Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.10.17 - 08.10.17)


Recommended Posts

02.10.17

Если своей песней Орфей мог укрощать диких зверей, не можете ли и вы, своей музыкой и песнями, справиться с трудностями и неблагоприятными условиями в жизни? ...Человеку легко играть на музыкальных инструментах, но ему надо играть так, чтобы укрощать зверей в самом себе. Не делая усилий, вы говорите, что не можете петь и играть на музыкальных инструментах и таким образом сами себе ставите преграду.

Идеальный человек

 

Ако Орфей, със своята песен, могъл да укротява дивите зверове, не можете ли и вие чрез своята музика и песен да се справяте с мъчнотиите и неблагоприятните условия в живота? ...Лесно е да свири човек, но той трябва да свири така, че да укротява зверовете в себе си. Без да правите усилия, вие казвате, че не можете да пеете и да свирите и по този начин сами си поставяте преграда. Всеки може да пее.

Идеалният човек

Линк към коментар
Share on other sites

03.10.17

Итак, музыка на Земле – единственное условие, помогающее человеку развиваться, поэтому примените музыку везде в своей жизни. Если вы сами не можете петь – идите в сад, сядьте под какое-нибудь дерево, и, если дует ветер, в шевелении листьев будет такая музыка, что вы начнёте мало-помалу затихать, уноситься в этот шелест листьев, который я называю музыкой.  Эти вибрации, идущие от шелеста листьев, воздействуют на ваш ум.

Влияние гармонии в жизни

 

И тъй, музиката на земята е единственото условие, което помага на човека да се развие, затова приложете музиката навсякъде в живота си. ...Ако сами не можете да пеете, идете в градината, седнете под някое дърво, и ако има вятър, в това огъване на листата ще има такава музика, че ще започнете полека-лека да утихвате, да се унасяте в това шумолене, което аз наричам музика. Тези вибрации, които идват от шумоленето на листата, въздействат върху ума ви.

Влиянието на хармонията в живота

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

04.10.17

Мир – школа получения опыта. Вошедшему в неё, нужно изучать законы и элементы, с которыми он работает. Если человек их не знает – наталкивается на противоречия и трудности.

...Человек что-то приобретает только тогда, когда обрабатывает вещи и они становятся его плотью и кровью. Истинными приобретениями являются те, которыми он располагает во всякое время и которые изменяют его характер, вносят в него нечто благородное и устойчивое.

Милосердие и корыстолюбие

 

Светът е опитно училище. Който влезе в него, трябва да познава законите и елементите, с които той работи. Ако не ги познава, човек се натъква на противоречия и мъчнотии.

...Човек придобива нещо само тогава, когато обработи нещата и те стават негова плът и кръв. Истински придобивки са ония, с които човек разполага на всяко време и които изменят характера му, внасят в него нещо благородно и устойчиво.

Милосърдие и користолюбие

Линк към коментар
Share on other sites

05.10.17

Меня часто спрашивают: Как спасётся мир? – Когда дадим место Богу жить в наших сердцах и умах. – Как мы узнаем, что Бог живёт в нас? – Очень просто: если ты на обиды не отвечаешь  обидами – Бог в тебе. Если на каждую обиду отвечаешь улыбкой – Бог живёт в тебе.

Тщетно чтут Меня

 

Често ме запитват: Как ще се спаси светът? – Като дадем място на Бога, да живее в нашите сърца и умове. – Как ще познаем, че Бог живее в нас? – Много просто: Ако на обидите не отговаряш с обиди, Бог е в тебе. Ако на всяка обида отговаряш с усмивка, Бог живее в тебе.

Напразно ме почитат

Линк към коментар
Share on other sites

06.10.17

Поищи в характере человека его хотя бы одну добрую черту и держи её в своём сознании. Тогда, без просьбы о помощи, он будет готов оказать тебе услугу. Ещё с [момента] твоего прихода к нему, сердце его открывается и он сам предлагает свою помощь. Каждый может произвести опыт чтобы увидеть действие доброй мысли. Без неё вы будете стучать (в духовный мир) и вам не откроется.

Великая разумность

 

Потърси в човека една добра черта в характера му и я дръж в съзнанието си. Тогава, без да се молиш, той ще бъде готов да ти услужи. Още с влизането ти при него, сърцето му се отваря и той сам предлага своята услуга. Всеки може да направи опит, да види действието на добрата мисъл. Без нея много ще хлопате и няма да ви се отвори.

Великата разумност

Линк към коментар
Share on other sites

07.10.17

Существует закон: Сближающимся людям необходимо хорошо думать о друг друге, поскольку при доброй мысли ты можешь мыслить и развиваться.Если хорошие люди о тебе хорошо не думают, то это большое препятствие: ты тогда не можешь мыслить!

Зажжённая свеча

 

Има един закон: Хората, които се сближават, трябва да мислят добро един за друг, понеже при добрата мисъл, ти можеш да мислиш и да се развиваш. Ако добрите хора не мислят добре за тебе, то е вече голяма спънка: ти не можеш да мислиш вече тогаз!

Запалена свещ

Линк към коментар
Share on other sites

08.10.17

В мире существует …закон. Он – закон благословения. Каждое хорошее дело, совершённое вами, каждая добрая мысль, после того как обходит весь мир, вернётся к вам со своими приобретениями. И каждая плохая мысль, после того, как обходит весь мир, также вернётся к вам. Те мысли, выпускаемые вами в мир, хорошая и плохая, снова вернутся к вам.

Первое место

 

В света има един ...закон. Той е закон на благословение. Всяко добро, което извършите, всяка една добра мисъл, след като обиколи целия свят, тя ще се върне към вас със своите придобивки. И всяка една лоша мисъл, след като обиколи целия свят, пак ще се върне при вас. Та мислите, които пущате в света – една добра и една лоша мисъл, пак ще се върнат при вас.

Първото място

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...