Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (18.09.17 - 24.09.17)


Рассвет

Recommended Posts

18.09.17

Вы надеетесь, когда-нибудь, воспринять Божию Любовь, как еврейские первосвященники. Вы хотите стать чистыми и святыми, чтобы прийти к Богу. Это смешно. Нет ничего такого! Любовь предшествует святости. Любовь предшествует жизни. Любовь предшествует всему существующему. Ты находишься в положении Христа. Христос говорит: Будешь хотеть стать ребёнком, не знающим, что такое грех. И все эти хитрости мира, которые вы знаете – нужно отучиться от всего этого.

К источнику

 

Вие очаквате, един ден, да възприемете Божията Любов, както еврейските първосвещеници. Вие искате да станете чисти и святи, за да отидете при Бога. То е смешно. Няма такова нещо! Любовта предшества святостта. Любовта предшества живота. Любовта предшества всички неща. Ти ще имаш положението на Христа. Христос казва: Ще искаш положението на дете, което не знае какво нещо е грях. И всички тия хитрости на света, които ги знаете – трябва да се отучите от всичко това.

Към извора

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

19.09.17

И не ропщите. Не спрашивайте, зачем Господь создал эти страдания. Когда пройдёте через страдания и их преодолеете – идите и спросите Господа, и Он вам скажет. Но до тех пор, пока не научитесь их носить, никто не даст вам объяснение, почему существуют страдания. Непременно надо страдать, потому что никакой человек не может обойтись без страданий.

Опыты

 

И не роптайте. Не питайте защо Господ е създал тези страдания. Когато минете през страданията и ги превъзмогнете, идете и попитайте Господа, и Той ще ви каже. Но докато не се научите да ги носите, никой няма да ви даде обяснение, защо са страданията. Непременно трябва да страдате, защото никой човек не може без страдания.

Опити

Линк към коментар
Share on other sites

20.09.17

Необходимо знать закон Любви, поскольку Любовь является тем, что даёт направление человеческой душе. Ты не можешь правильно мыслить, если втекание Любви в тебя неправильное. Если втекание правильное – то и мысль твоя будет правильной.

Естественное состояние человеческой души

 

Трябва да знаем закона на любовта, понеже любовта е, която дава направление на човешката душа. Ти не можеш да мислиш правилно, ако в тебе втичането на любовта не е правилно. Ако втичането в тебе е правилно, то и мисълта ти ще бъде правилна.

Естественото положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

21.09.17

Если люди спрашивают  вас кто вы, вы ещё не [находитесь] на Пути. Ты говоришь: «Человеку нужно быть очень скромным». Не имею ничего против этого, но говорю вам, что я – за милосердие, за смирение и за молитву. Для меня жизнь имеет смысл только во имя милосердия, для смирения и для молитвы. Единственное, на чём я остановился – милосердие, смирение, молитва. Милосердие – закон Любви, смирение – закон знания, а молитва – закон Истины. Через молитву научишься входить в общение с Богом, разговаривать с Богом. Если ты не можешь разговаривать со своим Отцом – не можешь правильно развиваться.

Милосердие, смирение и молитва

 

Ако хората питат за вас кои сте, вие още не сте на пътя. Ти казваш: "Човек трябва да бъде много скромен." Нямам нищо против това, но ви казвам, аз съм за милосърдието, за смирението и за молитвата. За мен животът има смисъл само за милосърдието, за смирението и за молитвата. Единствените неща, на които съм се спрял, са милосърдие, смирение, молитва. Милосърдието е закон на любовта, смирението е закон на знанието, а молитвата - на истината. Ти чрез молитвата ще се научиш да влезеш в общение с Бога, да се разговаряш с Бога. Ако ти на своя Баща не можеш да говориш, не можеш да се развиваш правилно.

Милосърдие, смирение и молитва

Линк към коментар
Share on other sites

22.09.17

Сегодня, 22 сентября, день осеннего равноденствия. Солнце уходит к южному полушарию, представляющему жизнь сердца. Северное же полушарие представляет жизнь ума. От движения Земли вокруг Солнца образуются четыре времени года: весна, лето, осень и зима. Весна – то, что летит; лето – то, что наливается; осень – то, что даёт; зима – то, что отнимает. Весной человек взлетает; летом – наливается, наполняется; во время осени – раздаёт, а зимой – отбирает. Сегодня вы в первом дне осени, когда вам что-то даётся.

Закон вечной молодости

 

Днес, 22 септември, е денят на есенното равноденствие. Слънцето отива към южното полушарие, което представя живота на сърцето. Северното полушарие пък представя живота на ума. От движението на земята около слънцето се образуват четирите годишни времена: пролет, лято, есен и зима. Пролет е това, което лети; лято е това, което налива; есен е това, което дава; зима е това, което отнема. През пролетта човек хвърка; през лятото налива, пълни нещата; през есента раздава, а през зимата отнема. Сега вие сте в първия ден на есента, когато ви се дава нещо.

Закон за вечната младост

Линк към коментар
Share on other sites

23.09.17

Одно требуется от человека: Быть разумным. В мире работает Великая Разумность. [Вопрос] Бедности не разрешается с богатством, а разрешается с разумностью. Разумен тот, кто берёт из кассы только столько, сколько ему необходимо. Такая касса никогда не опустошается. ...Абсолютно разумен только Бог. ...Бог даёт человеку свободу поступать, как он хочет (даёт право выбора), но Он не освободил человека от ответственности за свои поступки.

Великая разумность

 

Едно се иска от човека: Да бъде разумен. Велика разумност работи в света. Сиромашията не се разрешава с богатство, а с разумност. Разумен е онзи, който взима от касата само толкова, колкото му е потребно. Такава каса никога не се изпразва. ...Абсолютно разумен е само Бог. ...Бог дава свобода на човека, да прави, каквото иска, но не го е освободил от отговорност за своите постъпки.

Великата разумност

Линк към коментар
Share on other sites

24.09.17

Чтобы жилось хорошо, необходимо пробудиться скрытым силам, вложенным в человека. Изучайте внутренние законы, они приведут вас к цели. Пробудить в себе скрытые силы – это значит связаться с Великой Разумностью в природе. Человек, связываясь с этой Разумностью, везде преуспевает. Без такой связи нет успеха.

Великая разумность

 

За да се живее добре, трябва да се събудят скритите сили, вложени в човека. Изучавайте вътрешните закони, те ще ви заведат към целта. Да събудиш скритите сили в себе си, това значи, да се свържеш с Великата Разумност в природата. Който се свърже с тази Разумност, той всякога успява. Без тази връзка няма успех.

Великата разумност

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...