Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.07.16 - 10.07.16)


Recommended Posts

04.07.16

Итак, тому, кто хочет хочет правильно разрешить кардинальный вопрос жизни, необходимо иметь Веру в Бога. Только живая Вера может разрешить существенные вопросы жизни. Нет необходимости разрешаться ни вопросам прошлого, ни вопросам будущего. Важно разрешаться текущим вопросам жизни  – они существенные.

Опытность и знание

 

И тъй, който иска да разреши правилно кардиналния въпрос за живота, трябва да има вяра в Бога. Само живата вяра може да разреши съществените въпроси на живота. Не е нужно да се разрешават въпросите на миналото, нито въпросите на бъдещето. Важно е да се разрешат сегашните въпроси на живота – те са съществените.

Опитност и знание

Линк към коментар
Share on other sites

05.07.16

Когда человек хорошо помнит? – Когда любит то, чем занимается. Если ты любишь какой-то предмет – ты его легко изучаешь и запоминаешь; если ты его не любишь – не запоминаешь его; много читаешь, но мало помнишь. Если ты любишь какого-то человека – он тебе интересен и ты его помнишь; если он тебя не интересует – не помнишь его. Любишь какую-то пищу – питаешься ей с удовольствием и помнишь, когда ты её ел; если пищу не любишь – не помнишь, когда ты ей питался. ...От вас требуется только одно: усилить свою память.

Методы улучшения памяти

 

Кога човек помни добре? – Когато обича това, с което се занимава. Обичаш един предмет, лесно го изучаваш и запомняш; ако не го обичаш, не го запомняш; много четеш, малко помниш. Обичаш един човек, интересува те и го помниш: не те интересува, не го помниш. Обичаш една храна, ядеш я с приятност и помниш, кога си ял; не я обичаш, не помниш, кога си ял от нея. ...Едно се иска от вас: да усилите паметта си. 

Методи за усилване на паметта

Линк към коментар
Share on other sites

06.07.16

Один из методов улучшения памяти – дружба с людьми, обладающими памятью. От каждого памятливого человека исходит особенная энергия, подпитывающая память того, чья память ослаблена. Аналогично тому, как мысль от одного человека передаётся к другому, так передаётся и энергия памяти.

Методы улучшения памяти

 

Един от методите за усилване на паметта е дружбата с паметливи хора. От всеки паметлив излиза особена енергия, която подхранва паметта на оня със слабата памет. Както мисълта се предава от един човек на друг, така се предава и енергията на паметта. 

Методи за усилване на паметта

Линк към коментар
Share on other sites

07.07.16

Что является причиной болезней и противоречий в нынешней жизни? – Аномалии в жизни и неправильное отношение человека к Природе. Нынешний человек находится в постоянном столкновении и войне с Природой, из-за чего она его беспощадно подвергает штрафу. Как ты поступаешь с Природой, так и она поступает с тобой. Какой мерой меряешь, такой и тебе отмерят.

Методы улучшения памяти

 

– Коя е причината за болестите и противоречията в сегашния живот? – Аномалиите в живота и лошите отношения на човека към природата. Сегашният човек е в постоянно стълкновение и война с природата, поради което тя безпощадно го глобява. Както ти постъпваш с природата, така и тя постъпва с тебе. С каквато мярка мериш, с такава и тебе мерят.

Методи за усилване на паметта

Линк към коментар
Share on other sites

08.07.16

Вы говорите: «Человеку не следует грешить». – И это возможно. – Как? – Отняв у человека ум и сердце. Он будет праведным, но без ума и сердца. Что лучше? Предпочтителен человек с умом и сердцем (хотя, когда-то и грешащий), чем человек, который не грешит, но лишён ума и сердца. – Почему человек грешит? – Потому что у него есть ум и сердце. Имея сердце – человек ненавидит и любит. Имея ум – совершает ошибки в счёте, но их исправляет. Лучше ненавидеть и любить, совершать и исправлять ошибки в счёте, чем быть свободным от греха и лишённым ума, сердца и воли. Зная это, принимайте противоречия с любовью – для того, чтобы принимать и дары, связанные с ними. Каждому противоречию соответствует соответствует определённая способность. Примите противоречия с любовью, чтобы пользоваться энергией, связанной с ними.

Методы улучшения памяти

 

Казвате: Човек не трябва да греши. – И това е възможно. – Как? – Като отнемат ума и сърцето на човека. Той ще бъде праведен, но без ум и сърце. Кое е по-добре? За предпочитане е човек да има ум и сърце, макар и някога да греши, отколкото да не греши и да няма ум и сърце. – Защо греши човек? – Защото има ум и сърце. Като има сърце, мрази и обича. Като има ум, прави грешки в смятането, но ги изправя. По-добре е да мразиш и да обичаш, да грешиш и да изправяш грешките в смятането, но да имаш ум, сърце и воля, отколкото да си свободен от греха и лишен от ум, сърце и воля. Като знаете това, приемете противоречията с любов, за да приемете и дарбите, които са свързани с тях. На всяко противоречие отговаря известна дарба. Приемете противоречията с любов, за да се ползвате от енергията, свързана с тях.

Методи за усилване на паметта

 

Линк към коментар
Share on other sites

09.07.16

Берегите свои ум и сердце от противоречий. Берегите свой внутренний мир. Чтобы сохранить свой мир, ищите причину всех неудач в самих себе. Никогда не обвиняйте других людей – прежде всего вглядитесь в самих себя, в свои поступки. Причина всех несчастий скрывается в вас, в самом человеке. Человек – хозяин положения, в котором находится. Если вы находите причину [несчастья] в самом себе – легко исправите последствия. Ты говоришь: «Страдаю без причины». – Ошибаешься, причина – в тебе. Неблагоприятные условия – вне тебя, но причина всего [происходящего с тобой] – ты сам.

Методы улучшения памяти

 

Пазете ума и сърцето си от противоречия. Пазете своя вътрешен мир. За да запазите мира си, търсете причината за всяка несполука в себе си. Никога не обвинявайте другите хора, преди да се вгледате в себе си, в своите постъпки. Причината за всички нещастия се крие във вас, в самия човек. Той е господар на положението, в което се намира. Щом намерите причината в себе си, лесно ще изправите последствията. Казваш: Без причина страдам. – Лъжеш се, причината е в тебе. Неблагоприятните условия са вън от тебе, но причината за всичко си ти сам.

 Методи за усилване на паметта

Линк към коментар
Share on other sites

10.07.16

Будешь меньше говорить, больше работать. Если много учишься и много знаешь, но не применяешь знания, это упражнения. У вас много упражнений – более, чем нужно. Вам необходимо меньше упражняться и больше работать.

Силовые центры

 

Малко ще говориш, повече ще работиш, Ако учиш много и знаеш много, без да прилагаш, това са упражнения. Вие имате много упражнения, повече отколкото трябва. За вас са нужни по-малко упражнения, а повече работа.
Силови центрове

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...