Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любовта


chris

Recommended Posts

Естествено една от темите, която много ни вълнува, е темата за любовта. Всеки си търси човека - от младежчета като нас до побелели баби и дядовци - всеки си търси партньор в живота, или своята половинка, накратко казано - гадженце :)

Какво занчи за вас това да си имаш гадже, какъвв човек си търсите? Приемате ли го насериозно, готови ли сте на всичко в името на любовта, или по-скоро за вас това е развлечение?

Споделяйте моля и опит в практиката :), не само сухи теории. :)

Та така, това е темичка, посветена на любовта, привличането и отношенията между половете, какво тя значи за вас, имате ли си любим/любима, какво сте готови да направите за нея/него, какво значи "мръсната" думичка секс за вас, преживявали ли сте го... и всякакви такива неща.

Моля, заповядайте :):)

Линк към коментар
Share on other sites

Е, любовта е едно много хубаво нещо и това всеки го знае, но за съжаление винаги има и разочарования и провали. Някои малки други големи, но винаги с влияние. Едно е да се разделиш с човек, който не се е държал тобре с теб и от двете страни е имало разногласия, но друго е да се разделиш с човек, който те е карал да се радваш когато си с него и си прекарвал наистина много добре. Има разлика в изживяните моменти, но когаото всичко си ОК значи живей и се радвай на човека, с който си! :D:D Аз съм ставал свидетел на много приятни и неприятни ситуаций. Но винаги съм си казвал така: Има още много време няма да се ядосвам за някой, който не ме кара да се чувствам щастлив. Е рaзбира се имало е моменти когато ми е било много гадно, но това отминава :)

Редактирано от Trance
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Транс,

Едно е да се разделиш с човек, който не се е държал тобре с теб и от двете страни е имало разногласия
Можеш ли да се разделиш с човека вътре в теб, който ги предизвиква тези разногласия ? Щот с другия е по - лесно някакси :)

Аз лично не още.

Има още много време няма да се ядосвам за някой, който не ме кара да се чувствам щастлив

И аз все си повтарям:

Няма да се ядосвам, кво кат не се чувствам щастлив със себе си, се мога да се променя. Е получава се и то с неознаваеми темпове.

А иначе те разбрах, какво имаш впредвид.

Поздрави:

Продължавай да бъдеш бавен, да се гневиш.

Са по темата:

Никак не ми се пише за любофтъ, щот немам време. - Ей го най - якото оправдание. Мозъка ни може да измисли още хиляди... ма не помагат.

Не, че ще са лъжа де.

А иначе http://www.lover-bg.com/

Разгледайте го този сайт в него има много истини, но не се доверявайте на абсолютно всичко, което пише там. Има и някой заучени правила, които създават само мъка и раздори, обаче понеже сме свикнали да се възползваме от това в любовта се работят, ама за кого... Има мъже и жени които нарочно искат да те вкарат в пътищата на лукавия да станеш по - слаб от тях и да те пленят, използват за пионка. Ако някой от вас стане като тях заради това, което препоръчвам, аз съм чист нема да му нося и последствията на този пич.

Но има и някой много полезни и правилни съвети. А лошите ще можете по - добре да разпознавате и да сте имунизирани.

Отсейте.

Карай... метнете едно око не се старайте да запомняте и прилагате нищо на практика и не си правете планове от сорта ей са ше направя точно еди кое си, еди кога си. Оставете ситуацията да прецени или вия да я прецените.

Редактирано от PeaceMAker
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Аз разграничавам няколко типа любов: приятелска (взаимно доверие, невъзможност за живеене без определени хора, свързват ви много неща), родителска (към и от родителите към децата им) и най-трудната за намиране, но и най-сладка - истинската любов, между двама човека, решили да обвържат съдбите си в името на нещо по-добро.

Най-много ценя първата, защото без приятелите си трудно бих живял, към родителите си изпитвам винаги топли и добри чувства, свързани най-вече с доверие и респект, 3тата, истинската любов, още не съм я намерил, рано ми е (18), въпреки че я търся, досега само съм се опарвал. Да се надяваме, че скоро ще я намеря.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

някой казват, че повечето мъже търсят външната красота у жената, не е вярно- всички я търсят, но всеки един си има различно разбиране за понятието "външна красота" wink.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

За външната красота, това е много относително понятие.Може би по- точно би било, какво е вътрешното ти усещане за човек в първите 7 секунди.Вътрешния глас и шестото чувство никога не лъжат.Мисля си от позицията на тиинейджърите, че има да търсят, да преценяват.Самия живот предразполага към това.Две дини под една мишница не може да се носят, в смисъл образование, любов.Дори хората, които са образовани, завършили или пък финансово сигурни и те винаги са придирчиви, ценностите сега много се менят.В години на несигурност, най- силно упование трябва да имаш в Божественото.

