Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Средства за контрацепция


slun4itse

Recommended Posts

Леле,хора,моляви помогнете ми-днес с моя приятел правихме секс и накрая се оказа че презервативът е бил скъсан,сега незнам какво да правя,аз съм на 16 и не мога да гледам бебе,а ако вкъщи разберат ще ме убият!Моля ви помогнете,дайте ми съвет!

Линк към коментар
Share on other sites

е,незнам как действа,обаче ако го изпиеш до 72 часа след случката ти дава около 84 % гаранция че няма да си бремнна.Аз го изпих на сутринта и след няколко дена отидох на гинеколог да проверя дали има нещо,но всичко беше ОК.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам такова хапче не трябва да се пие повече от един път в месеца!

Прочети внимателно указанията!

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

нищо особено-най много главоболие или да ти се догади.мен малко поболяваше главата,ама може и от напрежението да е било.Евентуално може малко цикала да ти измести,ама ще е с 2-3 дена.Да-пие се еднократно,и ако евентуално го повърнеш пиеш второ=ина4е се пие само едно

Линк към коментар
Share on other sites

Я мини до гинеколога или поне поразпитай аптекарката, ама действай по- бързичко, защотото ще загазиш ми се струва.

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

ооо,много ме е срам за гинеколог,а и в местната поликлиника всички ме познават,а наистина ме е срам да разпитвам,за това се включих в форума.Май е по-добре първо да пия едно хапче пък после при гинеколога,а,за по-сигурно че нищо няма да има,какво мислиш

Линк към коментар
Share on other sites

по принцип нямаш много време за лекари и аз мисля че е по-добре да отидеш и да си купиш 1 хапче,изпий го преди да е станало късно(до 72 часа) а след 2-3 дена отиди на лекар

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е по-важно, срамът или здравето ти??? Като си направила белята ще си носиш последствията.Щом толкова те е срам прати някоя доверена приятелка в аптеката да пита или се направи, че питаш, за друг(въпреки, че това е лъжа)и не ти препоръчвам да лъжеш. Осъзнай важността на положението и не се прави на дете.

Линк към коментар
Share on other sites

ами,аз май най-добре е да ходя да го намеря това хапче, пък дано да имам късмет,благодаря че ми отделихте малко време

благодаря,лагорда,просто съм малко изнервена и много притеснена,отивам да си купя Ескапел,нали така беше

Линк към коментар
Share on other sites

ами,аз май най-добре е да ходя да го намеря това хапче, пък дано да имам късмет,благодаря че ми отделихте малко време

благодаря,лагорда,просто съм малко изнервена и много притеснена,отивам да си купя Ескапел,нали така беше

Желая ти успех и мисли с главата си, защото ако стане нещо ще докараш беля не само на себе си а и на родителите си.

ами,аз май най-добре е да ходя да го намеря това хапче, пък дано да имам късмет,благодаря че ми отделихте малко време

благодаря,лагорда,просто съм малко изнервена и много притеснена,отивам да си купя Ескапел,нали така беше

Желая ти успех и мисли с главата си, защото ако стане нещо ще докараш беля не само на себе си а и на родителите си.

Ти като го купиш това хапче аптекарката и без това ще се сети, така, че я питай!!!

Линк към коментар
Share on other sites

да вярно,добре ще поразпитам и нея.а ти знаеш ли нещо повече за това Ескапел

Не само съм чувала, че има такива хапчета, аз се пазя като правя секс, но и ти си се пазила.Няма нищо лошо да питаш в 21в. живеем и аптекарите не падат от Луната.Само като те видят и ще се сетят, но въпрос на професионална етика е да не разказват наляво/надясно, за теб и те няма да го направят.ПОВЯРВАЙ МИ!Хайде действай, че времето минава, и преодолей този страх и притеснения които ще ти навредят, после пиши какво си направила.Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Срещнах една позната аптекарка и я попитах. Понеже не бяхме в аптеката не успя да си спомни точно, каза, че е или "Ескалел" или "Ескалеп", но е скъпо - 30лв. струва едно хапче.Преди имало и по-евтини, но вече не се произвеждали, нищо не успя да ми каже, за страничните действия естествено :))). Това е което успях да направя, за теб :feel happy: търси пари и се оправяй. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Ето ви повече инфо за Ескапел:

http://sopharmatrading.bg/bg/?section=sing...roduct&id=8

Има и друг спешен контрацептив - Постинор Дуо. Той е още по-безвреден, т.е. няма опасност от разстройване на цикъла, механизмът на действие е по-различен при него. За препоръчване е. Ето малко инфо и за него:

http://free.hit.bg/doctorgeo/postinor.html

Макар че имам по-особено мнение за контрацептивите въобще, но конкретният случай изисква да дам инфо.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, тъкмо и аз научих нещо полезно, това, че не ми се е налагало до сега, съвсем не означава, че в бъдеще няма да се наложи.А, аз съм си такава, докато не ми дойде нещо до главата не надавам много ухо, чак като се случи случката тогава хуквам да търся помощ и съвети. :hmmmmm: Като се замисля, това може би е черта на по-голямата част от българите.

Линк към коментар
Share on other sites

хора,пак съм аз-вчера го купих и доста време го гледах тъпо и се чудех дали да го изпия-е изпих го, сега трябва ли да правя нещо специално или просто да оставя нещата така.

Линк към коментар
Share on other sites

хора,пак съм аз-вчера го купих и доста време го гледах тъпо и се чудех дали да го изпия-е изпих го, сега трябва ли да правя нещо специално или просто да оставя нещата така.

Хей, ти наистина си Слънчице :3d_146: амииии освен по някое време да си купиш тест или да идеш на лекар, не виждам какво друго би могла да направиш.Споко, всичко ще бъде наред :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...