Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Историята просто на един Човек


PrediVsichkoChovek

Recommended Posts

Izvinqvam se che ne pisha na kirilica, prosto tazi vecher mi doide v poveche vsichko ot jivota i reshih nabyrzo da nahvyrlqm na telefona nai obshtoto ot moqta istoriq,a nqmam kirilica na nego.

Kato se zamisla I vyrna vremeto nazad koshmara zapochna nqkade okolo 17 te godini na jalkia mi jivot. Sega sam na 30 I veche 13g sam v tozi ad. Za tezi 13g  ne pomnq da sam imal postoqnno dobro nastroenie I fizichesko dobro systoqnie za period poveche ot 2 meseca. V godinite sled zavarshvaneto mi simptomite na gadene postoqnno nespokoistvo I taka natatak bqha dosta silno izrazeni. As hodeh p.o. lekari , praveha se izsledvania I sichko beshe v Norma. Tova oshte poveche me obyrkvashe I me karashe da se chuvstvam ujasno. Gledah moite priateli I pri nikoi nqmashe takiva problemi.Nqma da zabravq v 12klas trygvam na ekskurzia I v reisa mi stana ujasno losho, chuvstvoto e nqkak si neopisuemo. Izlagah uchitelq neshto , reisa sprq I az slqzoh prejdevremenno.Hvanah si bus obratno za vkashti. Zapochna da mi se izbistrq v glavata I da se syvzemam. Sleznah na spirkata I hodih pesha do manastira. Tam prosto stoqh mn tyjen I misleh kade sum sgreshil I zashto tochno na men se sluchva.  Useshtah che neshto ne e nared no ne podozirah togava che moje da Stava vypros za psihichno zabolqvane. Misleh si che e nqkakav vid drugo tejko zabolqvane. Pochnah rabota kato ohrana s moi priqteli. Nikoga ne se chuvstvah kato tqh. DOKATO bqh na rabota me boleshe glava, oshte ot togava mn silno se izrazi lipsata na energia, prosto jiveeh p.o. moi nachin I s vseki den se primirqvah che trqbva da tyrpq I che nemoga da byda izlekuvan (Sega sam na 30, mnogo otchaqn vijdam izhod I spasenie samo v smyrtta, samo misalta za nea me uspokoqva istinski I se Molq sled neq vsichko da svyrshva zashtoto nemoga poveche da tyrpa vsichki ujasni simptomi).Hodeh da pazq I v Edna diskoteka. I tam nikoga ne se chuvstvah dobre, ochite mi kyrvqsvaha , gadeshe mi se , ne mi se qdeshe, shefa me pitashe da nqmash seriozen problem s ochite. Nqkoi pati sled kato se pribirah ot diskotekata vlizah v banqta I zapochvah da povryshtam. V tozi period veche se bqh primiril che Sam defekten sled kato izsledvaniata sa mi v Norma znachi trqbva da tyrpa, da prodylja p.o. nqkakav nachin. Strahyt vinagi e bil golqma chast ot mene, do den dneshen si ostava chast ot men no prodyljavam da se borq s tova- usheshtam go kak navliza v glavata mi tqloto zapochva leko da treperi no ne me e spiral da napravq tova koeto sam reshil.Godinite minavaha problema si ostavashe, napusnah rabota stoqh v nas  bez jelanie za nishto, v tezi godini okolo 20g mislite za samoubiistvo gi nqmashe. Mnogo iskah da sam kato normalmite no s vseki izminal den useshtah che neshtata stavat nevazmojni za mene, neposilni.Chuvstvah se bezpomoshten, roditelite mi veche misleha che problema e che Sam ujasno marzeliv, nqmashe kak da im obqsna vsichko prez koeto minavah I kak neshtata koito normalnite hora pravqt s Lekota za men bqha golqmo predizvikatelstvo.Po tova vreme spqh v mazeto, stavah kasno kakto vinagi I kato se sybideh zapocvaha mislite koito I v tozi moment me mychat- kak shte se opravqm v tozi jivot kato fizicheski sam