Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (05.01.15 - 11.01.15)


Recommended Posts

05.01.15

 

«Кто любит Меня, тот сохранит Моё слово». Любовь – это первое условие, при котором человек самоопределяется. ...Христос говорит: «Я и Отец Мой придём к нему и обитель у него сотворим». Приход Бога в человека я уподобляю разумности. Значит Бог может жить в очень интеллигентном и разумном человеке.

 

Мы придём к нему

 

 

„Който ме люби, ще опази моето Слово.“ Любовта е първото условие, при което човек се самоопределя. ...Христос казва: „Аз и Отец ми ще дойдем и ще направим жилище в него“. Идването на Бога в човека уподобявам на разумността. Значи Бог може да живее в крайно интелигентния и разумен човек.

 

Ще дойдем при Него 

 

Линк към коментар
Share on other sites

06.01.15

 

Понимающий смысл слов «Бог есть Любовь», прежде всего понимает смысл страданий и использует их разумно. Он определяет своё отношение к Богу раз и навсегда, и перестаёт колебаться. Тот, кто не узнал Бога как Любовь, может написать мысль «Бог есть Любовь» золотыми буквами, но останется обыкновенным человеком, с обыкновенными требованиями и проявлениями.

 

Мы придём к нему

 

 

Който разбира смисъла на думите „Бог е Любов“, първо разбира смисъла на страданията и ги използва разумно. Той определя отношенията си към Бога веднъж завинаги и престава да се колебае. Който не е познал Бога като Любов, може да напише мисълта „Бог е Любов“ със златни букви, но ще си остане обикновен човек, с обикновени изисквания и прояви.

 

Ще дойдем при Него

Линк към коментар
Share on other sites

07.01.15

 

Спрашиваю как современных христиан, так и вас, считающихся оккультными учениками: узнаете ли вы Христа, если сегодня Он сойдёт на Землю? Если Христос сегодня придёт в Болгарию, то Он явится в такой простой внешней форме, что никто Его не узнает. Он, никем не узнанный, обойдёт всю Софию, посетит все церкви. Многие люди представляют себе Христа высоким, статным, с синими глазами, русыми волосами. Когда Он посмотрит на человека – тот весь затрепещет. ...Христа, когда Он придёт на Землю, никто не узнает. Он выполнит свою работу и уйдёт. Когда Он уйдёт, тогда Его узнают. – Как узнают? По делам, по результатам Его работы.

 

Мы придём к нему

 

 

Питам съвременните християни, както и вас, които минавате за окултни ученици, ще познаете ли Христа, ако днес слезе на земята? Ако днес дойде Христос в България, Той ще се яви в такава проста форма, че никой няма да Го познае. Той ще обиколи цяла София, ще посети всички църкви, без да Го познае никой. Мнозина си представят Христа висок, снажен, със сини очи, руса коса. Като погледне човека, той цял ще затрепери. ...когато дойде Христос на земята, никой няма да го познае. Той ще свърши работата си и ще си отиде. Като си замине, тогава ще Го познаят. – По какво? По делата Му, по резултатите от Неговата работа.

 

Ще дойдем при Него 

Линк към коментар
Share on other sites

08.01.15

 

Я говорю о сознательных людях, сознание которых пробуждено, стремящихся к чему-нибудь. Куда направлено их стремление – это не важно. Человеку необходимо стремиться; ему нужно думать, чувствовать и действовать.

 

Ободритесь, это Я

 

 

Аз говоря на съзнателните хора, на които съзнанието е пробудено, които имат стремеж към нещо. В каква посока е насочен техният стремеж – не е важно. Човек трябва да се стреми; той трябва да мисли, да чувства и да действа.

 

Дерзайте, Аз Съм  

 

Линк към коментар
Share on other sites

09.01.15

 

Сейчас аргументируют, доказывают, обсуждают кто поступает правильно, а кто – нет . Нет плохих вещей, но в людях находится червь – червь сомнения. Его наличие связано с их другим недугом – страхом. Если веришь в Бога, живущего во всех людях, нет причин сомневаться. Когда я говорю, что Бог живёт в людях, имею в виду не их тела, а разумность. Я не имею в виду людей, живущих механической жизнью, а говорю о тех, кто живёт разумно и правильно рассуждает. Если моё желание состоит в том, чтобы кого-то ограбить, то о каких отношениях тогда можно говорить? Под отношениями я понимаю искренние, моральные отношения. Таковы отношения существа, живущего по Божественному образу.

 

Ободритесь, это Я

 

 

Сега аргументират, доказват, разискват кой е крив и кой прав. Няма криви неща, но има един червей у хората – съмнението. Той се дължи на друг недъг в тях – страха. Ако вярваш в Бога, Който живее във всички хора, няма защо да се съмняваш. Като казвам, че Бог живее в хората, нямам предвид техните тела, а тяхната разумност. Аз нямам предвид хората на механическия живот, но онези, които живеят разумно и разсъждават правилно. Ако желанието ми е да обера някого, за какви отношения може да се говори тогава? Под отношения разбирам искрени, морални. Такива са отношенията на същества, които живеят по Божествен начин.

 

Дерзайте, Аз Съм

 

Линк към коментар
Share on other sites

10.01.15

 

«Ободритесь, Я с вами!» Это то великое, что мы знаем и что испытали. В нас присутствует что-то, что всегда нам нашёптывает: «Ободритесь, Я с вами!». И при самых больших невзгодах в вашей жизни, при величайшем отчаянии и противоречии вы чувствуете нечто глубокое, ясно вам говорящее: «Не бойтесь, ваши дела выправятся». И действительно, как нам говорится, так и происходит.

 

Ободритесь, это Я

 

 

„Дерзайте, аз съм с вас!“ Това е великото, което ние знаем и което сме опитали. Има нещо в нас, което всякога ни нашепва: „Дерзайте, аз съм с вас!“ И при най-големите несполуки в живота ви; в най-голямото отчаяние и противоречие вие чувате нещо дълбоко, определено да ви казва: „Не бойте се, вашата работа ще се оправи“. И наистина, както ни се каза, така стана.

 

Дерзайте, Аз Съм

Линк към коментар
Share on other sites

11.01.15

 

Вы нуждаетесь в правильной, новой жизненной философии. «Что это за философия?» – Не надо спорить. – «Какая вера более правильная?» – И об этом не надо спорить. В мире существует единый общий принцип. Он освобождает сознание человека, вносит расширение в его ум. Он везде проникает – в сердца, в умы и в души. Вся жизнь основывается на нём. Я называю его Божественным принципом. Жизнь человека, находящегося в согласии с ним, представляет собой поэзию, музыку, песню. Этот человек смел, решителен, с благородными и возвышенными чувствами. Отклоняясь от этого принципа, человек становится подозрительным, во всём сомневается. Он беспокоится за свою жизнь, беспокоится о том, что приходит старость, что нет денег и т.д.

 

Ободритесь, это Я

 

 

Вие се нуждаете от правилна, нова философия за живота. „Коя е тази философия?“ – Няма да спорите. – „Коя вяра е по-права?“ – И за това няма да спорите. Един принцип има в света. Той освобождава съзнанието на човека, внася разширение в неговия ум. Той прониква навсякъде – в сърцата, в умовете и в душите. На него се основава целият живот. Аз го наричам Божествен принцип. Който е в съгласие с него, животът му е поезия, музика, песен. Той е смел, решителен, с благородни и възвишени чувства. Като се отклони от този принцип, човек става подозрителен, във всичко се съмнява. Той се страхува за живота си, безпокои се, че идат старини, че няма пари и т.н.

 

Дерзайте, Аз Съм 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...