Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (29.12.14 - 04.01.15)


Рассвет

Recommended Posts

29.12.14

 

И тогда меня спрашивают: «Как мы узнаем голос Христа, [когда] столько голосов нам говорят?» Христос говорит так, как никто другой. Он говорит: «Раздай всё своё богатство бедным!» А вы машете рукой. «Иди в больницу ухаживать за больными!» Опять машете рукой. «Омой ноги своему мужу, примирись со своими друзьями!» Снова машете. А когда вам говорится: «Дай взбучку своему другу» – принимаете. ...Когда говорит Христос – в мире нет души, которая бы не понимала Его голос. Каждая мысль, делающая человека готовым на самопожертвование – это Божественная мысль. В этом нет никакого исключения. Прими её, она идёт от Христа. Если ты остановишься для раздумий о том, тот ли этот Христос, который был 2000 лет назад, всё теряешь.

 

Целования Мне не дал

 

 

И тогава ме питат: „Как да познаем гласа Христов, толкова гласове ни говорят?“ Христос говори тъй, както никой друг. Той казва: „Раздай всичкото си имане на бедните!“ А вие махате с ръка. „Иди в някоя болница да служиш на болните!“ Пак махате. „Мий краката на мъжа си, примири се с приятеля си!“ Пак махате. А като ви се каже: „Натрий носа на приятеля си“ – приемате. ...Когато Христос говори, няма душа в света, която да не разбира неговия глас. Всяка мисъл, която прави човека готов за самопожертване, е Божествена мисъл. В това няма никакво изключение. Приеми я, тя иде от Христа. Спреш ли се да мислиш дали е онзи Христос, който е бил преди 2000 години, всичко изгубваш.

 

Целувание не ми даде

Линк към коментар
Share on other sites

30.12.14

 

Многие думают, что я хочу околдовывать людей. Нет, Христос вам говорит. И знаете ли вы, что вам говорит Христос? Вот что я слышу: «У вас ледяные сердца, во дворе снег, следовательно нет проветривания. Имеется противодействие. Вам необходима Любовь, Любовь с помощью которой вы всё преодолеете. Любовь, которая растопит эти ледяные сердца, растопит их с температурой 100 000 000 град, чтобы светились ваши сердца». Снова вам говорит Христос. Знаете ли что вам говорит?

«Знания, знания вам необходимы. Вам не нужны знания о том, как сготовить бобы, как сготовить индейку, как мелко нарезать капусту, сделать кебапчета. Не это вам необходимо, а знания, знания – чтобы передать эту мудрость вашим дочерям, сыновьям, вашим мужьям, вашим слугам, друзьям и неприятелям».

 

Целования Мне не дал

 

 

Мнозина мислят, че аз искам да омагьосвам хората. Не, Христос ви говори. И знаете ли какво ви говори Христос? Ето какво слушам аз: „Сърцата ви са студени, отвън има сняг, следователно нямате проветряване, противодействие там има; Любов ви трябва, Любов, с която да преодолеете всичко; Любов, която да стопли тези ледени сърца, да ги стопли с температура 100,000,000, да светят сърцата ви“. Пак ви говори Христос. Знаете ли какво ви говори?

„Знания, знания ви трябват. Не ви трябват знания как да сготвите боба, как да сготвите пуйката, как да накълцате зелето, да направите кебапчета. Не това ви трябва, а знания, знания, да предадете тази мъдрост на вашите дъщери, синове, на вашите мъже, на вашите слуги, приятели и неприятели.“

 

Целувание не ми даде

Линк към коментар
Share on other sites

31.12.14

 

Первое: когда Христос придёт в ваш дом – омоете Ему ноги вашими устами, а это, переведённое на ваш язык, означает: вы будете служить Ему с Мудростью и Любовью, будете нести Его Слово без каких-либо примесей. Это – поцелуй. Когда я вкладываю весь свой ум и всё своё сердце чтобы служить так, чтобы нести Его Слово без какой-либо примеси, это поцелуй. Если можете так служить Христу, Он вам скажет: «Прощаются вам грехи ваши, и ваши имена записываются на Небе пред ангелами, и в будущем вы станете гражданами этого великого Царства».

...Этого Христа я вижу, говорю с ним сейчас. ...Вы мне скажете: «Говоришь ли ты нам истину о том, что Христос сейчас с нами?» Христос с вами, с вашими душами, понимайте это внутренне.

