Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (15.09.14 - 21.09.14)


Рассвет

Recommended Posts

15.09.14

 

Сегодня иначе говорится о Солнце. Оно может иметь другое отношение к нам, быть приветливым во всех случаях; но, поскольку мы ещё не склонны его понимать, наша природа такова, что мы ещё не знаем, как воспринимать солнечные лучи, поэтому оно нас жалит и жгёт. Причиной этого является то, что около нашей Земли образуется чёрный пояс – от испарений наших мыслей, наших чувств и наших желаний и, вследствие этого, образуются эти палящие лучи Солнца. Так что мы воспринимаем солнечные лучи через отражение.

 

И Земля наполнится знанием

 

 

Днес, другояче се говори за Слънцето. То може да има друго разположение към нас, да е приветливо във всички случаи; но, понеже, ние още не сме склонни да го разбираме, нашето естество е такова, че още не знаем, как да възприемаме слънчевите лъчи, затова то ни хапе и гори. Причината за това е, че около нашата Земя се образува един черен пояс - от изпаренията на нашите мисли, на нашите чувства и на нашите желания и вследствие на това, се образуват тия палещи лъчи на Слънцето. Тъй че, ние възприемаме слънчевите лъчи чрез отражение.

 

И земята ще се изпълни със знание

 

Линк към коментар
Share on other sites

16.09.14

 

Человеческие добродетели похожи на обувь людей. Смотря на обувь человека можно знать каковы его добродетели. Если у него очень хорошая обувь – он думает только о самом себе, не думает о тех животных, с которых была содрана кожа. Тот, у которого сознание пробудилось, выбирает скромную обувь, чтобы не причинять страдания животным. Знаете ли вы, почему когда-то было позволено делаться обуви? Животные сбрасывали свою кожу, как змеи; пройдёт где-нибудь – сбросит кожу, люди её берут и делают обувь. Сейчас животные не сбрасывают свою кожу, поэтому больно.

 

Припоминание

 

 

Човешките добродетели приличат на човешките обувки. Като гледате обувките на един човек, може да знаете какви са добродетелите му. Ако има много хубави обувки, той мисли само за себе си, не мисли за ония животни, на които кожата е одрана. Онзи, на когото съзнанието се е пробудило, гледа да има скромни обувки - да не причинява страдания. Знаете защо едно време е било позволено да се правят обувки - животните са хвърляли кожата си, както змиите; ще мине някъде, ще си изхлузи кожата, хората я вземат и си правят обувки. Сега не хвърлят кожата си, затова е мъчно.

(2, с. 281)

 

«Мисли за всеки ден 2013 – 2014», с. 244

Припомняне

Линк към коментар
Share on other sites

17.09.14

 

Помните три вещи: Непреодолимая надежда, непреодолимая вера, непреодолимая любовь. Или, иначе сказано: Держитесь за всесильную надежду, держитесь за всесильную веру, держитесь за всесильную любовь. Или, по-другому: Держитесь за сильную надежду, держитесь за сильную веру и за всесильную любовь. ...Всесильная любовь в сердце, сильная вера в мозге, сильная вера в теле.

 

Сильная вера, сильная надежда и всесильная любовь

 

 

Три неща помнете: Непреодолима надежда, непреодолима вяра, непреодолима любов. Или другояче турено: Дръжте се за всесилната надежда, дръжте се за всесилната вяра, дръжте се за всесилната любов. Или другояче: Дръжте се за силната надежда, дръжте се за силната вяра и за всесилната любов. ...Всесилна любов в сърцето, силна вяра в мозъка, силна надежда в тялото.

 

Силна вяра, силна надежда и всесилна любов

Линк към коментар
Share on other sites

18.09.14

 

Период Водолея – это мистическая эпоха. С 1914 г. мы уже вошли в эпоху, когда все снега и льды начали таять, так как главное качество Водолея чистота и тот, кто попал в эту область, тот непременно будет очищен. Через 2100 лет Земля войдёт в новый [знак] Зодиака, а сейчас находится в Водолее, который будет всё примирять и старое будет уходить.

