Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (15.06.15 - 21.06.15)


Recommended Posts

15.06.15

Многим людям я говорил, чтобы они проводили опыты [по практической работе] с Любовью, с Верой, и они справлялись с этим. Но если вы не обещаете служить Богу, то не справитесь. Ты – разорившийся торговец. Ты заложишь свою жизнь и Свыше тебе помогут, но если допустишь малейшее отклонение – пропадёшь. Проведя опыт – увидите результаты. Иногда опыты проходят успешно, а иногда нет. Успешно проходят только те опыты, при проведении которых ты говоришь: «Выздоровею и буду служить Господу». Но тебе нужно принять решение и обещать, прежде чем выздороветь.

Живой Господь

 

На мнозина съм казвал да правят опити с любовта, с вярата и са успявали. Но не обещаете ли да служите на Бога, няма да успеете. Ти си един фалирал търговец. Ще заложиш всичкия си живот, всичко, каквото имаш, и ще ти се помогне, но направиш ли най-малкото отклонение, ще пропаднеш. Като направите опита, ще видите резултатите. Някога опитите излизат сполучливи, а някога не са сполучливи. Само ония опити излизат сполучливи, при които казваш: Да оздравея, аз ще служа на Господа. Но ти трябва да решиш и да обещаеш, преди да оздравееш.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

16.06.15

Христианству необходимо обрести новое рождение! Что я понимаю под этим? Человеку, находящемуся сейчас в физической плоти, необходимо так видоизмениться, чтобы его способности, его мысли возвысились. Необходимо не только видоизменение понимания и убеждений, но и придание другого направления силам человека. ...Сейчас мы верим только в то, что мы от рождения грешны, что нужно умереть, готовиться к пребыванию в аду. Необходимо приготовить деньги для гробов, распорядиться о том, как нас погребать. Нет, человек Шестой расы не думает о смерти, не думает о деньгах, ни о каких гробах. Спрашиваю вас: Какой гроб был у Христа? ...Не может ли то, что произошло с Христом, произойти и с нами? Мы можем видоизмениться. То, что происходит со святыми, может произойти и с нами.

Живой Господь

 

Християнството трябва да се новороди! Какво подразбирам в това? Човекът, който сега е в плът, трябва тъй да се видоизмени, че неговите способности, неговите мисли да се повдигнат. Трябва не само схващанията и разбиранията му да се видоизменят, но и силите му да вземат друго направление. ...Сега ние вярваме само в това, че сме родени грешни, че трябва да умрем, да се готвим за ада. Трябва да приготвим пари за гробове, нареждаме, как да ни погребат. Не, човекът от шестата раса не мисли за смърт, не мисли за пари, за никакви ковчези. Питам: Какъв ковчег имаше Христос? ...Туй, което стана с Христа, не можеше ли да стане с нас? Ние може да се видоизменим. Туй, което стана със светиите, може да стане и с нас.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

17.06.15

Когда человек доходит до состояния глубочайшего отчаяния, то за этой границей находится Божественное начало. Не теряйте уверенности! После многой печали идут многие радости. Когда ты находишься в большом затруднении, то что-то тебе говорит: «Не бойся, дела наладятся». И действительно, не проходит и два года, как всё приходит в порядок.

Живой Господь

 

Когато човек дойде до положението на най-голямо отчаяние, зад тази граница седи Божественото начало. Не се обезсърчавай! След големите скърби идат големи радости. Когато се намират в голямо затруднение, нещо ти казва: Не бой се, ще се оправят работите. И действително, не се минават и две години, всичко се оправя.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

18.06.15

То, чем мы занимаемся – это [практические] опыты. Знание сразу не достигается. Учение Христа – это практика, а не только теория. Школа Христа имеет задачи, нуждающиеся в решении. Для решения каждой задачи даны специфические методы. Учение Христа обязывает человека к проведению мельчайших опытов. Но каждый опыт даёт хороший результат. ...Я хотел бы в будущем, после того как испытали на себе религию, о которой будем говорить, сказать: “Верю в Бога, потому-что я его ощутил, а не потому что дедушка верил“.

Живой Господь

 

Това, което правим ние, са опити. Нещата не се постигат изведнъж. Христовото учение е опитно, не е само теория. Христовата школа разполага със задачи, които трябва да се решават. За всяка задача са дадени специфични методи. Христовото учение изисква от човека микроскопически опити. Но всеки опит дава добър резултат. ...Бих желал, в бъдеще, религията, за която ще говорим, да бъде многократно опитана и да кажем: Вярвам в Бога, защото съм Го опитал, а не защото дядо ми е вярвал.

Живият Господ 

Линк към коментар
Share on other sites

19.06.15

Различие между жизнью на Земле и жизнью в духовном мире заключается в следующем: на Земле покупается и продаётся с использованием денег, а на Небе – без денег. На Земле люди живут большей частью с ненавистью, а на Небе – с Любовью; на Земле служат себе, используя ложь, а на Небе – с Истиной. Значит, жизнь в духовном мире полностью противоположна земной.

Живой Господь

 

Разликата между земния и духовния живот се заключава в следното: На земята се купува и продава с пари, а на небето без пари. На земята се живее повече с омраза, а на небето с любов; на земята си служат с лъжата, а на небето – с истината. Значи, духовният живот е точно обратен на земния.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

20.06.15

Христос пришёл на Землю вывести человека из земных условий, преобразить его, дать ему новую форму; и когда глаза человека откроются, он скажет: «Был слеп, но сейчас вижу». Уже наступило время идти не с верованием, а с вѝдением.

Живой Господь

 

Христос дойде на земята да извади човека от земните условия, да го преобрази, да му даде нова форма, та като се отворят очите му, да каже: Сляп бях, но сега виждам. Време е вече да ходим не с вярване, а с виждане.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

21.06.15

Единственное, что сейчас мешает вам в жизни, что мешает современному человечеству, это размещение слов в разумной речи. Некоторые люди пишут «любимый Учитель», а кто-то пишет «дорогой Учитель». Но под словом «дорогой» я понимаю предательство. Если ты заменяешь «любимый» на «дорогой», то это уже торговые отношения. Переходить от «дорогого» к «любимому» – это восхождение, а переходить от «любимого» к «дорогому» – это спуск. …«Любимый» – это основания, при которых может развиваться жизнь, а «дорогой» – это закон перемен. Вы находитесь под действием лунного света. Можете ли вы развиваться при Луне? Вибрации слова «дорогой» – слабые. Произнеся слово «дорогой» вы можете почувствовать, что вибрации этого слова слабые, а когда произносите слово «любимый» – вибрации сильные.

Любимый и дорогой

 

Единственото нещо, което сега ви спъва в живота, което спъва съвременното човечество, се дължи на туй разместване на думите в разумната реч. Някои пишат „обични Учителю", а някои пишат „скъпи Учителю". Но под думата „скъпи" аз разбирам предателство. Щом замениш „обични" със „скъпи", то е вече на търговски начала. Да минаваш от „скъпи" към „обични", то е възлизане, а да минаваш от „обични" към „скъпи" е слизане. ...„Обични" - това са основите, при които животът може да расте, а „скъпи" - това е законът на промените. Вие се греете на месечината. Можете ли на месечината да се развивате? Вибрациите на думата „скъпи" са слаби. Като произнесете думата „скъпи", може да почувствате, че вибрациите са слаби, когато на думата „обични" са силни.

Обичен и скъп

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...