Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (29.06.15 - 05.07.15)


Recommended Posts

29.06.15

Некоторые люди говорят, что я не рассуждаю правильно. Мои рассуждения так здравы и настолько философские, что так никто до сих пор не рассуждал. В моей мысли, в моём понимании существует единство принципов. Всё Бытие основано на том, что я проверяю каждый день.

Возлюбил его

 

Някои казват, че аз не разсъждавам добре. Моите разсъждения са тъй здрави, философски, както никой не е разсъждавал досега. В моята мисъл, в моите разбирания има единство в принципите. Ония неща, които проверявам всеки ден, на тях почива цялото Битие.

Възлюби го

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

30.06.15

Вы спрашиваете: «Какой религии нам нужно придерживаться?» – В окружающем мире существует только одна религия – религия Любви. Вне Любви нет силы! Вне Любви нет религии! Мы нуждаемся в религии с Любовью, дающей такую свободу человеку, какую ему первоначально дал Бог. Вы скажете, что это неправильная мысль. – Нет, Бог вложил в человека Любовь и сегодня Он говорит через неё.

Ангел Господень сказал

 

Питате: Каква религия трябва да поддържаме? – В света съществува само една религия – религията на Любовта. Няма сила извън Любовта! Няма религия извън Любовта! Ние се нуждаем от религия с любов, която да даде такава свобода на човека, каквато първоначално Бог му е дал. Ще кажете, че това е крива мисъл. – Не, Бог е вложил любовта в човека и днес Той говори чрез нея.

Ангел Господен говори 

Линк към коментар
Share on other sites

01.07.15

И сегодняшние христиане не понимают закона даяния. Он представляет собой процесс сеяния. От того, что ты посеял – будешь давать, т. е. временно его утратишь, но после – получишь стократно. Думаете ли вы, что какой-либо больной, страдающий человек забудет вас, если вы передадите ему вашу любовь? Пройдут века, тысячелетия, но где бы вы и не встретили эту душу – она будет помнить любовь, полученную от вас, и путь, который вы ей указали.

Возлюбил его

 

И сегашните християни не разбират закона за даването. Той представя процес на сеене. От това, което си посял, ще даваш, т. е. временно ще го изгубиш, но после стократно ще спечелиш. Мислите ли, че ако дадете от любовта си на някой болен, страдащ, той ще ви забрави? Векове, хилядолетия ще минат, но дето и да ви срещне тази душа, тя ще помни любовта, която сте й дали, и пътя, който сте й посочили.

Възлюби го

Линк към коментар
Share on other sites

02.07.15

Профессор развивает мысли по вопросу существования Бога перед студентами. Он говорит: «Согласно научным данным Бог не существует». Допустим тогда, что Бог не существует. Спрашиваю: как может профессор доказывать то, что не существует? Значит, он доказывает что-то несуществующее. В сущности, в том, чтобы доказывать это нет необходимости. – Бог не существует. – Если Бога нет, то нет необходимости это доказывать. Однако, верно следующее: Всё, что ты отрицаешь, существует. Если не существовал свет, ты никогда бы не мог отрицать его. – Почему? – Потому что не имел бы никакого представления о нём.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Професорът развива пред студентите въпроса за съществуването на Бога. Той казва: Според едни научни данни Бог не съществува. Да допуснем тогава, че Бог не съществува. Питам: Как може професорът да доказва това, което не съществува? Значи, той доказва една отрицателна мисъл. Всъщност, няма защо да доказваш това, което не съществува. – Няма Бог. – Щом няма Бог, няма защо да доказваш това. Обаче, едно е вярно: Всяко нещо, което отказваш, съществува. Ако светлината не съществуваше, ти никога не би могъл да я отречеш. – Защо? – Защото не би имал никаква представа за нея.

Станете да отидем!

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

03.07.15

Вы говорите: О Господе не говорят, не нужно вспоминать Его имя напрасно. – Нет, друзья, это заблуждение. Ты будешь искать Господа и, найдя Его, вступишь с Ним в разговор.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Казвате: За Господа не се говори, не трябва да се споменава името Му напразно. – Не, приятели, това е заблуждение. Ще търсиш Господа и като Го намериш, ще се разговаряш с Него.

Станете да отидем!

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

04.07.15

Часто у меня бывают люди – наши друзья – спрашивающие меня, что делать, чтобы быть довольными. Я отвечаю всем: Я нашёл метод превращения недовольства в довольство. – Направляю энергию всех людей – в зависимости от их возраста – на работу.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Често ме посещават хора – наши приятели, които ме питат, какво да правят, за да бъдат доволни. На всички отговарям: Аз съм намерил нов метод, чрез който превръщам недоволството в доволство. – Впрягам енергиите на всички хора – според тяхната възраст – на работа.

Станете да отидем!

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

05.07.15

Многие люди, слушая то, что я говорю о Любви, не понимают меня и спрашивают о том, что такое Любовь. Я говорю о безграничной Любви. Они меня спрашивают, что означает эта Любовь. Безграничная Любовь – это Любовь, которая ещё не проявилась; в этой Любви – Бог. Бог проявляется через Безграничную Любовь. Человеческая любовь – это ограниченная любовь. Безграничная Любовь не имеет начала, не имеет и конца. Ограниченная человеческая любовь – это любовь, проявившаяся и проявляющаяся в жизни. Такая любовь имеет начало и конец, поэтому её называют временной, переходной. Жизнь имеет смысл только в безграничном и непроявленном.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Мнозина, като слушат да говоря за любовта, не ме разбират, питат, какво нещо е любовта. Аз говоря за безграничната любов. Те ме питат, какво означава тази любов. Безгранична любов е непроявената още любов; в тази любов е Бог. Чрез нея Той се проявява. Граничната любов е проявената човешка любов. Безграничната любов няма начало, няма и край. Граничната любов е човешката, която се е проявила и проявява в живота. Тя има начало и край, затова я наричат временна, преходна. Животът има смисъл само в безграничното и непроявеното.

Станете да отидем!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...