытывают Любовь, но также не могут её удержать. Вопрос состоит не в том, чтобы испытывать Любовь, а в том, что её необходимо удержать. Когда придёт Любовь – человек "теряет прочность" и не может её удержать. Вы все испытывали Любовь, но сколько из вас её задержали?

 

Рассвет

 

 

Мнозина търсят Любовта. Нали я опитвате? Младите опитват Любовта, но не могат да я задържат. Старите опитват Любовта, също не могат да я задържат. Не е въпрос само да се опита Любовта, но трябва да се задържи. Когато тя дойде, човек се пропуква и не може да я задър-жи. Всички вие сте опитали Любовта, но колко от вас са я задържали?

 

«Мисли за всеки ден 2013 – 2014», стр. 228-229

Зазоряване 

Линк към коментар
Share on other sites

23.08.14

 

Говорю вам, что нам необходимо иметь единое сознание. Если утром вы встаёте и думаете, что являетесь хозяевами – вы заблуждаетесь. Скажешь: «Господь мой хозяин». Утром, пробудившись, скажешь: «Я – слуга». Или скажешь, что ты слуга, или что ты – ученик и услышишь голос учителя. Ты думаешь, что ты учитель, что можешь давать уроки.

 

Три важных вещи

 

 

Казвам, нас ни трябва едно съзнание. Ако сутрин вие станете и вие мислите, че сте господари, вие се заблуждавате там. Ще кажеш: „Господ ми е господар.“ Сутрин, като се събудиш, да кажеш: „Аз съм един слуга.“ Или ще кажеш, че си слуга, или че си ученик и ще чуеш гласа на учителя. Ти мислиш, че си учител, че може да даваш уроци.

 

Три важни неща

Линк към коментар
Share on other sites

24.08.14

 

Смирение – это движение в горний мир к Богу. Гордость – это движение вниз к материи (погружение в материю). В гордости человек создал своё тело, а в смирении создал любовь к ближним. Добро и смирение сообща создают движение к Богу. Человек, который не обладает добротой и смирением, не может двигаться к Богу.

 

Гордость и смирение

 

 

Смирението е движение нагоре към Бога. Гордостта е движение надолу към материята. В гордостта човек е образувал своето тяло, в смирението е образувал любовта към ближните. Доброто и смирението заедно образуват движението към Бога. Човек, който едновременно не е добър и смирен, той към Бога не може да се движи.

 

Гордост и смирение

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...