Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кажете какво бихте направили на мое място! :)


fankata

Recommended Posts

...Това се случи преди около 2 или 3 седмици и аз много мислех как да постъпя и накрая реших...Значи ще започна съвсем от началото,говорех ме си по телефона и реших ме да се видим (аз и моя приятел),но аз го прецаках и от тогава всичко тръгна на опаки...!След 2 дена си писах ме по скайпа и той ми каза,че ме харесва и че иска сериозна приятелка и връзка.Аз обаче винаги отбягвах тази тема,не защото не го харесвах,даже много го харесам,а заради това,че аз не съм готова за такава връзка каквато той иска... :(

Един ден обаче нямаше начин и трябваше да говорим за това...и той ми каза защо,когато двама човека много се харесват,няма нищо лошо да имат физически контакт(секс) и аз казах "да така е!просто аз не искам" и той каза ами незнам...,а аз знаех,че той без физическия контакт...няма да издържи :|.

...Обаче точно денят който той ми го каза това,аз и моята най-добра приятелка си говорих ме и аз казах,че никога няма да ходя с момче което ще иска физически контакт,аз няма да ми го дам и той ще отиде при някое друго момиче и тя ще му пусне... и тя каза нещо което ми помогана много в този случей и в решението което бях зела!Тя каза "Ако той те обича,значи ще му стига това че си с него..." и аз се замислих в това което каза и беше права...! :( Казах му,че не искам да съм с него не заради друго,а защото няма да му давам това което иска и ...за мене в една връзка не е важен не само контакта междо нас двамата,не ме разбирай погрешно,да и той е важен,но не чак толкова ! и от тогава той само ме дразни и ми го натяква ...и казва че още ме харесвал ... само,че аз не съм искала...Ами да не искам..! :( и двамата се харесваме,но не сме заедно ... :(

Моля да ми кажете дали правиално съм постъпила според вас!?!!? Споделете с мен ! Моля Ви...!

Линк към коментар
Share on other sites

Прави само това в което си убедена, без да доказваш нещо на себе си или на другия.

Да харесваш някой съвсем не значи, че трябва да правиш секс с него.

И свиквай, от сега та докато станеш на 50 г., ще е все така. :)))

(моля Вендор да не се смее)

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако той те обича,значи ще му стига това че си с него..."

Ако ти го обичаш, ще споделиш обичта си и на сексуално ниво- като помислиш, ще разбереш, че и аз съм прав.

Поставянето на условия обаче изключва обичта...

Аз искам това, което той не иска; Той иска това, което аз не искам- ако имаше любов, или обич, нямаше да има такова неравенство...

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако той те обича,значи ще му стига това че си с него..."

Ако ти го обичаш, ще споделиш обичта си и на сексуално ниво- като помислиш, ще разбереш, че и аз съм прав.

Поставянето на условия обаче
изключва
обичта...

Аз искам това, което той не иска; Той иска това, което аз не искам- ако имаше любов, или обич, нямаше да има такова неравенство...

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Поставянето на условия обаче изключва обичта...
:thumbsup:

Ако условието на момчето да бъде приятел на момичето е те давамата да правят секс, то преди всичко това не е обич... друго е.

даже много го харесам,а заради това,че аз не съм готова за такава връзка каквато той иска...
:thumbsup: :thumbsup: Това не е условие - това е искреност.

Казах му,че не искам да съм с него не заради друго,а защото няма да му давам това което иска и ...за мене в една връзка не е важен не само контакта междо нас двамата,не ме разбирай погрешно,да и той е важен,но не чак толкова
А според мен това е осъзната свобода от условията, поставени от човека, който не ни е безразличен. :thumbsup:

и от тогава той само ме дразни и ми го натяква ...и казва че още ме харесвал ... само,че аз не съм искала...Ами да не искам..!

Ето това вече е зависимост на отношенията от желанието те да се развият по точно определен начин без да се уважава позицията на другия човек.

Мило момиче, мисля че постъпваш разумно - при това запазваш приятелските си чувства към него и го разбираш. :thumbsup: :thumbsup: Сексът няма да се получи истински, няма да бъде с любов, ако само единият е готов за него.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ти го обичаш, ще споделиш обичта си и на сексуално ниво- като помислиш, ще разбереш, че и аз съм прав.

Чеки малко ;) с всички ли който обичаш правиш секс???

За момчета на 14 г. обичта е дума която за мен малко трудно ми се вписва в изговора им ;)

при момичетата е различно, ... имам нЕкви остатъчни спомени.

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът е обмен на енергия. Обмен може да се осъществи на много нива.