neprodoktiven, neefektiven,umoren defekten.No vse pak p.o. onova vreme vqrvah I taino se nadqvah che vse pak moje da se oprava I da stana kato normalnite hora- da otida na nai obiknovenna noshtna smqna da ne mi Stava losho da moga da se nahranq normalno ne nasila I taka natatak.Sled izvestno vreme zapochvah rabota kato ohrana otnovo. Otslabnah mnogo I ne se chuvstvah dobre.Sled seks s nqkoe momiche na drugiq den se chuvstvah ujasno, pak tova neopisuemo chuvstvo vatre v men, ujasno chuvstvo moje bi na nespokoistvo, strah nemoga da go opisha tochno.Tova beshe moito taina ot koqto mn se sramuvah, chuvstvah se mn vinoven . Pitah se vseki pat zashto sydbata e izbrala tochno men da nakaje p.o. tozi nachin.S momicjeta ne se obvyrzvah zashtoto ne se chuvstvah dobre neznaeh kak da se spravq s moite fizicheski problemi I znaeh che sled kato ne se chuvstvam dobre nqma kak da imam vryzka I badeshte s nqkoi.Po tova vreme veche bqh zapochnal mnogo da hodq p.o. kompanionki.  Sled kato znaeh che nqma da se obvarja seriozno za men beshe p.o. lesno da pravq samo neangajirasht seks. Chuvstvoto za vina beshe ogromno, turseh prichinata osven v sydbata I v sebe si- kade sam sgreshil ,zashto izpitvam vsichko i taka natataka.Kato se zamislq po golqmata chast ot jivota mi premina v samotnite mi misli,dori kato sam v kompaniq as pak se vpuskah v moite misli .Vinagi e imalo momenti na po golemi krizi v koito nqmam sili za nishto, prosto leja v krevata I mislq,  chuvstvam se bezpomoshten.Rabotih nqkolko godini na tova mqsto.Edna vecher katastrofirah I poluchih komocio, nqmam spomen i do den dneshen kakvo tochno se sluchi togava. Strannoto e che edin mesec sled katastrofata zapochnah edva li ne da se chuvstvam kato preroden. V prodyljenie na mesec I neshto se chuvstvah mn dobre, naistina shtastliv a I fizicheskite problemi I umorata izcheznaha,trenirah s jelanie, kachih nad 10kila. Togava si kazah gospod me obicha, toi ne me vze pri nego a me ostavi tuk,  qvno Ima zakakvo oshte da jiveq. Bqh na vyrhy na shtastieto bez vidima prichina I kato se zamislq tova e poslednia mi syznatelen mig na pylno spokoistvie I shtastie v jalkia mi jivot. Noshtnite smeni v rabotata mi minavaha mn lesno, za pryv pyt sled noshtna se hraneh I sled tova si lqgah, poprincip dotogava nemojeh nikoga da qm sled noshna zashtoto mi se povryshta.Ne sled dylgo otnovo se nastani chuvstvoto za bezpokoistvo che neshto losho Shte mi se sluchi, naprejenieto se vyrna, fizicheskite simtomi sashto.Veche nqmashe I pomem ot 2ta strahotni meseca koito usetih . Otidoh s edin priqtel da vzememe pari ot negov dlyjnik. Tam stana sbivane. Sled tazi sluchka zapochnah da izpitvam mn silno bezpokoistvo v nepodoziran za mene razmer, nemojeh da spa, da se hrana. V rabotata zapochnah da Karam poveche nosjtni smeni. Viknaha me v Policiata I vupreki che bqh samo svidetel na sbivaneto as si vtylpih che Shte me osudqt za neshto koeto ne sam vinoven. Otslabnah nad 10kg za nqkolko meseca, chuvstvah se ne na sebe si. Kazah si che tozi pat veche sam naistina neizlechimo bolen. Pusnah si vsqkakvi izsledvaniq,  no tozi pat bqh siguren che tova e kraqt I Sam mn bolen. Misleh kak shte se samoubiq kato izlezat rezultatite, mn se natyjih pri misalta roditelite mi da me namerqt myrtyv sledstvie na samoubiistvo.Rezultatite izleznaha, za boga po dobri