Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (15.12.14 - 21.12.14)


Рассвет

Recommended Posts

15.12.14

 

Многие люди думают, что служат Господу. Но знаете ли вы, что значит служить Господу? – Когда я приближаюсь к вам абсолютно без какой-либо задней мысли о том, чтобы воспользоваться вами, имея искреннюю любовь к вам, желая вам добра и молясь о пробуждении вашего сознания – тогда я могу служить Богу.

 

Чей этот образ?

 

 

Мнозина си мислят, че служат на Господа. Но знаете ли, какво значи да служиш на Господа? – Когато се приближа до вас, без абсолютно никаква задна цел да ви използувам, да имам искрена любов към вас, да ви желая доброто и да се моля за пробуждане на вашето съзнание, тогава аз мога да служа на Бога.

 

Чий е този образ?

Линк към коментар
Share on other sites

16.12.14

 

Я говорю вам: Оставьте вашу философию в стороне и не говорите, что вы не готовы следовать этому учению. Выполните следующий опыт. Углубитесь в себя и скажите: «Господи, я уже сейчас готов исполнить Твою волю, которой движется всё живое в [окружающем] мире». ...Скажите: «Если я нашёл пред Тобой благодать, пусть я почувствую Твою радость во имя Твоей Любви, Мудрости и Истины». Знаете ли вы, что вы почувствуете? – Вам станет легче и в своей душе вы испытаете такой трепет, какой никогда не чувствовали. Так все осадки и наслоения прошлого – ненависть, сомнение, раздоры – отпадут, сами по себе, и вы почувствуете себя возрождёнными, готовыми к любой работе.

 

Чей этот образ?

 

 

Казвам: Оставете вашата философия настрана и не казвайте, че не сте готови да следвате това учение. Направете следния опит. Вдълбочете се в себе си и кажете: Господи, готов съм още сега да изпълня Твоята воля, която движи всичко живо в света. ...Кажете: Ако съм намерил благодат пред Тебе, нека да почувствувам радостта Ти в името на Твоята Любов, Мъдрост и Истина. Знаете ли, какво ще почувствувате? – Ще олекнете, и в душата си ще изпитате такъв трепет, какъвто никога не сте почувствували. Така, всички утайки и наслоявания от миналото – омраза, съмнение, раздори, сами по себе си, ще отпаднат, и вие ще се почувствувате възродени, готови за всякаква работа.

 

Чий е този образ?

Линк към коментар
Share on other sites

17.12.14

 

Проповедующие Божие Слово люди сильны – они всё могут сделать. Они не служат себе тем оружием, каким себе служит мир. Существует нечто более сильное, чем оружие. Это мысли, чувства и поступки людей. Ими можно воевать, но не и оружием. – Как воюет мир? – Это его дело, он свободен. Мы его не обвиняем. Однако, следующие Учению Христа служат себе методами любви. «Не убий!» – говорит Моисей. А Христос говорит: «Каждый, кто гневается на брата своего, будет наказан». Следовательно, мы будем питать к своему брату самые возвышенные и благородные чувства.

 

Чей этот образ?

 

 

Онези; които проповядват Божието Слово, са силни – всичко могат да направят. Те не си служат с оръжия, с каквито си служи светът. Има нещо по-силно от оръжието. Това са мислите, чувствата и постъпките на хората. С тях може да се воюва, но не и с оръжие. – Как воюва светът? – Това е негова работа, той е свободен. Ние не го обвиняваме. Обаче, които следват Христовото учение, те си служат с методите на любовта. "Не убий!" – казва Моисей. А Христос казва: "Всеки, който се гневи на брата си, ще бъде наказан." Следователно, ние ще храним към брата си най-възвишени и благородни чувства.

 

Чий е този образ?

Линк към коментар
Share on other sites

18.12.14

 

Чего ты больше желаешь: иметь хорошего друга или кассу, полную золотом? Добродетель стоит больше всего золота в мире.

Следовательно, если у тебя есть хороший друг – храни его как зеницу ока. Тот, у кого нет по крайней мере одного друга в жизни, самый несчастный человек в мире.

