Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (09.02.15 - 15.02.15)


Recommended Posts

09.02.15

 

Когда я говорю, что Бог это свет, то не имею в виду физический свет. На физическом свету зреют все плоды: яблоки, груши, сливы и др. Однако на Божественном свету растут только добродетели. В нём – бессмертие. Где добродетели, там Райский сад. Тот, кто питается добродетелями, зреющими на Божественном свету, никогда не умирает.

 

Слушающий вас Меня слушает

 

 

Като казвам, че Бог е светлина, нямам предвид физическата светлина. На тази светлина зреят всички плодове: ябълки, круши, сливи и др. На Божествената светлина обаче растат само добродетели. В нея е безсмъртието. Дето са добродетелите, там е райската градина. Който се храни с добродетели, зрели на Божествената светлина, той никога не умира.

 

Който слуша вас, Мене слуша

Линк към коментар
Share on other sites

10.02.15

 

Можно цитировать многие стихи из Библии (Старого Завета) и Евангелия, но если они не вносят в вас необходимый свет – не можете ими пользоваться, ничего не происходит. Если стих вносит в вас внутренний свет и мир – он понят и разумно применён. Этот стих обрёл в вас жизнь.

 

Слушающий вас Меня слушает

 

 

Може да цитирате много стихове от Библията и от Евангелието, но ако те не внесат необходимата светлина във вас, нищо не са. Един стих е разбран и разумно приложен, ако внесе във вас вътрешна светлина и мир. Този стих е оживял във вас.

 

Който слуша вас, Мене слуша 

Линк към коментар
Share on other sites

11.02.15

 

Люди дерутся, ссорятся, спорят тогда, когда находятся в недостатке. Там, где присутствует изобилие – никакого спора не существует. …При Божественной Любви не существует никакого спора – в ней изобилие жизни. При человеческой любви существуют споры и недоразумения. В ней человек мельчает. Зная это – берегитесь пустой жизни. Ученику не следует поддаваться мелочности. – Почему? – Потому что она ведёт к смерти. Когда Христос говорит, что человеку необходимо отречься от самого себя, он имеет в виду отречение от смертного.

 

Слушающий вас Меня слушает

 

 

Хората се бият, карат се, спорят, когато са в недоимък. Дето е изобилието, никакъв спор не съществува. ...При Божествената Любов не съществува никакъв спор – в нея е изобилието на живота. При човешката любов има спорове и недоразумения. В нея човек издребнява. Като знаете това, пазете се от дребнавостите на живота. Ученикът не трябва да се поддава на дребнавостите. – Защо? – Защото те водят към смъртта. Когато Христос казва, че човек трябва да се отрече от себе си, Той има предвид отричане от смъртното.

 

Който слуша вас, Мене слуша

Линк към коментар
Share on other sites

12.02.15

 

Если мы верим Богу, то нам нужно соблюдать одно священное правило: необходимо оставить Богу право защищать наше право. Но если мы верим праву Бога, то мы это право защищаем. ...Если ты защищаешь Божии права и оставишь Богу защищать твои права – ты на истинном пути своего развития.

 

Два метода Природы

 

 

Дойдем ли до Бога, ние трябва да имаме едно свещено правило: трябва да оставим нашето право Бог да го защитава. Но дойдем ли до Божието право, ние ще го защитаваме. ...Защитиш ли Божиите права и оставиш ли твоите Бог да ги защити, ти си в истинския път на своето развитие.

