Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (03.08.15 - 09.08.15)


Recommended Posts

03.08.15

Кто-либо меня спрашивает: «Учитель, почему ты делаешь всё сам?» – Очень просто. Мне необходима свеча. Встаю, беру свечу и начинаю работать. На это ушла только одна минута. Если я буду объяснять кому-нибудь где находится свеча и как её зажечь – пройдут 5-10 минут. Зажигая свечу сам, я сэкономлю время. Я соблюдаю правило: когда я могу сделать работу самостоятельно, то не ищу чужой помощи.

Научит вас

 

Някой ме пита: Учителю, защо правиш всичко сам? – Много просто. Трябва ми една свещ. Ставам, взимам свещта и започвам да работя. Изразходвам за това само една минута. Остане ли да разправям на този-онзи, де е свещта, как да я запали, ще изминат 5 – 10 минути. Като я запаля сам, ще икономисам време. Аз спазвам правилото: Когато мога сам да свърша една работа, не търся чужда помощ.

Ще ви научи

Линк към коментар
Share on other sites

4.08.15

Сейчас я проповедую вам Божественное учение, которое гласит: в проявленной, изъявленной и осуществлённой, Любви Бога добро – всходит, правда – цветёт, мудрость – завязывает плод и Любовь – зреет. Запишите себе это. В вас есть живое дерево с такими плодами, в которых вы нуждаетесь. Оно является основанием вашей жизни.

Научит вас

 

Сега аз ви проповядвам Божественото учение, което гласи: В проявената, изявена и осъществена Божия Любов, доброто никне, правдата расте, истината цъфти, мъдростта връзва, и любовта зрее. Запишете си това. Вие имате едно живо дърво с такива плодове, от които имате нужда. На това дърво всичко става.

Ще ви научи

Линк към коментар
Share on other sites

05.08.15

И все [люди] считаются знающими. Все говорят о Боге. Это самое важное для души – говорить о Боге. ...А вы начинаете: Бог был такой-сякой. Я, имея столько знаний, исследую вещи глубоко, но ещё не задал себе вопрос о том, что собой представляет Бог. Этот вопрос вне моего ума, вне моего сознания. И спустя миллион лет, я всё равно этот вопрос себе не задам. Тот, кто осмеливался задать себе вопрос о том, что собой представляет Бог, дорого заплатил. Бог его легко схватит, сожмёт и все с ним кончится.

Добрая земля

 

И всички минават за знаещи. Всички говорят за Бога. Да говориш за Бога, това е най-важно за душата. ...А вие започвате: Такъв бил Бог, онакъв бил. Аз, който имам толкова знания, който изследвам нещата издълбоко, още не съм си задал въпроса, какво нещо е Бог. Този въпрос е вън от моя ум, вън от моето съзнание. И милиони години да минат, аз пак няма да си задам този въпрос. Който се е осмелил да си зададе въпроса, какво е Бог, скъпо е платил. Бог го хване леко, стисне го, и всичко с него се свършва.

Добрата земя

Линк към коментар
Share on other sites

06.08.15

Запомните важное: внутри каждого из вас есть специальная комнатка для всего, что любите – для возлюбленного, для добра и зла. И, проектируя свою мысль в невидимый мир, то, что внутри вас, будет и вне вас. И наоборот, в соответствии с этим же законом: что находится вне вас – будет и внутри вас.

Добрая земля

 

Запомнете важното: всеки от вас, за това, което обича – за своя възлюбен, за добро и зло, има една специална стаичка. И, като проектирате вашата мисъл навън, към невидимия свят, каквото е вътре във вас, такова ще бъде и вън. И обратно, по същия закон: каквото е вън от вас, такова ще бъде и вътре във вас.

Добрата земя

 

Линк към коментар
Share on other sites

07.08.15

Мы не создаём религию, но создаём почву, на которой хорошие люди растут и развиваются как братья. Для нас безразлично, кто они. Важно, чтобы они жили как братья, в Любви, и проявляли имеющийся у них дар.

Добрая земля

 

Ние не създаваме религия, но създаваме добра почва, дето добрите хора да растат и да се развиват като братя. Какви са хората, за нас е безразлично. Важно е да живеят като братя, по любов, и кой каквато дарба има, да я прояви.

Добрата земя

Линк към коментар
Share on other sites

08.08.15

Один из важных вопросов, который сегодня задают все люди, следующий: Почему мы не достигаем выполнения своих желаний? Почему не преуспеваем? Ответ прост: ты не выбрал существенное. У тебя есть возможность сделать выбор между светом лампы и солнечным светом. Если ты предпочитаешь свет лампы – ты недостаточно умный. Если предпочитаешь солнечный свет – ты умный человек. На солнечном свету и в тепле всё растёт и зреет, всё облагораживается. У человеческого очага могут согреться только несколько человек.

Почему мы не могли

 

Един от важните въпроси, който си задават днес всички хора, е следният: Защо не постигаме желанията си? Защо не успяваме? Отговорът е прост: не си избрал същественото. Имаш възможност да направиш избор между светлината на лампата и слънчевата светлина. Ако избереш светлината на лампата, не си умен. Ако избереш слънчевата светлина, ти си умен човек. На слънчевата светлина и топлина всичко расте и зрее, всичко се облагородява. На човешкото огнище само няколко души могат да се топлят.

Защо не можахме

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

09.08.15

Я обращаю внимание и на самые малые детали. Когда ко мне придёт гость – я угощаю его чаем. Нарезаю лимон: выбираю себе маленький кусочек, а гостю предлагаю кусочек побольше. Я знаю, что в больших вещах присутствует искушение. Я руковожусь принципом: в малом сокрыто благословение, и вы соблюдайте этот принцип.

Почему мы не могли

 

Аз обръщам внимание и на най-малките работи. Като ми дойде гост, аз го черпя с чай. Нарязвам лимона, на мене поставям по-малко парче, а на госта по-голямо. Аз зная, че в големите неща е изкушението. Ръководя се от принципа: в малкото се крие благословението, и вие спазвайте този принцип.

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...