 

Вечная жизнь

 

 

Кое повече желаеш: да имаш един добър приятел или каса, пълна със злато? Една добродетел струва повече от всичкото злато в света.

Следователно, ако имаш един добър приятел, пази го като зеницата на окото си. Който няма поне един приятел в живота си, той е най-нещастният човек в света.

 

 Живот вечен

Линк към коментар
Share on other sites

19.12.14

 

Новая культура требует людей с новыми идеалами, с новыми стремлениями, с правильными отношениями. Подайте руку страдающим, непробуждённым душам. Не думайте только о еде и питье. Это не разрешает вопросы. Будьте в гармонии между собой! Это может сделать каждый человек, каждый народ. Гармония необходима как семьям, обществам, так и всем народам. Если в вас присутствует гармония – ничего другого вам не остаётся, как сеять. У вас будет большое плодородие, изобильная жатва. Без гармонии ничего не достигается.

 

Вечная жизнь

 

 

Новата култура изисква хора с нов идеал, с нови стремежи, с правилни отношения. Подайте ръката си на страдащите, на непробудените души. Не мислете само за ядене и пиене. Това не разрешава въпросите. Бъдете в хармония помежду си! Това всеки човек, всеки народ може да направи. Това се иска от българите, това се иска от всички народи. Хармония е нужна както на семействата, на обществата, така и на всички народи. Щом имате хармония, нищо друго не ви остава, освен да сеете. Ще имате голямо плодородие, изобилна жътва. Без хармония нищо не се постига.

 

Живот вечен

Линк към коментар
Share on other sites

20.12.14

 

Пусть все мы станем последователями новой религии – религии Любви. Если встречаешь голодного человека и несёшь в своей торбе хлеб – останавливаешь его и говоришь: «Братец, садись рядом со мной, разделим между собой хлеб. Так мы оба будем с пустыми мешками». После этого встречу другого человека, который разделит свой хлеб со мной. Сейчас его торба опустеет. После этого встречу третьего – и он разделит свой хлеб со мной. Мир исправится, когда люди откроют свои полные мешки для того, чтобы взаимно поделиться своими благами. Мир ещё не исправился, потому что люди продолжают придерживаться принципа «Человек человеку волк». Новая культура. перечёркивает эту принципа и пишет: «Человек человеку брат». Так необходимо мыслить и жить.

 

Вечная жизнь

 

 

Нека всички станем последователи на новата религия – на Любовта. Ако срещнеш гладен човек и носиш в торбата си един хляб, спри го и кажи: „Братко, седни при мене, да си разделим хляба. Така и двамата ще бъдем с празни торби“. След това ще срещна друг, който ще раздели хляба си с мене. Сега неговата торба ще се изпразни. После ще срещна трети и той ще раздели хляба си с мене. Светът ще се оправи, когато хората отворят пълните си торби да споделят взаимно благата си. Светът още не се е оправил, защото хората продължават да се придържат в учението „Човек за човека е вълк“. Новата култура заличава това учение и пише: „Човек за човека е брат“. Така трябва да се мисли и живее.

 

Живот вечен 

 

Линк към коментар
Share on other sites

21.12.14

 

В окружающем мире существует один критерий. Это – великая мораль. На её основе мы будем оценивать свои отношения и отношения своих ближних. Какая мораль в том, что ты скрываешься в тёплом месте, а других посылаешь сражаться за Болгарию? Легко поощрять человека жертвовать жизнью за отечество. А ты почему себя не жертвуешь? Значит, другие люди жертвуют собой, а ты живёшь на широкую ногу. Так не должно быть. Если необходимо умирать – пусть всем умирать! Если необходимо жить и быть свободными – всем быть свободными!

 

Вечная жизнь

 

 

Има една мярка в света. Тя е великият морал. С нея ще мерим своите отношения, както и тези на своите ближни. Какъв морал е този, ти да се криеш на топло, а да изпращаш другите да се бият за България? Лесно се насърчава човек да се жертва за отечеството. Ти защо не се жертваш? Значи другите да се жертват, а ти да живееш, да се разполагаш нашироко. Не е така. Ако трябва да умираме, всички да мрем! Ако трябва да живеем и да бъдем свободни, всички да бъдем свободни!

 

Живот вечен

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...