Линк към коментар
Share on other sites

3тата, истинската любов, още не съм я намерил, рано ми е (18), въпреки че я търся, досега само съм се опарвал. Да се надяваме, че скоро ще я намеря.

:)Да споделя моите размишления по темата Любов.Във всяко ново търсене човек трябва да дава още повече от себе си.......за да получи повече така че да компенсира паренето и приятното усещане да е толкова голямо, че да го заглуши.Иначе излиза на минус........малко странна математика.:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Естествено една от темите, която много ни вълнува, е темата за любовта. Всеки си търси човека - от младежчета като нас до побелели баби и дядовци - всеки си търси партньор в живота, или своята половинка, накратко казано - гадженце :)

Какво занчи за вас това да си имаш гадже, какъвв човек си търсите? Приемате ли го насериозно, готови ли сте на всичко в името на любовта, или по-скоро за вас това е развлечение?

Споделяйте моля и опит в практиката :), не само сухи теории. :)

...

Извинявам се, че се намесвам в тийнейджърския форум, отдавна вече съм преминала тези години, обаче като се сетя колко смътни бяха нещата за мен тогава, та реших да споделя малко опит (а не теория), както е и помолено :)

Какво ми направи впечатление (и то едва при ретроспекция, след години) - ами ако човек не е готов на всичко в името на любовта, май животът бави и бави срещата с неговия човек.

В смисъл, ако човек си живее, ценейки най-много развлеченията с приятели, или поставяйки на първо място кариерата, или каквото и да било друго (включително собствената си самостоятелност и самодостатъчност, а понякога на първо място е страхът от нещо - от мъже/жени, от неуспешна връзка и др.п.), и всичко това най-често подсъзнателно, но може и напълно съзнателно, а същевременно убеждава сам себе си и околните, че търси любовта и как на, все не му се отдава да срещне някой, в който да се влюби - е, няма да стане. Това го казвам от собствен опит (няколко пъти сме се разминали с моя съпруг, преди да успеем да се срещнем ;) )

...

Та така, това е темичка, посветена на любовта, привличането и отношенията между половете, какво тя значи за вас, имате ли си любим/любима, какво сте готови да направите за нея/него, какво значи "мръсната" думичка секс за вас, преживявали ли сте го... и всякакви такива неща.

Моля, заповядайте :):)

Другото - твоя човек е много лесно да се разпознае; просто няма как да се сбърка. Понякога (на човек му се иска да го срещне, чувства се самотен или кофти, че другите около него са с гаджета, а той не, а и хормоните отвътре бушуват) се припознава в някой и често този някой по външни белези, че и вътрешни, е близък до този истински твой човек, обаче е желателно, ако не усетите и двамата неудържимо привличане, да си спестите поне сексуалните преживявания. Нямам нищо против уж "мръсната" думичка секс, но тя значи много повече от едно механично съвкупление. Болшинстовото хора и не подозират какво си причиняват (на себе си и на този, с който го правят), въпреки че са подходили уж разумно, според съвременните концепции - т.е. взели са предпазни мерки с някакъв вид контрацепция. А когато е с твоя си човек, сексът е най-нежното, силно и интимно преживяване; връзка на много по-дълбоко/фино ниво.

П.П. Сега се усетих, че малко едностранно съм написала поста си. Вярно е и обратното - има млади хора, които по волята на родители, приятели, обкръжение се стремят съзнателно към кариера или нещо друго, но отвътре, подсъзнателно са ориентирани именно към осъществяване на връзка и ... точно и това се получава, а после родителите се тръшкат защо така тяхното прекалено младо (според тях) и уж амбициозно дете се е обвързало и то толкова сериозно, "твърде рано" е намерило човека на живота си.:)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Диана, много са ти хубави съветите, полезни бих казала за младите. Добре ще да се вслушат в тях, но аз честно казано имам съмнения, че те биха го осмислили въпроса по този начин. И то не заради друго, а заради възрастта, хормоните, опита. Все пак дано са повече юношите, които попаднат на техния човек по възможно най-добрия начин, това е само едно пожелание.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...