Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кажете какво бихте направили на мое място! :)


fankata

Recommended Posts

Нормално е да се притесняваш от идеята за сексуален контакт, особено ако ще ти бъде за първи път. За жените е нещо много интимно и свързано с много страхове от непознатото усещане, от очакването за болка. НО това рано или късно се случва и е нещо много хубаво, когато е с любимия човек. Ако има неприятни усещания, те са краткотрайни и се забравят много бързо. От друга страна, интимното общуване открива нов един свят :) Важни са две неща - ти да си готова за това и човекът да е твоят човек. Имай предвид обаче, че мъжете се нуждаят от секс по различен начин от жените - физиологично те са различни, при тях е необходимост и сексът определя в голяма степен отношението им към връзката с жената. Много малко са мъжете, които биха останали с една жена от любов, ако в сексуално отношение връзката им е незадоволителна - и дори и да останат, винаги нещо ще им липсва, а това се отразява на отношенията. И имам предвид зрели мъже - на 19 години нещата не стоят точно така. Искам да кажа, че най-вероятно (подчертавам - най-вероятно, защото не ви познавам) това момче няма да те чака много дълго, ако ти упорито му отказваш да бъдеш с него - или ще остане с теб, но ще бъде и с друга, или просто няма да остане с теб. Не защото не те обича, а защото има нужда И от секс. Разбира се, ти знаеш най-добре какво искаш и чувстваш и е най-правилно да постъпиш така, както усещаш. Но сексът е нещо нормално, с любимия човек е нещо вълшебно и дава голяма сила на жената във всеки смисъл :) Желая ти успех!

Линк към коментар
Share on other sites

... Когато дойде времето /ти самата ще решиш/ , девсвеността си ще "загубиш",
направи го от Любов

И запомни:
девствеността си може да изгубиш - невинността си - никога
!!!
:rolleyes:

Някой те обича Винаги и Истински - ние казваме Му - Бог
:hypocrite:

:feel happy::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Има един основен проблем, който виждам аз - едно безкрайно и натрапливо преекспониране на мита за "първия път" при момичето. Защо? Защо трябва да е с някой, който непременно трябва да обичаш? Защо? Какъв е тоя страх да не бъдем наранени, след като животът е низ от наранявания и осъзнавания после?

А лично, никога не съм отдавала такова ооооооогромно значение на този велик първи път; просто се е случило, затова всеки да послуша сам себе си и да не дава готови рецепти за първия сексуален контакт, който в много случаи е по-травмиращ за момчето, а не за момичето, но това е друга тема.

Толкова ли е трудно да бъдем естествени и толкова ли е трудно да осъзнаем, че сме сексуални същества - на 5 месеца и на 100 години?

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че Мона в голяма степен е права. Това внушение за специалния първи път ни кара да очакваме нещо особено и именно разминаването с представите ни ни носи болка.

Травми има и за двамата, нормално е. Липсата на опит, срама....

За това няма универсални рецепти. Всеки сам да прецени. Сега от позиция на времето и опита мога да говоря, но някога преживявах травми и терзания...

Ако старите можеха, а младите знаеха....

Всичко си е част от живота, просто е важно да изживяваме мига и да не зацикляме в страданието.... :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Не само за "първия път", човек бива да бъде внимателен с всичките си сексуални контакти!

Сексът е обмен на енергия и нещо от него остава, винаги го носим в/с нас самите, най-вече остава от първия сексоален контакт.

Нали не смятате, че древните са си "изсмукали от пръстите" въпросите за дествеността на девиците преди брака. Ако я нема има различни енергийни наслагвания, които преко влияят на бъдещия плод - детето.

Бъдете здрави!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Значи аз написах темата за да ми кажете дали съм поступисла правиално,не да ми казвате за физически контакти,какво да правя за напред...да така е прависте,нямам нищо против това,но вие не отговаряте на темата ,а на отговорите който ви отклоняват от нея!

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно, че малко се отклоняваме от темата, обаче ... 1. Това, което казва Ники е много важно, 2. Това е абсолютно вярно и 3. Много вероятно е да не си го чувала до сега.

А когато един човек е получил информация за нещо, дори и да не е съвсем убеден в нейната достоверност, все ще си има едно наум занапред :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Значи аз написах темата за да ми кажете дали съм поступисла правиално,не да ми казвате за физически контакти,какво да правя за напред...да така е прависте,нямам нищо против това,но вие не отговаряте на темата ,а на отговорите който ви отклоняват от нея!

Мило момиче,

скоро ще разбереш, че готови рецепти за живот няма - животът ти ще бъде това, което сама ще решиш и ще допуснеш в него. Няма на света човек, който да ти каже дали си постъпила правилно - ако чувстваш, че си постъпила правилно, значи си, ако имаш съмнения, помисли откъде идват. Единственото, което странични хора могат да направят за теб, е да ти предложат различни гледни точки - и ти виждаш, че 10 човека са отговорили на темата ти и десетимата имат малко или повече различни становища. Може да прозвучи като клише, но правилно е само това, което ти казва сърцето ти. Вслушвай се в съветите на другите, но ги приемай критично - в твоя живот решаваш ти. Желая ти успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Ако си сигурна в чувствата си, остави сърцето ти да те води. Познавам много хора, които са пренебрегвали повика на сърцето си и са правели доста глупави неща, наранявайки, и себе си, и отсрещния.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...