Поне според мен е така. Правенето на секс е постояно и непрекъснато явление.

Вижте за пример нашия форум!

:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Моля да ми кажете дали правиално съм постъпила според вас!?!!? Споделете с мен ! Моля Ви...!

Абсолютно правилно! Винаги е по-добре човек да е предпазлив и да не се оставя да го манипулират. Фактът, че след като си отказала, е започнал да те дразни и да ти натяква, означава, че не изпитва някакви по-дълбоки чувства към теб. Любовта дава свобода и уважава чуждото мнение. Нейното мото е: "Искам ти да си добре, аз не съм важен".

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ти го обичаш, ще споделиш обичта си и на сексуално ниво- като помислиш, ще разбереш, че и аз съм прав.

Чеки малко
;)
с всички ли който обичаш правиш секс???-
Приятелсто между мъж и жена...
;)
рано или късно се стига до секса
:feel happy:
и тогава или всичко приключва или става...не питай
:3d_011:

За момчета на 14 г. обичта е дума която за мен малко трудно ми се вписва в изговора им
;)

при момичетата е различно, ... имам нЕкви остатъчни спомени.
тук въобще не става въпрос за любов
:feel happy:

Максим е прав!

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта дава свобода и уважава чуждото мнение. Нейното мото е: "Искам ти да си добре, аз не съм важен".
:thumbsup: :thumbsup: Максим!

Оше едно мото на любовта, което ме излекува и направи живота ми щастлив:

"Да обичаш един човек означава да го разбираш, да те е грижа за него и да го оставяш свободен".

Да разбираш и да те е грижа, обаче, никак не означава да изпълняваш желанията на някого, защото той ще страда, ако не го направиш. Това вече не е обич, а зависимост.

Линк към коментар
Share on other sites

Максим е прав, но това мото е за една по-зряла възраст.

"Ако той те обича,значи ще му стига това че си с него..."

Забрави това да се случи, когато момчето е на 14 г.

По-добре не се заигравай с думи, като "обичам те" и "любов" на тази възраст само си мислиш, че е така.

След време ще разбереш, че при наличието на толкова хормони съвсем не става дума за обич, а за харесване и секс.

Не обърквай представите си отсега.

Опрости живота си в следните два варианта:

1. Харесвам го и искам да правя секс.

2. Харесвам го, но не искам да правя секс с него.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен Любовта е далеч от което и да е искане (желание). Имайки съществуващо желание, става възможна и появата на разочарование.

Всяко едно желание ни отдалечава от Любовта.

Осъществяването на което и да е желание е свързано с действие, което е малко или повнече намеса в творението, а с други думи е вид насилие над него.

Имането на желание е в оснавата на очакването и обратното.

И Ева се подаде на желанието, което я извади от Рая.

Плодът на Дървото на познанието върху добро и зло е Величието.

Великият Аз и аз. Супер Егото и егото - форми на съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Има и просто решение- обичайте се като цветята...и чакайте пчеличка да ви опраши...

Иначе, щем не щем общуваме сексуално дори и с тези, които не обичаме, и които не ни обичат...но не в смисъла на физически полов акт. Сексуалната енергия е основната мотивационна енергия в общуването между човек и цялата природа- който както ще да го разбира...

Линк към коментар
Share on other sites

Забрави това да се случи, когато момчето е на 14 г.

Ако са на по 14 г., то тогава пък изобщо за какво говорим?! Едно момче на 14 г. не може да обича като мъж, то е дете, то иска да опитва нещо ново (или да прави списък не дай си боже), нищо повече. При момичетата мотивът е по-различен, и най-често те стават жертви за съжаление.

Линк към коментар
Share on other sites

Има и още едно по-просто решение.

Да не използва секса като средство да задържи до себе си човека, когото харесва, а да остави интуицията и да и покаже кога и с кого ще направи стъпката съвсем спокойно, осъзнато и с любов без очаквания, страхове, зависимости.

Линк към коментар
Share on other sites

и той ми каза защо,когато двама човека много се харесват,няма нищо лошо да имат физически контакт(секс) и аз казах "да така е!просто аз не искам" и той каза ами незнам...,а аз знаех,че той без физическия контакт...няма да издържи :|.

Едва ли твоят любим желае чак толкова секс; той по-скоро търси някакъв израз на взаимност, който достатъчно силно да потвърди отношенията ви. Като всеки млад човек и той може би чувства несигурност в чувствата на другия, но му е трудно да я изговори. Младите момчета много говорят за секс и много мислят за секс, но най-често иззад тоя парад на сексуалността се крие платоничност, която копнее да се изяви. Нещо, което на по-висок глас, търси и младото момиче.