 

Целования Мне не дал

 

 

Първото нещо: като дойде Христос в дома ви, ще измиете краката му с вашите уста, а това, преведено на ваш език, значи: ще му служите с Мъдрост и Любов, ще носите неговото Слово без никаква примес. Това е целувката. Когато аз прилагам всичкия си ум и всичкото си сърце да му служа тъй, че да нося неговото Слово без никаква примес, това е целувка. Ако така можете да служите на Христа, той ще ви каже: „Прощават ви се греховете, и вашите имена се записват в небето пред ангелите, и в бъдеще вие ще станете граждани на това велико царство“.

...Този Христос аз го виждам, с него говоря сега. ...Вие ще ми кажете: „Ти говориш ли истина, че Христос е при нас сега?“ При вас е Христос, при вашите души, разбирайте вътрешно.

 

Целувание не ми даде

Линк към коментар
Share on other sites

01.01.15

 

Давид говорит: «Только в моей душе и моём духе, вышедших от Тебя, только там буду искать Тебя».

Сейчас вернёмся поискать этого Христа Любви. Так как сегодня Новый год, будем Его искать по-новому...

И сейчас положите это за основу, чтобы измениться. Идёт время, о котором апостол Павел говорит, что «все мы не умрём, но все изменимся».

Я бы хотел встретить вас второй раз не по одиночке, а парой – вас и вашу родную душу, вашего ближнего. Найдите её!

 

Сродные души

 

 

Давид казва: „Само в моята душа и в моя дух, които са излезли от Тебе, само там ще Те потърся“.
Сега ще се върнем да потърсим този Христос на Любовта. Днес, като е Нова година, ще го потърсим по новия начин...

И сега поставете това начало, за да се измените. Иде времето, за което апостол Павел казва, че всички няма да умрем, но всички ще се изменим.

И аз бих желал да ви срещна втори път не по един, а по двама – вас и вашата сродна душа, вашия ближен. Нея да намерите!

 

Сродните души

Линк към коментар
Share on other sites

02.01.15

 

Меня спрашивают: «Что является весомым доказательством существования Бога?» – То, что я чувствую, думаю, живу и проявляю себя во внешнем мире. Все другие доказательства ничего не стоят. Они служат только для подкрепления первого доказательства. Тогда скажи себе: «Моя жизнь – это проявление Великого Начала в окружающем мирe, но и я могу быть проявлением этого Великого Начала».

 

Ободритесь, это Я

 

 

Питат ме: Кое е най-силното доказателство за съществуването на Бога? – Това, че аз чувствам, мисля, живея и се проявявам. Всички други доказателства нищо не струват. Те идват само за подкрепа на първото доказателство. Кажи си тогава: Моят живот е израз на Великото Начало в света, но и аз мога да бъда израз на това Велико Начало.

 

Дерзайте, Аз Съм

Линк към коментар
Share on other sites

03.01.15

 

Существуют два основных принципа, которые необходимо применить. Христос говорит так: «Если слова Мои пребывают в вас, если моё разумное Слово, спасшее тысячи и миллионы существ, возвысившее тысячи и миллионы ангелов в прошлом, если это Слово пребывает в вас, если вы пребываете в этих разумных условиях, которые создал Отец мой, то Я и Отец мой придём и сотворим нечто новое в вашей жизни и я вам изъявлюсь». В чём состоит это изъявление? – В том внутреннем, разумном Слове, в той внутренней Любви, которая сделает вашу жизнь осмысленной.

 

Напрасно Меня почитают

 

 

Има две основни начала, които трябва да приложите. Христос казва така: „Ако думите ми пребъдват във вас; ако моето разумно Слово, което е спасило хиляди и милиони същества; което е повдигнало хиляди и милиони ангели в миналото; ако това Слово пребъдва във вас, ако вие пребъдвате в тези разумни условия, които Отец ми е създал, Аз и Отец ми ще дойдем да съградим нещо ново във вашия живот, и аз ще ви се изявя“. В какво се състои това изявяване? – В онова вътрешно, разумно Слово, в онази вътрешна Любов, която ще осмисли вашия живот.

 

Напразно Ме почитат

Линк към коментар
Share on other sites

04.01.15

 

Сегодняшний руководитель христианского мира, Христос, не в горних высотах. Он восстанавливает Царство Божие на Земле. У людей происходит пробуждение сознания и они видят, что то, что они делали до сих пор, не является правильным.

 

После трёх дней

 

 

Днешният ръководител на християнския свят, Христос, не е горе на небето. Той възстановява Царството Божие на земята. У хората става едно събуждане на съзнанието и те виждат, че това, което са вършили досега, не е право.

 

 След три дни

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...