Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Историята на моя живот


lili1231

Recommended Posts

Здравейте ,жена съм на 31 години не омъжена без деца без приятел. Когато бях на 11 баща ми се разболя от шизофрения ,сестра му е родена инвалид по рождение. Майка ми остана сама живеехме в крайна бедност и мизерия. Когато станах на 16 брат ми започна да ме пребивава това продължи 9 години. На 19 и 25 г преживях 2 тежки депресивни кризи. От втората и до ден днешен се опитвам да изляза безуспешно. Имала съм две връзки през живата си. И двете завършиха с раздяла. При втората живеех в друг град и сама си тръгнах някак се ни вървеше. Сега живея в София но явно годините отсъствие си дадоха отражението. Оказах се без нито един приятел тук. Няма дори. с кого кафе да пия. Живея сама и ходя на работа това е живата ми. и всеки ден се питам въобще при тази семейна история възможно ли е да срещна човек до себе си. И си отговарям не. Никога няма да науча какво е любовта.  Просто ми се искаше да споделя с някой.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемът не е в семейната история, а в това, че ти вече си се отказала.

Всички хора имат някакви семейни истории, но само някои се отказват да сътворят свои собствени.

Линк към коментар
Share on other sites

ЛИЧНО ТОВА ! Това е моята истинска история . Ако може съвет или мнение ; моля . 

 

 

 

*****************************************************************************************************************************************************************************************

                                             ЛЮБОВ ДО КРАЯ

Ще напиша тази история ; искам да остане кратък спомен от това . История ; която ще остане завинаги в мен . Невъзможна любов ; която не мога да имам . Цялата тази история ; всичко това ; започна преди 5 / 6 години . Но ще пропусна една 9 клас : ПРЕМЕСТВАНЕТО ! И това преместване ; аз никога ;няма да забравя . То ми даде надежда за едно ново начало ! Начало ; което ще разберем дали е пълно с радост или болка ? Начало ; което никога няма да има край в сърцето ми . Беше така вълнуващо за нещо ново ; беше така досадно ; докато случайно и двамата не се засякохме . Как стана това ? Ще разберем сега !

Преди да вляза в училището ; на входната врата бяха застанали няколко момичета ; които ще съм с тях в една стая ; но аз не ги познавах ; не знаех нищо за нито една от тях . Наложи се да отида при тях . Не обърнах внимание на момчетата кои са и ; кои не са от този клас . За това когато влязох на входната врата ; от единия вход влизам аз ; а другия той . Не знаех нищо за него . Не го познавах . Не знаех кои е и от къде ? Но когато класната ни извика ; по случайност и двамата се обърнахме един към друг . Засякохме погледите си и се разминахме . Но защо в този миг нещо в мен се разтрепери ? За миг спрях да дишам . Усетих как бавно се топя . Обърнах се и тръгнах към него ! Отидох при класната и класа . Не ми пукаше за тях ; колкото от това да не губя време ; да не съм до него .Още тогава бях планирала целия ми престой в това училище . Бях планирала всичко ; съдбата си с него ; но не стана това ; което аз исках . Стана това ; което той направи . Всеки ден от онзи миг в ; който се видяхме ; бяхме като кучето и котката ! Всеки ден ; спорехме за нещо ; карахме се дигахме улицата на крак . Друг ден ! ми рошеше косата ; трети ; минаваха в игри на гоненица .Обикаляхме из училището ; докато не го хвана в някой коридор ; или не го заклещя в ъгъла на някоя пейка във фойето . Много рядко бяха моментите в които да нямаше такива игри . Рядко бяха и най – хубавите моменти . Когато гонейки се ми се виеше свят . И аз се блъсках нарочно във него . Понякога ме прегръщаше ; а аз изчезвах безследно . Така минаха цели две години . Беше така хубаво ! Така красиво … ! Не ми правеше впечатление отначало ; дори не ми пукаше с кого седи и къде . Важното е ; че той ; беше там . Но един от онези дни !Спомените ми за първи път ; обърнах се и погледите ни се засякоха . Тогава почувствах нещо в мен . Почувствах радост ; почувствах трепет в мен . Отново се обърнах към него ; видях очите му . Видях него ! Тогава се усмихнах ; и си казах че това момче трябва да е мое . Нямах смелост да му кажа ! Така исках ! Така силно ! Така силно ; че на третата година започна да ми пука .

