Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е Щастие?


Иво

Recommended Posts

Разхождам се безотговорно именно по езерна повърхност , щастлива съм от лекотата на собственото си тяло .

Любувам се на кристалния въздух изтичащ между пръстите на ръцете ми .

Усещам , че мога да бягам , да летя , да се спускам над водата .

Единствено съм щастлива, без всякакви апокалиптични дълбини и противоречия.

Аз съм в собствената си страна, където има само водни повърхности и аз знам как да се движа по тях,

знам ,че идвам оттам .

Сънувам много често тази земя.

Брат ми също е оттам.

Познавам собственото си щастие много добре , няма нужда да прочета цяла книга с рецепти за щастие и да ги перефразирам .

Някакси познавам духовните си усещания , познавам потребностите си .

Както и потребностите и духовните усещания и желания на хората около мен .

В последно време съм напрегнато , забързано щастлива от работата си с хората около мен .

Интензивно на бързи обороти .

Битийно съм щастлива . От живота ми , от решенията в живота ми .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от два дни искам да се похваля, но нали имаше проблем :feel happy:

Щастлива майка съм, синът ми преди две години се снима във нов Бългърски филм, който от 22-ри е по екраните. Филмът е доста добър и разбира се отразява ежедневието, реалността...

На премиерата целият екип поздрави "младата звезда" и се чувствам удовлетворена и щастлива. Дано не звучи като прекалена гордост, но исках да споделя това....

Линк към коментар
Share on other sites

Децата се развиват правилно и вървят по правилен път , когато майките ги обичат. Какво по -хубаво от това да виждаш обичта на една майка : )))

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен оптимист може да нарече себе си човек, който не се измъчва сам, защото приема живота и хората около себе си такива каквито са (не такива каквито той ги Иска). Ако си изберем позицията на оптимиста, ние вярваме, че всяко нещо, което ни се е случило, случва се и ще ни се случи е за наше добро. Ето едно от определенията на щастието. :feel happy: :feel happy:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

"Та казвам: Единствената погрешка в живота седи в това, че хората искат да бъдат щастливи. Никой не може да направи себе си щастлив. Това не е в тяхната възможност. Това не е в човешката власт. Да иска да стане щастлив, това подразбира, че човек се е родил нещастен и иска да намери щастието, да се направи щастлив. Питам: Как ще се освободиш първо от нещастието? Ти казваш, че не искаш смъртта, но как ще се освободиш от смъртта? Ти трябва да имаш знание, да можеш да използуваш живота разумно. Ако не можеш да използуваш живота както трябва, ще дойде смъртта. И ако със смъртта не можеш да се справиш както трябва, животът няма да дойде. Ако знаеш как да се справиш със смъртта, животът ще дойде. ....."

Виделината и тъмнината

Линк към коментар
Share on other sites

Колко е хубав денят навън. Не се ли замисляте понякога, че от прекалено много разсъждения върху понятията пропускаме една приятна разходка сред природата. Ето сега аз ще се разходя и ще се радвам на това.

Щастлива съм. Достатъчно ми е да съм здрава и близките ми хора също. Оттам насетне следва всичко. По спомени: Дишам, работя, живея и стихове пиша, тъй както умея. За него животът направил бих всичко.

Най-големият дар това е нашият живот.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_022: И аз днес се зарадвах на теменужките, които напук на боклука, хвърлян от хората са се показали...

А стиха, който си казах беше:

"Може би искате да я сразите

моята вяра в дните честити,

моята вяра, че утре ще бъде,

живота по-хубав, живота по-мъдър?...

..........................................................

Тя е бронирана здраво в гърдите

и бронебойни патрони за нея

няма открити, няма открити.... :3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

"Единствената погрешка в живота седи в това, че хората искат да бъдат щастливи...

Търсят щастието посредством удоволствието на сетивата и вярват че щастието ще дойде посредством задоволяване на желанията. И подчиняват мисленето и живота си да застраховат това задоволяване.

Какво представя Лотовата жена? Тя представя човешкото сърце. Какво представя Лотовата жена? Тя представя и човешкия ум. Значи, сърцето не върви така хармонично с умствените разбирания на човека. И всички противоречия в човешкия живот произтичат все от човешкото сърце. Следователно желанията, които хората имат, все ще ги накарат да погледнат назад.

