Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (25.04.16 - 01.05.16)


Recommended Posts

25.04.16

И поскольку Христос на Земле, Он решил избавить человечество и избавит его. Нет в мире силы, какой бы мощью она и не обладала, которая может противодействовать Христовой силе. Он говорит: «Овец, которых Отец Мне дал, никто не может взять из Моих рук, поскольку нет никого больше Отца Моего».

Пасха

Пасха


И понеже Христос е на земята, Той е решил да избави човечеството и ще го избави. Няма в света някоя сила, колкото мощна и да е, която да може да противодейства на Христовата сила. Той казва: „Овците, които Отец Мой е дал, никой не може да ги вземе от ръцете Ми, понеже няма по-голям от Отца Моего“.

Великден

 

Линк към коментар
Share on other sites

26.04.16

И действительно Христос пришёл для этого – дать нам Жизнь. Он проповедовал и воплотил своей Жизнью Любовь к ближнему, потому что христианство это Любовь к ближнему – это наука Любви и научившийся этой науке может созидать.

Новое основание

 

И наистина заради това дойде Христос – да ни даде Живот. Той проповядва и осъществи Любовта към ближния, защото християнството е Любов към ближния – то е наука за Любовта и който научи тази наука, той може да гради.

Новото основание

Линк към коментар
Share on other sites

27.04.16

Это основа, которую нужно заложить: Иисус и Христос – два слова, означающие две опорных точки. Иисус – это страждущий человек на Земле, страдающая человеческая душа, зарабатывающая своё спасение; Христос – это победивший Человек, служащий Богу, готовый жертвовать собой. Следовательно, и вам нужно быть Иисусом и Христом.

Новое основание


Туй е основанието, което трябва да положим: Исус и Христос – двете думи означават двете опорни точки. Исус – това е страждущият човек на Земята, човешката душа, която страда, която изработва свое-то спасение; Христос е Човекът, който е победил, който служи на Бога, който е готов да се жертва. Следователно и вие трябва да бъдете Исус и Христос.

Новото основание 

Линк към коментар
Share on other sites

28.04.16

Нет большей борьбы чем та – смириться человеку и этим достичь внутреннего самосознания. Это очень тяжело, это героизм – только великие души могут выполнять эту роль, только малые братья могут выполнять это роль. И Христос был один из малых братьев; он был первым, служащим людям за все их грехи, но Бог Его возвысил, потому что в Нём текла Божественная кровь.

Блудный сын


Няма по-голяма борба от тази да се смири човек и да дойде вътрешното самосъзнание. Това е много тежко, това е геройство – само великите души могат да вършат тази роля, само малките братя могат да вършат тази роля. И Христос беше един от малките братя; Той беше пръв, който служи на хората за всичките им грехове, но Бог Го въздигна, защото в Него течеше Божествената кръв.

Блудният син

Линк към коментар
Share on other sites

29.04.16

А теперь вернёмся к нашему Отцу. Он – в миру. Некоторые люди говорят, что Бог был на Небе; согласно моему пониманию, Бог – на Земле, в ваших домах. Некоторые люди проповедуют, что тот, кто умрёт, увидит Бога – это совершенная ложь; Бога увидит тот, кто живёт. ...Как Христос вернулся к Богу? «Отец поместил Его на крест – подтверждением его крещения; это и есть Божественный закон Любви».

Блудный сын


Сега, да се върнем при нашия Баща. Той е в света; някои казват, че Бог бил на Небето – според моето схващане, Бог е на Земята, в домовете ви. Някои проповядват, че този, който умре, ще види Бога – това е една квадратна лъжа; който живее, той ще види Бога....Христос как се върна при Бога? Бащата го тури на кръста – да е кръстен със залог, това е Божествен закон на Любовта.

Блудният син

Линк към коментар
Share on other sites

30.04.16

И Господь предпочёл оставить Своё величие, Свою Славу, сойти на Землю пострадать. Для этого есть причины, и это величайшая Любовь, которую изъявил Господь.

Рождение

Рождение

 

И Господ предпочете да напусне Своето величие, Своята слава, да слезе на земята да страда. За това има причини и то е най-великата Любов, която Господ изяви.

Рождението

Линк към коментар
Share on other sites

01.05.16

Воскресение – это процесс, который Дух Божий совершает в нашей жизни, великий процесс, посредством которого Бог восстанавливает первоначальную гармонию. Когда-нибудь, когда ваши уши откроются и вы начнёте слышать немного больше и дальше, чем слышите сейчас (сейчас [ваши уши] очень грубы, у вас нет даже музыкальных способностей, вы схватываете лишь самые грубые тоны) – тогда вы мы заметите, что по всей Вселенной движутся определенные тоны, порождаемые ручьями, деревьями, листьями, и услышите великую музыку, которая разносится по всему миру. Тогда вы поймёте внутренний смысл жизни. И Христос своим Воскресением хочет ввести вас в этот концертный зал. Он заплатит за вас, даст вам всем по билету, но есть ли у вас внутренний слух, чтобы понять эту Божественную музыку, когда вы войдёте в этот зал, услышите этот концерт и эту игру? Это внутренний глубокий смысл Христова Воскресения.

Мир вам!

"Мир вам"

 

Възкресението е един процес, който Духът Божи извършва в нашия живот, един велик процес, чрез който Бог възстановява тази първоначална хармония. Един ден, когато вашите уши се отворят и почнете да слушате малко повече и по-отдалеч, отколкото сега слушате – сега те са много дебели, нямате даже музикална способност, схващате само най-грубите тонове – вие ще забележите, че в цялата вселена се движат известни тонове, които предметите – изворите, дърветата, листата – издават, и ще чуете велика музика, която се разнася от единия край на света до другия, и тогава ще разберете вътрешния смисъл на живота. И Христос чрез Своето възкресение иска да ви въведе в тая концертна зала. Той ще плати за вас, ще ви даде по един билет, но ще имате ли ухо да разберете тази Божествена музика, когато влезете в онази зала и видите онзи концерт, онова свирене? Това е вътрешният дълбок смисъл на Христовото възкресение.

Мир вам!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...