11 клас . Горенето на коса ; влюбването ми в него

До тук се случиха такива неща ! Не е истина ? ! … Сякаш ; съм сънувала това ! Така ми се иска да е реалност . Да мога ; да го виждам пак . Мислех ; че няма да ми пука . Мислех ; че ще спра да го обичам . Но какво можех да направя !? след като толкова много го исках ; дори направих това което не трябваше . Рискувах ! Казах му го ; казах че го обичам . Че искам да съм с него ! А в замяна на отговора му от това ; че му се обясних в любов ; той ми се изсмя . Така силно се изсмя ; че гласа му се чу в дирекцията . Наложи се да се разправяме там . А през това време ; вътре в мене се отвори дълбока рана ! Болеше така силно ; че имах чувството ; че нещо ме пронизва с нож . Уви беше болка която още не е минала . В дирекцията извикаха родителите ни ! Наложи се заради него аз да говоря ; беше го срам от майка му и моята . Ситуацията в която бяхме в този момент беше най унизителното нещо в живота ми . Този човек ; гледайки майка ми я лъжеше в очите на директорката и неговата майка . Но добре ; че майка не се остави на лъжите му . И аз не спечелих от това … Напротив ! На следващия ден дори повече ми се подиграваше пред всички ; а мен 100 пъти по силно сърцето ми крещеше ! И след всичко това унижение ; когато е идвал при мен ; винаги му помагах . Но не само това се случи тази година ! Една фръцла реши да си играе с косата ми ! Не бях забелязала ; но незнайно кога ; без да разбера в час ; докато уча ми запалиха косата . Не разбрах защо и кога ? но усетих дим на запалка по себе си . Не виждах нищо нередно по дрехите си ; само дето косата ми гореше . Бях бясна в този момент ; разпищях се и просто напуснах час без да искам разрешение . Отидох до банята и изплакнах косата си . Плакнех я на всеки 30 минути през останалото време от учебния ден . След това разгневена ; на същия ден смених прическата и нещата малко по утихнаха . Така измина 11 клас ! Но тук не свършва всичко ! Едва средата на историята е това . Историята за една невъзможна любов ! Това е средата на ЛЮБОВ ДО КРАЯ !

12 Клас – влюбване ; любов до края !

Любов до края ще разберем малко по – нататък !

ПРЕМЕСТВАНЕТО ! * ГОРЕНЕТО НА КОСА ! * ВЛЮБВАНЕТО В НЕГО !

