Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (01.06.15 - 07.06.15)


Recommended Posts

01.06.15

Христос говорит: «Придёт Святой Дух и научит вас, чтó дóлжно говорить». Этот Дух научит нас говорить языком Любви. …Наша речь должна быть мягкой по содержанию, по форме и по смыслу. Это – Божественное. И когда все мы выучим этот язык [Любви], окружающий нас мир придёт в порядок. Этому искусству – говорить мягко – вы научитесь в Школе [жизни]. И тогда Дух научит вас, чтó дóлжно говорить. Тогда Любовь научит вас, чтó дóлжно говорить.

Святой Дух научит вас

 

Христос казва: "Светият Дух ще дойде и Той ще ви научи какво да кажете". Този Дух ще ни научи да говорим с езика на Любовта. ...Езикът ни трябва да бъде мек по съдържание, по форма и по смисъл. Това е Божественото в света. И когато всинца се научим на този език, светът ще се оправи. Това изкуство ще научите в Училището - да говорите меко. И тогава Духът ще ви научи какво да кажете. Тогава Любовта ще ви научи какво да кажете.

Дух Свети ще ви научи 

 

Линк към коментар
Share on other sites

02.06.15

И современные люди говорят, что пророки были до Христа, а после Христа пророков не было и быть не могло. Где сказано, что после Христа не может быть пророков? А что было после Христа? То, что после Христа будут пророки, ясно говорится в Писании, где Христос говорит так: «Многое имею сказать вам; но вы теперь не можете вместить. Когда же приидет Он, Дух Истины, то наставит вас». От чьего имени говорили пророки? Не говорил ли через них этот Дух? Следовательно – пророком является тот, кто высказывает великую Истину, кем бы он ни был.

И Пётр Его отозвал в сторону

 

И съвременните хора казват, че пророци е имало до Христа, а след Христа вече нямало пророци и не можело да има. Де е казано, че пророци след Христа не може да има? А какво има след Христа? Че ще има пророци след Христа, ясно се говори в Писанието, дето Христос казва така: „Много неща има да ви явя, но сега не можете да носите, а когато този Дух на Истината дойде, Той ще ви научи“. В чие име са говорили пророците? Не е ли говорил този Дух? Следователно пророк е онзи, който изказва една велика истина – който и да е той.

И Петър Го взе настрана

Линк към коментар
Share on other sites

03.06.15

Все люди хотят освободиться, но все остаются не освобождёнными, и окружающий мир не изменяется к лучшему! И вы спрашиваете: «Как улучшить жизнь?» Вложите Любовь – как великую силу, любите других людей так, как любите себя, и не используйте никого в своих целях! И этот Господь, живущий в вас, Он – Господь Любви.

И Пётр Его отозвал в сторону

 

Искат всички да се освободят, но все неосвободени остават, и все не се оправя светът! И питате: „Как да се подобри животът?“ Вложете Любовта като една велика сила, любете другите тъй, както любите себе си, и не използвайте никого! И този Господ, Който живее във вас, е Господ на Любовта.

И Петър Го взе настрана

Линк към коментар
Share on other sites

04.06.15

И сейчас в современной Церкви существует и другой вопрос: Какая Церковь на верном пути – православная, католическая или евангелическая? В чём заключается правота церкви? ...Тот народ, то общество, та Церковь, тот дом или человек, в сердце которого струится Любовь, Мудрость и Истина, чтобы можно было помогать другим, этот народ, это общество или эта церковь являются истинными. Так стоит вопрос! Так мы его знаем, так учил Христос. И если Он, как вы Его ожидаете, снова придёт на Землю, то Он это будет вам проповедовать.

И Пётр Его отозвал в сторону

 

И сега в съвременната църква има и друг въпрос: Коя църква е по-права, дали православната, католишката или евангелската? Че в какво се състои правотата на църквите? ...Онзи народ, онова общество, онази църква, онзи дом или човек, в сърцето на когото блика Любов, Мъдрост и Истина, за да може да помага на другите, този народ, това общество или тази църква – те са истинските. Тъй седи въпросът! Тъй го знаем ние, тъй е учил Христос. И ако дойде пак на земята, както го очаквате, това ще ви проповядва.

И Петър Го взе настран

Линк към коментар
Share on other sites

05.05.15

Красивое в Боге – то, что Он помнит самое хорошее, сделанное нами, не помнит зла. И когда уйдёшь к Нему, Он ничего не говорит о твоих прегрешениях – они для Него не существуют. И если бы Бог имел эту слабость – обращать взгляд к твоей ошибке – Он не был бы Господом.

Наши должники

 

Красивото в Бога е това, че Той помни само доброто, което сме направили, а не помни злото. И като отидеш при Него, Той нищо не говори за твоите прегрешения, те за Него не съществуват. И ако Бог имаше тази слабост, да обръща погледа си към една твоя погрешка, Той нямаше да е Господ.

Нашите длъжници

Линк към коментар
Share on other sites

06.06.15

Этот мир, в котором мы рождены, создан так, что если мы верим в закон Любви, то всё будет гармонично, и сказано: «Если в тебе Бог, все будут любить тебя, но если Он не в тебе – никто не будет любить тебя». ...Бог – создал мир, Бог внёс эти законы. Если мы верны закону Любви, Он внесёт новые импульсы в жизнь, внесёт это благо в мир.

И Пётр Его отозвал в сторону

 

Този свят, в който сме родени, тъй е направен, че ако вярваме в закона на Любовта, всичко ще върви хармонично, и казано е: Ако Бог е в тебе, всички ще те обичат, ако не е в тебе, никой няма да те обича. ...Бог е, Който е създал света, Той е, Който е вложил тези закони, и ако сме верни на този закон на Любовта, Той ще внесе новите импулси в живота, Той ще внесе туй благо в света.

И Петър Го взе настрана

Линк към коментар
Share on other sites

07.06.15

Я бы сейчас пожелал всем вам мыслить так, как мыслил Христос. А Христос – это было 2000 лет тому назад – был Человек Любви. ...Единственное, чего не хватает людям, это не знание (люди имеют его), а священная Любовь.

И Пётр Его отозвал в сторону

 

Аз бих желал сега всички вие да мислите тъй, както Христос е мислил. А Христос, преди 2,000 години, е бил човек на Любовта. ...Единственото нещо, което не достига на хората, не е знанието – знание имат, – а свещената Любов.

И Петър Го взе настрана

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...