Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Рассвет

"Мысли на каждый день" (03.08.15 - 09.08.15)

Recommended Posts

03.08.15

Кто-либо меня спрашивает: «Учитель, почему ты делаешь всё сам?» – Очень просто. Мне необходима свеча. Встаю, беру свечу и начинаю работать. На это ушла только одна минута. Если я буду объяснять кому-нибудь где находится свеча и как её зажечь – пройдут 5-10 минут. Зажигая свечу сам, я сэкономлю время. Я соблюдаю правило: когда я могу сделать работу самостоятельно, то не ищу чужой помощи.

Научит вас

Някой ме пита: Учителю, защо правиш всичко сам? – Много просто. Трябва ми една свещ. Ставам, взимам свещта и започвам да работя. Изразходвам за това само една минута. Остане ли да разправям на този-онзи, де е свещта, как да я запали, ще изминат 5 – 10 минути. Като я запаля сам, ще икономисам време. Аз спазвам правилото: Когато мога сам да свърша една работа, не търся чужда помощ.

Ще ви научи

Сподели това мнение

4.08.15

Сейчас я проповедую вам Божественное учение, которое гласит: в проявленной, изъявленной и осуществлённой, Любви Бога добро – всходит, правда – цветёт, мудрость – завязывает плод и Любовь – зреет. Запишите себе это. В вас есть живое дерево с такими плодами, в которых вы нуждаетесь. Оно является основанием вашей жизни.

Научит вас

Сега аз ви проповядвам Божественото учение, което гласи: В проявената, изявена и осъществена Божия Любов, доброто никне, правдата расте, истината цъфти, мъдростта връзва, и любовта зрее. Запишете си това. Вие имате едно живо дърво с такива плодове, от които имате нужда. На това дърво всичко става.

Ще ви научи

Сподели това мнение

05.08.15

И все [люди] считаются знающими. Все говорят о Боге. Это самое важное для души – говорить о Боге. ...А вы начинаете: Бог был такой-сякой. Я, имея столько знаний, исследую вещи глубоко, но ещё не задал себе вопрос о том, что собой представляет Бог. Этот вопрос вне моего ума, вне моего сознания. И спустя миллион лет, я всё равно этот вопрос себе не задам. Тот, кто осмеливался задать себе вопрос о том, что собой представляет Бог, дорого заплатил. Бог его легко схватит, сожмёт и все с ним кончится.

Добрая земля

И всички минават за знаещи. Всички говорят за Бога. Да говориш за Бога, това е най-важно за душата. ...А вие започвате: Такъв бил Бог, онакъв бил. Аз, който имам толкова знания, който изследвам нещата издълбоко, още не съм си задал въпроса, какво нещо е Бог. Този въпрос е вън от моя ум, вън от моето съзнание. И милиони години да минат, аз пак няма да си задам този въпрос. Който се е осмелил да си зададе въпроса, какво е Бог, скъпо е платил. Бог го хване леко, стисне го, и всичко с него се свършва.

Добрата земя

Сподели това мнение

06.08.15

Запомните важное: внутри каждого из вас есть специальная комнатка для всего, что любите – для возлюбленного, для добра и зла. И, проектируя свою мысль в невидимый мир, то, что внутри вас, будет и вне вас. И наоборот, в соответствии с этим же законом: что находится вне вас – будет и внутри вас.

Добрая земля

Запомнете важното: всеки от вас, за това, което обича – за своя възлюбен, за добро и зло, има една специална стаичка. И, като проектирате вашата мисъл навън, към невидимия свят, каквото е вътре във вас, такова ще бъде и вън. И обратно, по същия закон: каквото е вън от вас, такова ще бъде и вътре във вас.

Добрата земя

Сподели това мнение

07.08.15

Мы не создаём религию, но создаём почву, на которой хорошие люди растут и развиваются как братья. Для нас безразлично, кто они. Важно, чтобы они жили как братья, в Любви, и проявляли имеющийся у них дар.

Добрая земля

Ние не създаваме религия, но създаваме добра почва, дето добрите хора да растат и да се развиват като братя. Какви са хората, за нас е безразлично. Важно е да живеят като братя, по любов, и кой каквато дарба има, да я прояви.

Добрата земя

Сподели това мнение

08.08.15

Один из важных вопросов, который сегодня задают все люди, следующий: Почему мы не достигаем выполнения своих желаний? Почему не преуспеваем? Ответ прост: ты не выбрал существенное. У тебя есть возможность сделать выбор между светом лампы и солнечным светом. Если ты предпочитаешь свет лампы – ты недостаточно умный. Если предпочитаешь солнечный свет – ты умный человек. На солнечном свету и в тепле всё растёт и зреет, всё облагораживается. У человеческого очага могут согреться только несколько человек.

Почему мы не могли

Един от важните въпроси, който си задават днес всички хора, е следният: Защо не постигаме желанията си? Защо не успяваме? Отговорът е прост: не си избрал същественото. Имаш възможност да направиш избор между светлината на лампата и слънчевата светлина. Ако избереш светлината на лампата, не си умен. Ако избереш слънчевата светлина, ти си умен човек. На слънчевата светлина и топлина всичко расте и зрее, всичко се облагородява. На човешкото огнище само няколко души могат да се топлят.

Защо не можахме

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

09.08.15

Я обращаю внимание и на самые малые детали. Когда ко мне придёт гость – я угощаю его чаем. Нарезаю лимон: выбираю себе маленький кусочек, а гостю предлагаю кусочек побольше. Я знаю, что в больших вещах присутствует искушение. Я руковожусь принципом: в малом сокрыто благословение, и вы соблюдайте этот принцип.

Почему мы не могли

Аз обръщам внимание и на най-малките работи. Като ми дойде гост, аз го черпя с чай. Нарязвам лимона, на мене поставям по-малко парче, а на госта по-голямо. Аз зная, че в големите неща е изкушението. Ръководя се от принципа: в малкото се крие благословението, и вие спазвайте този принцип.

Защо не можахме

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this