Това е нищо ; с ЛЮБОВ ДО КРАЯ

Да се влюбиш за пръв път ; понякога ревността я няма ; а друг път направо се разболяваш от ревност . Борех се с все сила да не го избегна ; но беше неизбежно . С всеки ден тя нарастваше и ставаше все по – силна ! Заедно с нея и любовта ми към него .Не издържах ; стигнахме до такава степен ; че започнахме да се караме . Стигнахме до степен която след като му признах ; стана толкова груб с мен ; че от хиляди преглътваниа на обиди ; не издържах повече . Тогава загубих контрол ! Не усещах как от това ; само тялото ми започна да се изтощава . От цялата тази умора ; спрях да се храня . Не исках да ям ; нито да дишам и живея . По този повод изминаха две седмици да се възстановя на пълно !Не след дълго време обаче всичко се върна по старо му ! Всички обиди ; всички унижения и подигравки се върнаха . този път не само ; че бях на легло ; а заради всичко това спрях да виждам изцяло . Не виждах хората нито екрана на телевизора ; почти нищо ! Само черни петна . На четвъртата седмица бях на лекар ! От тогава до сега нося очила ; които са за постоянно . След известно време се възстанових макар и с очила се явих в училище . Тогава се изправих лице в лице срещу нея ; и говорихме за него !Говорих ; молих ; а тя сякаш на пук правеше точно обратното . Уж ме слушаше – казваше – да ; добрее ; ноо не бе ни едно от двете ! Ни 1 ; ни 2 ; ни 3 или 4 поне 10 пъти говорих с нея . Бяхме приятелки ; станахме врагове ; сега все още сме ! След тези разговори спряхме да си говорим за известно време . Отбягвах и него и нея ; а когато го отбягвах той идваше при мен . Не ми правеше впечатления ; но нямаше ден в който да не бяхме скарани . Гонехме се из коридорите и понякога се прегръщахме приятелски ! Когато бяхме на пейките във фоайето ; сядах при него макар и да бе против ; но беше и на двама ни забавно . С него редовно се карахме ; но всичко за 1 час утихваше ; а с нея около 2 месеца не си говорехме … И въпреки тя да беше сгодена ; а аз свободна – това на него му беше се едно . Знаех ; че следващия ден ще бъде по – вълнуваш от идващия ! Малко по – на татък когато аз ; класа и класния отидохме до хотел Виена ; тогава останахме на саме с нея и я помолих да го остави . Исках да мога да имам и аз шанс с него . После ме пита дали толкова го обичам ; че да не мога без него ? Казах и какво се случи между нас през изминалото време ; но направих грешка – не трябваше да и казвам нищо . Особено ; това че и да искам да съм с него е по скоро да ме застреля … От тогава всичко стана твърде болезнено за мен . Тя започна да прави нещата на опаки . Започна да прави това което знае ; че ще ме нарани . Започна да излиза с него на среща тайно от родителите и . Започнаха да излизат дори и на разходки заедно ; макар това ; че на него понякога му беше писвало от нея ! И понеже от самото начало той знаеше за моите чувства го правеше още по трудно . Сядаше при нея ; закачаше я ; правеше всичко това много добре ; че по едно време изглеждаха като двойка . А всъщност са искали да ме заблудят . Целта им беше да се дразня и да се разболявам . Това успяха да направят те с мен . С течение на времето обаче ставах все по слаба : колкото и да се борех ; силите ми се изчерпваха . Сякаш света за мен беше спрял докато другите се радваха . Света беше спрял ; но точно сега не можех да се предам . Подготовката за снимките на бала беше започнала ! Имаше моменти когато бях щастлива ; и сърцето ми биеше лудо . Искаше ми се тези моменти да не бяха спирали . Имаше дни ; в които сърцето ми беше разбито на две . Дни които някои от тях а мен бяха напълно мрачни . По време на снимките за диска на бала ; имаше моменти когато трябваше да съм щастлива ; но и такива когато трябваше да задържам болката в себе си . Имаше време ; когато играех роля ; която не бях аз ! Сърцето ми плачеше ; а сълзите искаха да излязат на вън ! Никога не позволявах да си проличи пред камера ; колкото и да ме болеше някак си спестявах това . Пред хората слагах фалшивата и щастлива маска на лицето ми ! А щом ме питат всичко ли е наред ; лъжех с Да и Добре . За снимките в компютърната зала ; в двора и извън училищната сграда ; той предпочиташе нея . Понякога ме лъжеха ; че училищните часове са свършили ; но всъщност са искали да останат на саме . Разбира се ! А аз глупачката се хващах на шегите му ; защото го обичах прекалено много . Докато снимахме филма ; забравях за нея и гледах само към него ; и това което правех . Тези моменти ; бяха когато нея я нямаше . Това бяха щастливите и редки моменти . Тогава той обръщаше повече внимание на мен ! Беше хубаво и незабравимо . В същото време обаче се готвехме и за матура . Тя все още предстоеше ; а заради тази цялата драма и него – едва смогвах да уча . Междувременно търсехме място където да празнуваме края на годината . Не намерихме от първия път . Имахме предложение да празнуваме