ot vsqkoga. Estestveno az bqh po obarkan ot vsqkoga, chuvstvah se mn zle, hraneh se po malko nasila samo, vsichko me boleshe a rezultatite perfektni.Leka p.o. leka si stypih na krakata, no sled tolko silno prejivqnoto vytre v men, poveche nikoga ne bqh syshtiqt. Smenih rabotata, pak ohrana na drugo mqsto. Sichki simptomi na gadene bolki v glavata, nespokoistvo shum v ushite viene na svqt razstroistvo se uvelichiha pri smqnata na rabota. No veche bqh sviknal, bqh se primiril che nikoga nqma da sam shtastliv, che trqbva da se mycha da sam kato kuchetata, che edinstvenoto koeto mi e ostanalo e da tyrpq. Spomnqm si che p.o. vreme na noshtna se okurajavah che Sam na svoboda I che Sam zdrav shtom izsledvaniata sa mi ok I che qvno tozi pat mi e prednachertan.Ne  Sled dylgo polojenieto izleze izvan kontrol. Rano sutrin kato hodeh na rab za dnevna se chuvstvah nai zle, nqkolko pati v rabotata stoqh izpraven I  vijdah samo cherno pred sebe si I gubeh za mig orientacia. Strqskah se za mig,  no posle si kazvah che nqmam drug lzbor I che trqbva da tyrpq da svikna da jiveq s tezi simptomi dokato moga. Reshih che problema mi idva ot rabotata I si kazah che trqbva da napusna I da napravq promqna. Ot 8-9 meseca kam vsichki simptomi se bqha dobavili I postoqnna kashlica, hrema draznene v gyrloto. Govorih s nashte che Iskam da sledvam vishe obrazovanie, vypreki vsichki simptomi nabrah smelost da napravq promqna, silno se nadqvah che tova Shte dade rezultat. Predi 25 godishninata mi napusnah, nasjte zapochnaha da mi davat naema ot apartament I mi kazaha che sa plytno zad ideata mi za sledvane. Podgotvih se za izpita I izkarah 5.40. Prieha me Purvo jelanie informatika. Poospukoih se I malko namalqha simptomite na kashlica hrema, vieneto na svqt prichernqvaneto I gadeneto izcheznaha. As si bqh vyobrazil togava che neshtata vse pak Shte se opravat.Zapochnah da hodq na lekcii. Sutreshnite mi bqha mn trudni, zashtoto izpitvah bolki v glavata gadene trudno se koncentrirah , no si kazvah che nqma kak... Pyrviqt semestra mi beshe mnogo truden no se spravih.Za syjalenie problemite s depresiqta mi se zadylbochavaha i chak sega zapochvah realno da gi osyznavam i da razbiram che moje bi stradam ot neq i che ako syomeq da q izlekuvam vsichki fizicheski simptomi shte izcheznat.Zapochnah da piq jylt kantarion, no bez efekt.Zavyrshih visheto si , no osyznah che nemoga da rabotq, prodyljitelnoto stoene na kompiutyr mi dokarvashe ujasni bolki v krysta i vrata. Izpadnah v mn tejko otchaqnie,kazah si zashto beshe vsichko tova kato nemoga da rabotq tova koeto jelaq.Zapitah se tepyrva pak li trqbva da se preorientiram, nemoje da e istina ...V momenta sam mnogo obyrkan,neznam kak da prodylja ot tuk natataka, mislite za samoubiistvo sa pochti ejednevni. Mislite sa v sledstvie na tova che nemoga da se realiziram profesionalno i syotvetno da se opravqm normalno v materialniq mi jivot.Sega sam tvyrdo reshen da probvam medikamentozno lechenie(dosega prez godinite mnogo me e bilo strah ot lekarstva koito obarkvat mozaka) protiv depresiqta i silno se nadqvam da mi se namalqt pone za mig i fizicheskite simptomi , prosto iskam da vidq kak se chuvstva edin normalen chovek,zaposledno se chuvstvah taka sled pretyrqnata katastrofa i komocioto.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...