Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.01.16 - 17.01.16)


Recommended Posts

11.01.16

Желать получить прощение от тех, кого ты обижал, это очень важно, но более важно простить тех, кто тебя обижал и причинял зло. Это качество великого человека. Оно разом не достигается. Человеку нужно много работать над собой, чтобы приобрести это качество. Произведите опыт, работайте хотя бы один год над выработкой этого качества, чтобы увидеть чего вы достигнете.

Великие люди

 

Велико нещо е да искаш прошка от онези, които си обиждал, но по-велико е да простиш на онези, които са те обиждали и причинявали пакости. Това е качество на великия човек. То не се постига изведнъж. Много трябва да работи човек върху себе си, за да го придобие. Направете опит, да работите поне една година върху това качество, да видите какво ще постигнете.

Великите хора

Линк към коментар
Share on other sites

12.01.16

...работайте над собой, чтобы освободиться от плохих наследственных черт. Как эти черты были созданы, так вы можете и освободиться от них. Нынешнее поколение в состоянии справиться с плохими чертами, унаследованными от дедов и прадедов. Если вы наталкиваетесь на какой-то плохой навык у себе – делайте усилия для того, чтобы он не проявлялся. Вы приобрели этот навык из-за его частого повторения. Избегая его проявления, вы отвыкните от него.

Качества и линии красоты

 

...работете върху себе си, да се освободите от лошите наследствени черти. Както са създадени те, така можете да се освободите от тях. Сегашното поколение е в състояние да се справи с лошите черти, наследени от деди и прадеди. Ако се натъкнете на някой лош навик в себе си, правете усилия да не го проявявате. Вие сте го придобили чрез често повтаряне. Като избягвате да го проявявате, ще се отвикнете от него.

Качества и линии на красотата

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

13.01.16

Для приобретения красоты необходимы: Любовь к Любви, т. е. связь с Природой, чтобы оформился человеческий рот; Любовь к Мудрости – она оформит человеческий нос; и, наконец, Любовь к Истине – она оформит лоб, взгляд и глаза. ...Красота – коллективное благо всего народа, всего человечества. При этом, для приобретения красоты необходимо трудиться одновременно в трёх мирах: физическом, духовном и умственном. В физическом мире человек имеет возможности делать опыты и работать; в ангельском, т. е. духовном мире, он приобретает красоту, а в умственном мире она превращается в нечто величественное.

Смотрите на красивые вещи, думайте о красоте и создавайте красивые формы.

Качества и линии красоты

 

Три неща са необходими за придобиване на красотата: любов към Любовта, т.е. свързване с природата, за да се оформи човешката уста. Любов към Мъдростта; тя ще оформи човешкия нос. Най-после, любов към Истината; тя ще оформи челото, погледа и очите. ...Красотата е колективно благо на цял народ, на цялото човечество. При това, за придобиване на красотата трябва да се работи едновременно в трите свята: във физическия, духовния и умствения. Във физическия свят човек има възможности да прави опити и да работи; в ангелския, т.е. в духовния свят, той придобива красотата, а в умствения свят тя се превръща в нещо величествено.

Гледайте красивите неща, мислете за красотата и създавайте красиви форми.

Качества и линии на красотата

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

14.01.16

Следовательно, если вы хотите разрешить сложные задачи в своей жизни, поднимитесь в возвышенный мир вашего ума. Там вы решите их правильно. Существуют мысли, реализация которых для человека представляет трудности. Для реализации таких мыслей необходимы сотни и тысячи лет. При этом чем зауряднее человек, чем время реализации удлиняется. Даже для гениальных людей и святых нужны тысячи лет, чтобы реализовать свои светлые и возвышенные мысли. Что представляет собой тысяча лет? Для умных людей тысяча лет это один счастливый день.

Линии ума и сердца

 

Следователно, искате ли да разрешите мъчните задачи на живота, качете се във възвишения свят на вашия ум. Там ще ги решите правилно. Има мисли, които човек мъчно може да реализира. За тях са нужни стотици и хиляди години. При това, колкото по-посредствен е човек, толкова и времето се удължава. Даже за гениалните хора и за светиите са нужни хиляда години, за да реализират своите светли и възвишени мисли. Какво представят хиляда години? За умните хора хиляда години са един щастлив ден.

Линиите на ума и сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

15.01.16

Многие люди спрашивают себя: до каких пор человек будет жить в Солнечной системе? – До тех пор, пока не завершит свою эволюцию. Тогда, когда человек завершит свою эволюцию в Солнечной системе, он уйдёт в другую систему – на Сириус – самую светлую звезду на небе. Культура этой звезды находится на более высоком уровне, чем культура Солнца. Человек, часто наблюдая Сириус, испытывает в себе особенный, священный трепет. Эта звезда пробуждает в человеке стремление к чистоте, к чему-то светлому и возвышенному.

Линии ума и сердца

 

Мнозина се запитват докога човек ще живее в слънчевата система. – Докато завърши еволюцията си. Един ден, когато завърши еволюцията си в слънчевата система, човек ще мине в друга система – в Сириус – най-светлата звезда на небето. По култура тя стои по-високо от слънцето. Като я наблюдава често, човек изпитва особен, свещен трепет в себе си. Тя събужда в човек стремеж към чистота, към нещо светло и възвишено.

Линиите на ума и сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

16.01.16

Любить людей – это значит работать для них. Если ты полюбишь человека – входишь в его положение, интересуешься его жизнью, его умственными и сердечными проявлениями – всей его жизнью. Кто-то говорит об идейной любви и, целыми часами ничего практически не делая, размышляет. Это не любовь. Любовь подразумевает работу для ближнего.

Линии ума и сердца

 

Да обичаш хората, това значи да работиш за тях. Щом обикнеш един човек, ти влизаш в неговото положение, интересуваш се от живота му, от неговите умствени и сърдечни прояви – от целия му живот. Някой говори за идейна любов и по цели часове седи на едно място и размишлява. Това не е любов. Любовта подразбира работа за ближния.

Линиите на ума и сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

17.01.16

Для того, чтобы два человека полюбили друг друга, необходимо, чтобы сердце одного было одинаково интенсивным с умом другого и наоборот: уму второго необходимо быть одинаково интенсивным с сердцем первого. Значит, если двое любят друг друга, то между ними должно осуществиться перекрещивание энергий.

Линии ума и сердца

 

За да се обичат двама души, сърцето на единия трябва да бъде еднакво интензивно с ума на другия и обратно: умът на втория трябва да бъде еднакво интензивен със сърцето на първия. Значи в любовта между двама души трябва да става кръстосване на енергиите.

Линиите на ума и сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...