извън града ; но родителите на повечето деца отказаха . Само моите и неговите родители бяхме съгласни . За това намерихме място в центъра до театъра . РЕСТОРАНТ БЪЛГАРИЯ ! Това не беше всичко ; снимките все още не бяха свършили ; а матурите едва сега започваха . Наближаваше и празника на жената ; 8 март . Тогава отново имахме снимки ; половината ден беше щастлив за мен ; а другата не . Бях се подготвила ; знаех че нещо ще се случи . Не исках да мисля за това ; но случи : макар да се надявах на друго. Случи се това ; че в момента в който когато камерата трябваше да заснеме мъжете ; когато момчетата подаряват цветя на жената ; той предпочете нея . Чувствах се унижена и предадена . Беше от друга религия ; но въпреки това предпочете нея . Повечето от момичетата получиха поне по още едно цвете ; а аз само от класния . Дори и пред камерата ме унижи ; беше един кошмарен ден за мен . Два месеца по - късно след тази случка спрях да и говоря . През тези дни ; които минаваха ставаше по нещо ! Беше или хубаво ; или лошо . Нещата се нареждаха перфектно когато тя отсъстваше . Тогава през цялото време беше до мен . Забавно беше ; по онова време когато я нямаше . Но щом се появи ; старата песен започваше на нов глас . Той с нея ; а аз сама . Дните минаваха неусетно ; дори не разбрах кога последната седмица е дошла . Времето бързо летеше ; и всички бяхме заети . Тогава реших да не се караме повече взаимно ; нито с нея нито с него . Сдобрихме се ; но никога повече не бяхме същите . Нещата се промениха коренно между мен и нея . Макар и да бях и простила го направих заради него . Стигаше ми да го виждам ; но след това тя направи нещата така ; че и той да се запише с биология на матурите . Общуването ; ходенето на кафе и разходките им ; малко по малко го накара да се съгласи . Нямаше друг начин . Четири седмици продължително учиха заедно ; ходиха на извън редни матури ; разходки и всичко останало . В същото време приятеля и не знаеше нищо за тази история . Но случайно чух ; че я молел да не го напуска . Със сигурност е искала моето вместо нейното . Питах я веднъж дали е вярно ? А тя каза да ! Каза че уж не било заради този за който съм питала . Мислеше ; че можеше да ме лъже ; но знаех истината ; дори много преди нея ! Траех си за това дори до самия край . Но това не е всичко . Още не можех да позволя на чувствата ми да излязат на яве . Матурата не беше минала . Знаех ; че ако се отпусна сега и се предам ; нямаше дори да мина изпитите . Дори снимките все още продължаваха и не бяха свършили . Балът наближаваше ! Пробите за роклята едва сега започваха . По моя гледна точка ; всичко изглеждаше като подготовка за сватбата ми с него ; но всъщност беше бал . Нямаше сватба нито украсена църква ; имаше само зала пълна със балони и танци . Това беше МОЯТА ЛЮБОВ ДО КРАЯ . Любов която все още продължава и след Края . Най – сетне краят се виждаше . Дойде 24 май . После и изпитите . Първо по Български и литература ; а после и по География . Български и литература го взех с 4 ; а по география се явих на поправка и чак втория път го взех с 3.40 . Дори и повече . След този ден нататък за мен живота ми се преобърна . Подготовката за роклите приключи ; Всички рокли бяха готови . Бяха 3 . Червена ; Черна и Синя . Светло синя . Балът дойде ! Най – накрая снимките и училището приключиха . Но нещо в мен ме накара да се върна там от където всичко започна отначало . Там където срещнах моята първа и истинска любов ! Там откъдето беше началото ; там беше и края на тази любов . Беше финала на една книга която някога имаше начало за ЛЮБОВ ; а сега дойде и нейния Край ! Целия ден го изкарахме с последни снимки ; сълзи и приятели добри . Дойде и реда когато трябваше да избират кой да води колоната ; докато влизахме в залата . Тогава избраха мен с директора на училището . И както се сещате сами ; от тук нататък – игри ; танци и приключения за последно до зори . Дори по време на танците той танцуваше с нея . Това вече е окончателния край . Края на една ЛЮБОВ ДО КРАЯ .

 

                                                                            КРАЙ !

Линк към коментар
Share on other sites

ЛИЧНО ТОВА ! Това е моята истинска история . Ако може съвет или мнение ; моля . 

 

 

 

*****************************************************************************************************************************************************************************************

                                             ЛЮБОВ ДО КРАЯ

Ще напиша тази история ; искам да остане кратък спомен от това . История ; която ще остане завинаги в мен . Невъзможна любов ; която не мога да имам . Цялата тази история ; всичко това ; започна преди 5 / 6 години . Но ще пропусна една 9 клас : ПРЕМЕСТВАНЕТО ! И това преместване ; аз никога ;няма да забравя . Т%2

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...