Не се притеснявай, че можеш да го загубиш, ако отказваш да правите секс. Опитай се да повярваш - сексът е толкова страшен и непредсказуем за младия мъж, колкото и за младата жена. Въпреки всички думи. Дълбоко в себе си момчето смята, че младата жена ще направи сексът за него не толкова страшен и непредсказуем. Затова и толкова го претендира.

Линк към коментар
Share on other sites

"Дай голото си тяло на този, който обича голата ти душа" Ч. Чаплин - към дъщеря си Джералдин.

Мило, за секса вероятно, любопитни сте и двамата ... и това е ОК, но и до секса се достига. Както и до добрите оценки /например/. Просто, тук не става със зубкане, а с доверие към себе си, /към това, което чувстуваш/. А за това, тук /и в целия "net" /- отговор ...няма.

Той пита ли те: какво харесваш или ти обяснява - кое е много "яко"?

Опитва ли се да те разсмее / вицовете не се броят/ и блесват ли очите му, ако се случи?

Подарил ли ти е цвете или те черпи със цигара?

Имали ли сте разговор, по-дълъг от 5 минути / с паузите, но на една и съща тема, освен за секса/?

Използва ли той думи и изрази, като: душа, бих искал, вярвам, моля те, позволявам си, мечтая, обичам, благодарен съм, съжалявам...?

Изобщо - секса ли е най важното, за което става дума?

Ако е "червеното" - не струва! Ако нямате и по-добри идеи - не струва! Ако е от скука - не струва!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

И ще ти кажа една тайна: това последното, го предполагам, защото не съм го преживявал никога. Но секс, ей-тъй, да не е без хич - звучи ми "ала-бала". А секса, ще се случи - неизбежно /ако още не се е.../, бързането го прецаква.

Да обичаш, е чудесно и без секс ... и обичана ли си или посто - пожелана в някакъв момент. Само ти си знаеш. "Няма да ви светим" - имаше такъв лаф, преди време :rolleyes:

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро и здравейте!

Някой, мисля че Иво ползвоше за подпис следното:

Всяко нещо до което се докосваш е част от Пътя.

"Не съдете по лице, по права съдба съдете." Библия

Нека всеки е свободен да върши това, на което го учат сърцето и ума в него самия.

За едни е добро едно, за други друго, според заеманата позиция във времепространствената еволюция и според мига.

Всеки се намира на точното за себе си място.

Поздрави, Приятели!

Линк към коментар
Share on other sites

Забрави това да се случи, когато момчето е на 14 г.

Ако са на по 14 г., то тогава пък изобщо за какво говорим?! Едно момче на 14 г. не може да обича като мъж, то е дете, то иска да опитва нещо ново (или да прави списък не дай си боже), нищо повече. При момичетата мотивът е по-различен, и най-често те стават жертви за съжаление.

Ами за да спрете да говорите за 14 годишните момченца 6те ви помогна! Аз (момиче съм) съм на 14 години,а той е на 19 години (момче е) !

Ами сега вече ме лъже...дразни, и винаги секара ме ... просто...незнам...накрая няма да си пиша,разговарям с него...и готово! :(

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Фани, и според мен възрастта си има своето значение, но не чак толкова. Подобен сценарий може да имаш и на 16, 18, 20 и т.н. години и според мен се разиграва с цел да те манипулира.

Подкрепям казаното от Донка и бяса - добри насоки ти дават според мен. :thumbsup1:

Само да добавя - не се тревожи, че "ще го изпуснеш" това момче, просто няма начин. Ако съдбата ви е отредила да сте заедно, то ще стане, дори след години (ти все пак си още много млада); ако ли не, значи не е бил "твоят човек" - има време, ще срещнеш "истинския".

Линк към коментар
Share on other sites

От прочетените отговори,разбирам че съм постъпила правиално което много ме радва...! Благодаря ВИ много на всички,който погледнахте темата ,прочетохте и отговорихте :)

Линк към коментар
Share on other sites

От прочетените отговори,разбирам че съм постъпила правиално което много ме радва...! Благодаря ВИ много на всички,който погледнахте темата ,прочетохте и отговорихте :)

... Когато дойде времето /ти самата ще решиш/ , девсвеността си ще "загубиш", направи го от Любов

И запомни: девствеността си може да изгубиш - невинността си - никога !!! :rolleyes:

Някой те обича Винаги и Истински - ние казваме Му - Бог :hypocrite:

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...