Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (06.04.15 - 12.04.15)


Recommended Posts

06.04.15

Сегодня Христос сходит на Землю с зажжённой свечой искать истинных людей. ...И Христос задаёт вопрос: «Когда Сын Человеческий придёт второй раз на Землю, найдёт ли он сильную веру?» Найдёт ли людей, которые примут это Учение?

Ни сумы [на дорогу]

Ни сумы

 

Днес Христос слиза на земята със запалена свещ да търси истински човеци. ...И Христос зададе въпроса: „Когато Син Человечески дойде втори път на земята, ще намери ли достатъчно вяра?” Ще намери ли хора, които ще приемат това учение?

 Нито  тържик

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

07.04.15

Первым делом человека является освобождение от всех лживых учений прошлого и убеждённость в существовании Бога, полученная на внутреннем пути. ...Пётр спрашивает Христа: «Господи, а он что?» Другими словами сказано: Что он будет делать? – Кто-то будет философствовать целые три тысячи лет по вопросу существует ли Бог, воскрес ли Христос, какое обществу самое лучшее, какая церковь самая правильная, как будет спасаться мир. Что интересно в теперешнем мире: люди обсуждают много вопросов, но не по отношению к самой Истине.

Когда Его увидел Пётр

 

Първата работа на човека е да се освободи от всички лъжливи учения на миналото и сам да се убеди, по вътрешен път, че Бог съществува. ...Петър запита Христа: „Господи, а този що?” С други думи казано: Какво ще прави тоя? – Той ще философства цели три хиляди години върху въпроса, съществува ли Бог, възкръснал ли е Христос, кое общество е най-добро, коя църква е най-права, как ще се спаси светът. Едно е интересно в сегашния свят: хората разискват върху много въпроси, но не и върху самата истина.

Като го видя Петър

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

08.04.15

Что понимается под «Любов и Обич»? «Любов» (любовь-даяние) означает закон самопожертвования, т. е. движение, путешествие в дальние места. Под «Обич» (любовью-получением) подразумевается щедрость, т. е. движение с меньшей силой, чем «Любов» . При Любви-даянии ты несёшь материал для строительства с дальних расстояний, а при Любви-получении – строишь. Под словом «Дух» подразумеваем проявление силы, поэтому говорим, что Дух поддерживает мир.

Когда Его увидел Пётр

 

Какво се разбира под „любов и обич”? Любовта означава закон на самопожертване, т. е. движение, пътуване на далечни места. Под „обич” се разбира щедрост, т. е. движение с по-малка сила от това на любовта. При любовта ти носиш материал за градеж от далечни разстояния, а при обичта градиш. Под „дух” разбирам проява на сила, затова казваме, че духът крепи света.

Като го видя Петър

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

09.04.15

Иоанн спросил Христа: «Господи, кто тебя предаст?» Христос ответил: «Кто меня совсем мало любит». Людей, имеющих совсем мало любви, совсем мало истины, я называю предателями человечества. Людей, готовых жертвовать собой для других, имеющих в своём сердце Любовь, я называю истинными героями в окружающем мире.

Когда Его увидел Пётр

 

Йоан запита Христа: „Господи, кой ще те предаде?” Христос отговори: „Който най-малко ме обича.” Ония хора, които имат най-малко любов, най-малко истина, наричам предатели на човечеството. Ония, които са готови да се жертват за другите, които имат любов в сърцето си, наричам истински герои в света.

Като го видя Петър

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

10.04.15

Христос говорит: «Через три дня я воскресну». Я спрашиваю: «Не пришло ли время для Воскресения?» Говорят, что Христос грядёт свыше с Неба. Но Писание говорит: «Присутствие Сына человеческого будет как свет, как молния – от одного до другого края (осветит всю Землю)». Значит Христос придёт, но вы не знаете, откуда Он придёт. Когда Любовь придёт в мир, тогда придёт Христос. Не думаете ли вы, что Он позволит бить себе поклоны? Он помнит удары римских воинов. Вы его зовёте на Землю, но Он говорит: «Имею хорошие воспоминания от Земли!»

После трёх дней

 

Христос каза: „След три дни ще възкръсна“. Питам: Не е ли дошло време за възкресението? Казват, че Христос щял да дойде отгоре на облаците. Но Писанието казва: „Присъствието на Сина Человечески ще бъде като светлината, като светкавицата – от единия до другия край“. Значи Христос ще дойде, но не знаете отде ще дойде Той. Когато Любовта дойде в света, тогава ще дойде Христос. Да не мислите, че Той ще остави да му целувате скута? Той помни ударите на римските войници. Вие го викате на земята, но Той казва: „Имам добри спомени от земята!“

След три дни

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

11.04.15

Христос говорит Петру: «Пётр, тебе необходимо принять в себя Иоанна, т. е. нужно воспринять новое учение – Учение Любви». Как воспринимается Любовь? – Так, как принимается свет и тепло. Открой свои глаза и воспримешь свет. Подставь свою спину Солнцу и воспримешь тепло. …Любовь, Мудрость и Истина существуют для всех. Они не являются привилегией одного человека.

Когда Его увидел Пётр

 

Христос казва на Петра: „Петре, ти трябва да приемеш Йоана в себе си, т. е. трябва да възприемеш новото учение – учението на любовта.” – Как се възприема любовта? – Както се приема светлината и топлината. Отвори очите си и ще възприемеш светлината. Изложи гърби си на слънце и ще възприемеш топлината. ...Любовта, мъдростта и истината са за всички. Те не са привилегия за едного.

Като го видя Петър

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

12.04.15

Вот, сейчас Христос перед вами и спрашивает вас: «Верите ли вы, что Я воскрес?» Не спешите мне говорить, не отвечайте мне! Не хочу, чтобы вы спешили с ответом. Это очень серьёзный вопрос. – «Верите ли, что Я воскрес; верите ли, что Я принёс Божественную Любовь; верите ли, что проповедуемое мной Учение, может принести Воскресение, может принести Любовь?»

После трёх дней

 

 

Ето, сега Христос е пред вас и ви пита: „Вярвате ли, че аз възкръснах?“ Не бързайте да ми кажете, на мене не отговаряйте! Не искам леко да мислите. Това е един много сериозен въпрос. – „Вярвате ли, че аз възкръснах; вярвате ли, че аз донесох Божествената Любов; вярвате ли, че туй учение, което проповядвам, може да донесе възкресение, може да донесе Любовта?“

След три дни

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...