Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (09.05.16 - 15.05.16)


Recommended Posts

09.05.16

Отныне мы должны быть всегда связаны умственно и сердечно со всеми людьми на Земле, потому что спасение ‒ в наших общих молитвах: «Соединение даёт силу». А когда умы и сердца людей соединятся, тогда наступит Царство Божие на Земле.

Се, Человек

Се человек

 

Отсега нататък трябва всякога да сме свързани умствено и сърдечно с всички хора по Земята, защото спасението е в нашите общи молитви – „съединението прави силата“. А когато умовете и сърцата на хората се съединят, тогава ще настъпи Царството Божие на Земята.

Ето човека

Линк към коментар
Share on other sites

10.05.16

Не нужно искать недостатки у друга, которого мы действительно любим. У него, как и у нас, они могут быть. Недостатки ‒ это внешняя одежда, в которую облачён человек. Но душа человека чиста, она не может испортиться, не может разрушиться. Вашу Божественную душу никто не в состоянии развратить; она может испачкаться снаружи, но не изнутри, потому что в ней обитает Бог.

Се, Человек

Се человек

 

У приятел, когото действително обичаме, не бива да търсим недостатъците му – и той като нас може да ги има; недостатъците са външната дреха, с която е облечен човек. Но човешката душа е чиста, тя не може да се развали, не може да се разруши. Вашата Божествена душа никой не е в състояние да поквари; може да се нацапа отвън, но вътрешно не може, понеже Бог обитава в нея.

Ето човека

Линк към коментар
Share on other sites

11.05.16

Вы спрашиваете: «Что нам делать?» Нужно молиться друг за друга, посылать хорошие мысли своим друзьям, молиться за них, просить для них благословения. И Господь, благословив их, благословит и вас. ...Молитва обладает великой силой и современные люди должны быть людьми молитвы – молитвой подготовим свой ум и своё сердце.

Се, Человек

Се человек

 

Питате: „Какво да правим?“ Трябва да се молите един за други, да пращате добри мисли на своите приятели, да се молите за тях, да искате да бъдат благословени и Господ, като благослови тях, ще благослови и вас. ...Молитвата има велика сила и съвременните хора трябва да бъдат хора на молитвата – с молитвата ще подготвим своя ум и своето сърце.

Ето човека

Линк към коментар
Share on other sites

12.05.16

Все страдания в мире происходят из-за того, что люди хотят жить только для себя. Зло всегда рождается от этого желания быть единственными, стать центром мира. А по Божественным законам это нечто немыслимое. Наши мысли и желания терпят крах, потому что мы строим на песке. Мы можем быть счастливыми в мире только тогда, когда живем для Господа. И нам нужно жить для Него.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Всички страдания в света произлизат от това, че хората искат да живеят сами за себе си. Всякога злото се ражда от това желание да бъдем сами и да станем център на света. А в Божествените закони това нещо е немислимо. Нашите мисли и желания претърпяват крах, защото ние ги градим на пясък. В света можем да бъдем щастливи тъкмо когато живеем за Господа. И трябва да живеем за Него.

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

13.05.16

Чтобы сказать: «Мы созданы по образу и подобию Божию», нужно иметь черты Бога. А каковы Его черты? Это Добродетель, Любовь, Мудрость и Истина. Добродетель исключает зло, Любовь исключает ненависть, Мудрость ‒ безумие, Истина ‒ ложь. Если мы избавились от зла, ненависти, безумия и лжи ‒ мы обрели подобие Божие...

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

За да кажем: „Ние сме направени по образ и подобие Божие“, трябва да имаме чертите на Бога. А какви са Неговите черти? Те са Добродетел, Любов, Мъдрост и Истина. Добродетелта изключва злото, Любовта – омразата, Мъдростта – безумието, Истината – лъжата. Изключени ли са тия неща у нас, ние имаме подобие Божие...

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

14.05.16

Мы забыли о развитии своего сердца и, следовательно, должны вернуться к этому основному принципу ‒ развить и облагородить своё сердце. Зло гнездится не в уме, а в сердце. ...Господь говорит в Писании: «Сын Мой! Отдай сердце твоё мне»; Он знает и видит ошибки людей и не хочет от нас ничего иного, кроме того, чтобы мы открыли Ему своё сердце и Он мог войти в него.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Ние сме изоставили развитието на своето сърце и следователно трябва да се върнем към този основен принцип – да развием и облагородим сърцето си. Злото не се гнезди в ума, а в сърцето. …Господ казва в Писанието: „Сине мой, дай си сърцето“; Той познава и вижда грешките на хората и иска от нас не друго, а да му отворим сърцето си, да влезе Той в него.

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

15.05.16

Не нужно думать о будущем, а [надо] использовать для добра те блага, которые нам даёт нынешний день. Он несёт все будущие блага. Закон таков, что Бог, давший необходимое на этот день, обеспечит и другие дни: не нужно думать о том, что будет с нами в будущем. Будьте спокойны: есть законы, которые регулируют отношения людей. Даже то, что кто-то творит зло, происходит не случайно, это происходит в соответствии с самим законом. Всякое несчастье, однако, принесёт вам благословение, каждая трудность откроет для вас новый горизонт.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Не трябва да мислим за бъдещето, а да използваме всички блага, които ни дава днешният ден, за добро; той ни носи всички бъдещи блага. Законът е такъв, че Бог, който е дал условия за този ден, ще ги даде и за другите: няма защо да мислим какво ще стане с нас в бъдеще, а трябва да бъдем спокойни: има известни закони, които регулират отношенията на хората. Че може някой да направи пакост, това не е никак произволно; то ще стане по самия закон. Всяко нещастие, обаче, ще ви донесе благословение; всяка мъчнотия ще разкрие за вас нов хоризонт.

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...