 

Послушай мою волю и будешь счастлив

 

 

Периодът на Водолей е една мистична епоха. От 1914 г. вече сме влезли в епоха, когато всички снегове и ледове са започнали да се топят, тъй като главното качество на Водолея е чистотата и който е попаднал в тази област, той непременно ще бъде пречистен. След 2100 години Земята ще влезе в нова зодия, а сега е във Водолей, който ще примири всичко и старото ще отмине.

 

Послушай моята воля и ще бъдеш щастлив

 

Линк към коментар
Share on other sites

19.09.14

 

Существуют очень хорошие дела, которым вы научитесь у пчёл. Или, если вы живёте среди растений, или между всеми животными, то чему бы вы научились? От птиц вы научитесь летать, от рыб – научитесь плавать, от растений научитесь как становиться высокими. Когда вы хотите расти высоко, вам необходимо познакомиться с дубами, соснами, научиться, как расти высоко. Если вы хотите быть чистыми – необходимо спрашивать воду. ...Растения нас учат – [и] при самых плохих условиях, имеющихся у них, они растут и выше, и ниже – они покажут нам путь к преодолению трудностей.

 

Сто двадцать три

 

 

Има много хубави работи, които ще научите между пчелите. Или ако живеете между растенията, или между всичките животни какво бихте научили? От птиците ще се научите да хвъркате, от рибите ще се научите да плавате, от растенията ще се научите високи да ставате. Когато искате да растете нависоко, трябва да се запознаете с дъбовете, с боровете, да се научите, как да растете нависоко. Ако искате да бъдете чисти трябва да питате водата. ...Растенията ни учат, при най-лошите условия, които имат те и нагоре, и надолу растат – те ще ни покажат пътя да преодоляваме мъчнотиите.

 

Сто двадесет и три

Линк към коментар
Share on other sites

20.09.14

 

Духовный человек прежде всего очищается с внутренней стороны и после – внешне, тогда как светский человек очищается снаружи и оставляет на потом внутреннее очищение.

 

Измени свою судьбу

 

 

Духовният човек най-първо се чисти отвътре и после – външно, докато светският човек се чисти отвън и оставя за после да се чисти отвътре.

 

Смени съдбата си

Линк към коментар
Share on other sites

21.09.14

 

В самом начале обыкновенные люди были гениальными и [потом] стали обыкновенными. Гениальные люди стали обыкновенными от халатности. Обыкновенный человек хотел, чтобы у него была полностью привольная жизнь, хотел быть царём. Чтобы ему давали всё, чего хочет. Он был гениальным, вспоминал себя в прошлом. Он не имел представления от том, что, после того как он «спустился вниз» от гениальности, ему таким же способом необходимо «подняться вверх». Мы говорим, что человек создан по образу и подобию Божию. У него есть гениальность, но сейчас он находится в затруднительном состоянии. Где он спустился? В Раю он был гениальным. Когда его изгнали из Рая – стал обыкновенным человеком. Сейчас же вновь необходимо вернуться к гениальности. Под «гениальностью» мы понимаем возвращение к хорошим условиям, созданным для человека Природой. Он оставил хорошие условия и вошёл в большие жизненные затруднения.

 

Обыкновенный, талантливый и гениальный

 

 

Най-първо обикновените хора са били гениални и са станали обикновени. Гениалните хора от нехайство са станали обикновени. Обикновеният човек е искал да му бъде всичко охолно, цар да бъде. Каквото поиска, да му дадат. Той е бил гениален, спомнял си за своето минало. Не знаел, че както е слязъл надолу от гениалността, после по същия начин трябва да се качи нагоре. Ние казваме, че човек е направен по образ и подобие Божие. Той е гениалността, сега съвсем е закъсал. Къде е слязъл? В рая той е бил гениален. Като го изпъдили из рая навън, станал обикновен човек. Сега наново пак трябва да се върне към гениалността. Под „гениалност“ разбираме да се върне към хубавите условия, които природата му е създала. Той напуснал хубавите условия и влязъл в големите мъчнотии на живота.

 

Обикновен, талантлив и гениален

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...