 

Двата метода на Природата

Линк към коментар
Share on other sites

13.02.15

 

...некоторые люди говорят, что повторение было матерью знания. Но повторение – это и мать глупости. Почему? – Что ты приобретаешь, когда снова и снова предаёшься пороку? Следовательно, повторение не может быть абсолютной мерой, которой вы можете пользоваться. Что будешь повторять? Скажите мне: если остаёшься в одном классе несколько лет, то что станет с твоим отцом? Тогда может ли повторение быть матерью знания? ...В каждом классе позволено учиться только один год. Сейчас нам хотят сказать, что существует много перерождений – и в этом проявляется плохая сторона оккультизма, говорящего, что когда существует много перерождений, то при перерождении во второй раз условия твоей жизни улучшатся. Нет, ты из ленивых учеников и природа тебя отметит особенными знаками. Не оставляй в себе мысль о том, что будешь много раз перерождаться. Второе перерождение будет для второго класса; седьмое – для седьмого класса. ...Следовательно, в современном оккультизме существует одна опасность, заключающаяся в том, что мы думаем, что переродившись в будущем исправим свою жизнь. Нет, только одна жизнь для каждого класса. Итак, некоторые люди правы, когда говорят: для первого класса – одна жизнь, для второго класса – другая; для третьего, четвёртого классов – также другая. Это нормальный ход вещей.

 

Два метода Природы

 

 

...някои казват, че повторението било майка на знанието. Но повторението е майка и на глупостта. Защо? – Един порок, като го повтаряш, повтаряш, какво печелиш? Следователно повторението не е една абсолютна мярка, с която вие можете да си играете. Какво ще повтаряш? Ако повтаряш един клас няколко години, какво ще стане с баща ти, я ми кажете? Тогава повторението майка на знанието ли е? ... В един клас е позволено да се учиш само една година. Сега искат да ни кажат, че в света има много прераждания, и от там се явява кривата страна на окултизма, който казва, че като има много прераждания, то втори път като се преродя, тогава ще подобря живота си. Не, ти си от мързеливите ученици, и природата ще те отбележи с особени знаци. Ти не туряй в себе си мисълта, че много пъти ще се прераждаш. Второто прераждане ще бъде за втори клас; седмото прераждане – за седми клас. ...Следователно в съвременния окултизъм има една опасност, когато мислим, че като се преродим за в бъдеще, тогава ще изправим живота си. Не, само един живот за един клас. И тъй, прави са някои, дето казват: за първи клас един живот, за втори – друг; за трети, четвърти – също. Това е нормалният вървеж на нещата.

 

Двата метода на Природата

Линк към коментар
Share on other sites

14.02.15

 

Любви нужно существовать в наших делах вечно: она необходима и в этой нашей жизни, и в следующей, и в другой жизни; и насколько выше мы поднимаемся [в своём развитии], настолько более глубокий смысл найдём в ней. Отныне надо пойти по этому пути: другого пути к Небу нет.

 

Любовь

 

 

Любовта трябва да съществува вечно в нашите дела: тя е потребна и в тоя наш живот, и в следващия, и в по-друг живот, и колкото по-нагоре отиваме, толкова по-дълбок смисъл ще намерим в нея. Трябва отсега да хванем този път: друг път за Небето няма.

 

Любовта

 

Линк към коментар
Share on other sites

15.02.15

 

Сейчас многие из вас говорят о морали, вы говорите, что необходимо быть людьми с моралью, но моральность это одно из качеств умного, разумного человека. Мораль в духовном свете это стабильность, это опорная точка, с которой разум начинает свои исследования. Мораль – это первая опорная точка, с которой проектируется разум. Так я определяю что такое мораль. Итак, мораль, это масштаб для ума, откуда он начинает свои проекции. Без морали ум не может начать свою деятельность.

 

Будьте разумными

 

 

Сега мнозина от вас говорите за морал, казвате, че трябва да бъдем морални хора, но моралността е едно качество само на умния, на разумния човек. Моралът в духовния свят, това е стабилност, това е опорната точка, от която разумът започва своите изследвания. Моралът, това е първата опорна точка, от която разумът се проектира. Тъй определям аз що е морал. И тъй, моралът, това е мащаб за ума, отдето той започва своите проекции. Без морал умът не може да започне своята деятелност.

 

Бъдете разумни

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...