Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво значи мекотата в отношенията?


Ася_И

Recommended Posts

Как се проявява мекотата в отношения на некоректност,грубо нарушаване на принципите ,погазаване на личната собственост и личността и безхаберие към всичко изброено?

Как се проявява мекота към хора които са всичко което аз не съм и единственото чувство е неприязън и агресия?

Как се проявява мекота към хора които са изградени характери и са във възраст която вече не може да настъпят генерални промени във мирогледа?

Когато колкото се опитваш да се отдалечиш от такива хора ,а съдбата по един или друг начин отново ги вкарва във взаимоотношенията.

Да проявя мекота във такъв тип взаимоотношения значи генерално да погазя принципите си.

Да не проявя мекота ,следва да проявя агресия.

Елиминирането на взаимоотношенията е невъзможно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Знаеш ли, диди в книжката "Подсъзнанието може всичко" има много добър съвет при спорове.

"Да, твоята теория и гледна точка са верни, прав си, но аз мисля по друг начин и ако желаеш можеш да ме изслушаш..."-цитирам по памет.

Спомни си четирите споразумения на Дон Мигел Руис-"Никой не прави нищо заради теб, всеки живее в собствения си сън...."-пак по памет... :3d_046:

Сетих се и за едни думички, символизиращи Демокрацията: "Ние с теб може да имаме коренно различни мнения, но аз бих дал живота си да можеш ти свободно да изразиш своето!" За съжаление не помня кой го е казал :3d_131::feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Как се проявява мекотата в отношения на некоректност,грубо нарушаване на принципите ,погазаване на личната собственост и личността и безхаберие към всичко изброено?

Как се проявява мекота към хора които са всичко което аз не съм и единственото чувство е неприязън и агресия?

Как се проявява мекота към хора които са изградени характери и са във възраст която вече не може да настъпят генерални промени във мирогледа?

Когато колкото се опитваш да се отдалечиш от такива хора ,а съдбата по един или друг начин отново ги вкарва във взаимоотношенията.

Да проявя мекота във такъв тип взаимоотношения значи генерално да погазя принципите си.

Да не проявя мекота ,следва да проявя агресия.

Елиминирането на взаимоотношенията е невъзможно.

1. Според мен в тези случаи мекотата е по-скоро еластичност - некоректността съзнателно или не цели да втвърди другия и след това да счупи позицията. Мекота означава да се реагира спокойно и адекватно като се остави човекът, който ги е проявил докрай да си поеме последствията за тях. Вместо да се разправям с некоректен доставчик или партньор, просто намирам друг ... с усмивка ...нищо лично. Мекота означава да си постегна оградата така, че да не може да ми гази личната собственост, а после да понася последствията за моето прекалено отваряне.

2. Не искам хората да са нито грам каквото съм аз.. То и аз утре няма да съм това, което съм днес. Ако усещам, че енергиите ни не са съвместими в момента, правя всичко необходимо, за да се отдалеча. Учителя сравнява това със слънцето и земята - те се обичат и раждат живот, защото са достатъчно близо, но и достатъчно далече един от друг - така, че само доброто от слънцето да стигне до живота на земята...

3. Приемам ги такива каквито са и се опитвам да намеря доброто в техния мироглед и възраст - винаги има...

4. А, това вече е невзет изпит - щом съдбата отново ги слага до мен, значи има нещо, което не съм научила предишния път - твърде бързо съм се отдалечила преди да си науча всички уроци... Мекотата е да активирам търпението, любовта и да се опитам да вникна в посланието на тяхното присъсътвие и поведение.

Да погазя принципите си? какво означава принципи? Ако тези принципи не ми позволяват да проявя безусловна любов или да се уча на нея?...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...