Лотовата жена

"Аз съм благороден принц на Египет!" из филма на Уолт Дисни "Принцът на Египет"

е, и Учителят има беседа "В Египет"

свободата не може да дойде без истината. Здравият човек може да бъде свободен, но болният не може да бъде свободен. Умният човек може да стане свободен, но глупавият не може. Добрият човек може да бъде свободен, но лошият не може.

Лотовата жена

трябва да имаш знание, да можеш да използуваш живота разумно

защото

Човек не е странник. В едно отношение всички хора са странници, но те трябва да съзнаят защо са дошли на Земята. Къде си дошъл? – „Не зная.“ – Къде е онзи свят? – „Не зная.“ – Къде отиваш? – „Не зная.“ – Чудно нещо!

...

Съвременният живот е един голям океан и в този океан на живота стават големи бури. И ние виждаме как хиляди хора, хиляди кораби потъват в този океан. Хората умират. Защо? Защото пътят, по който пътуват, не е естествен. ... Ледът, който се стопява, не е ли илюзия, като онази дреха, която остарява и се скъсва? Докато дрехата е нова, тя не е илюзия, но колкото повече я переш, тя изтънява, скъсва се и съвсем я изгубваш. Това не е ли илюзия?

...

И тъй, онази епоха, за която ви говоря, иде вече. ... можете ли вие да предскажете по кой начин ще стане бъдещата война? Вие знаете, че войната ще стане, въоръжават се сега хората, но отде ще започне, не знаете. Умните хора знаят отде ще започне войната, но тази война не е една фаталност. Ако хората искат, тя може да се избегне, но понеже не искат, тя ще стане.

Лотовата жена

сега сигурно някой пак ще бъде недоволен от дългите цитати, мога и още да цитирам, но ще спра дотук

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже се спомена за филмите. Снимала съм се в няколко. Голям смях и глупост е. За децата може и да е интересно, но не и за възрастните да се снимат в наши филми. Освен мизерия и лош мениджмънт, друго няма какво да се види. Или тотално плагиатство. Но, ако човек има достатъчно чувство за хумор (а аз имам в изобилие), може да се позабавлява...

За оптимиста и песимиста... Всичко е от егоистична гледна точка. За мен вашето нещастие е моето щастие и обратно. Никога няма напълно доволен от вашето щастие. Вие винаги ще попречите на някое друго/чуждо щастие. Та в този смисъл няма нито пълно щастие, нито абслютна радост. Нито пък страдание. Какво сме закопняли по невъзможно щастие, за да запълваме интелектуални дупки. Става, ако сте текстописци, но ако така градите живота си - горко ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък смятам, че е геройство да се снима филм, български, в България. Тук цялата система е стара и порочна, но се радвам на единиците, осмелили се да останат и да се борят да променят нещо към по-добро. Има още много да се желае разбира се, но все пак има искрици светлинка. И всеки може да е щастлив и да си подари хубаво изживяване, стига да не си поставя рамки и условия...

Линк към коментар
Share on other sites

"Сега да се върнем към живота на щастието. Ние търсим щастието, искаме да го намерим, без да имаме предвид, че има един свят на щастието, в който трябва да влезем. Като влезете в този свят, вие ще бъдете щастливи. Като излезете от този свят, ще бъдете нещастни. Много естествено. Ако затворя всички прозорци на къщата ви, вие ще бъдете лишени от светлината. Обаче, ако отворя всички прозорци, веднага ще стане светло. Същото може да се каже и за човека. Ако затвори всички свои прозорци, Божественото не прониква през него и той се намира в тъмнина. Ако затвори всички прозорци на своята душа, той се намира в голяма тъмнина."

Стана невидим

Линк към коментар
Share on other sites

... Всичко е от егоистична гледна точка. За мен вашето нещастие е моето щастие и обратно ...ако така градите живота си - горко ви.

Да

Линк към коментар
Share on other sites

Да, това му е най- хубавото , егоистично искаме да съществуваме щастливо , като самостоятелни инкубатори на самородно щастие , да ама не .

Ние сме в още по - голям инкубатор , който също трябва да е балансиран и да представлява щастива хармонична мисъл в универсалното съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Щастието е преход, а понякога може и да е ужас. Шок. И прозрение. Преминаване на пространства и разтягане на времето. Щастието е постижимо. Нужен е интелект, нужни са прекосявания на граници.

Всъщност, нужна е смелост.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Инкубаторът е с огледални стени и от вън и от вътре.

Стана , доста сюр , пейзажа на щастието .

Всяко едно нещо си има своето отражение и самото то отразява .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...