Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кармична астрология


Recommended Posts

Показателят по който може да се съди за това дали сме в края или в началото на цикъл прераждания е разстоянието между Луната и Слънцето.

Тука става въпрос просто за пореден цикъл прераждания обаче, а не за преражданията по принцип.

Здравейте, :)

Извинявам се, че ви връщам към тази стара тема, но ми стана интересно какво има предвид Ради .. Ако разстоянието между Луната и Слънцето е малко сме в началото на цикъла прераждания или точно обратното? :unsure:

Поздрави,

Лу

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Колкото повече Луната наближава Слънцето, толкова по-към края на цикъл сме.

С това за Скорпион и Нептун не съм съгласен.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Ради :)

Аз тайно се надявах да съм малко по-напред в тоя цикъл... ама сега направо се почуствах като бебе :whistling:

Лек ден ;)

Лу

Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Здравейте приятели,

Според мен не е толкова важно в кое прераждане сме, а доколко сме осъзнати да се възползваме от знанията и миналия опит, които чувстваме по Южния възел и да се насочим към това, което ни посочва Северния възел- по дом и по знак. Ще споделя опита си в това отношение: Когато започнах да изучавам астрология и се срещнах с книгата на Жан Спилър "Астрология на душата", това , което прочетох за моите възли- Южен възел в Лъв и Северен възел във Водолей ме порази. Тя като че ли беше писала специално за мен. След това, когато понавлязох малко по- навътре в астрологичните знания, започнах да давам на всичките си познати/които проявиха интерес/ да четат за своите възли и ефектът беше същият:всички казваха"Като че ли е писано точно за мен". Затова, за да бъда полезна на повече хора от Форума, тъй като вярвам , че по- голямата част от тях са "на проучване" в сферата на астрологията , в следващите дни ще публикувам списък с разположението на Лунните възли в съответните години на раждане ,за да могат сами да си определят къде- в кои знаци се намират лунните им възли в техните хороскопи и съответните качества от характера им, които посочват те- по Южния възел- качества, от които трябва да се откажат, за да си помогнат да направят живота си по- лесен и радостен и по Северния възел- кои качества могат да им помогнат да разкрият скритите си дарби и таланти.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest black_and_white

astro_karma_tr

---- тъкмо я чета..трябва да се прочете =)----------

а аз имам едно чудене. става въпрос за самоубийствата. както добре знаем самоубийците се очаква да отидат в ада =). но.. Дали ако човек си "посее" едно самоубийство, в следващото си прераждане ще трябва да "пожъне" нещо по-специално?

не се надявам много някой да има идея..но все пак да пробвам.

и бтв нямам намерение да се самоубивам.

чао чао =)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми кажете ли нещо от кармична гледна точка за съвпад на тр. Уран с натален Сатурн в 12 дом и опозиция на натални Уран и Плутон? :( Ще Ви бъда изключително благодарна :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте "Гост", тъй като не сте споменали име.

Съвсем не е толкова просто да се каже “нещо от кармична гледна точка” за съвпад на транзитен Уран със Сатурн в ХІІ дом в опозиция на натални Уран и Плутон", защото ще трябва да се вземат под внимание много астрологични показатели:

1.Карма – следствие от нерешени емоционални проблеми в миналото, които ще оказват много силно влияние в настоящия живот/ Пренебрегване на обществените и човешките взаимоотношения за сметка на търсене на истина, духовност, етика и просветление- от разположението на възлите/

2.Сатурн- ограничения, комплекси, изпитания, лишения,болести, емоционални страдания, узряла карма,кармична разплата, дисциплина,мъдрост, съвест, съдба

3.ХІІ дом – карма, тайни, врагове,болници, затвори, приюти, психиатрия, тежки болести, сънища,емиграция,служба на Бога, медитация, окултно-психични способности

4.РИБИ –уроците, които трябва да научи чрез Сатурн в ХІІ дом - състрадание, жертвоготовност, интуиция, мечтателност, нежност, мекота, мистика,

5.ДЕВА – работа, здраве, медицина, лечение, чистота, служене, скромност, организираност, изпълнителност, скромност,арганизираност, изпълнителност

6.УРАН – свобода, независимост, алтруизъм, реорганизация, проницателност,нови идеи, реформи, висша техника, електричество, авантюризъм, фанатизъм.

7.ПЛУТОН – реформи, трансформация, възстановяване, енергия, самодисциплина, издръжливост, упоритост, война, психоанализа, подсъзнание.

8.МАРС – воля, действие, енергия, сила, импулс,лидер, водач, спортист, риск, борба, агресия, конфликт, нетолерантност, избухливост.

9.VІ дом – работа, здраве, хигиена, медицина, анализ, лечение, чистота, ред, служене

Съзнателната работа по VІ дом ще даде възможност за изграждане на изискващите се качества по Рибите и по Девата, което може да облекчи проявите на Сатурн в ХІІ дом.

10. Съвпад между Уран, Плутон и Марс- генерера много силна енергия, желание за свобода, лидерство и власт, която най- лесно ще се канализира чрез подходяща професия и работа по VІ и ХІІ дом- Служба в затвора, в психиатрия, в болница , хирургия, ветеринарна медицина, в службите на чистотата, Екологията- чистота на природата, а също и спортна кариера, работа с електричество и компютри, психоанализа и др.

Стелиума от трите планети е силно свързан с лунните възли-Северния възел в Близнаци и Южен възел в Стрелец, тъй като образува таоквадратура с тях.

11.О П О З И Ц И Я

Този аспект се изявява като противопоставяне на енергиите на двата знака, в които се намират планетите, съобразно с характера на планетите и домовете, в които се намират, а също така взаимно действие, сблъсък, борба, противоречие, но и партньорство, допълване, любов.

Противопоставяне и допълване – тук целта е да се постигне баланс между енергиите на знаците- Риби и Дева чрез Сатурн от една страна и Марс, Уран и Плутон от друга страна.

Това е възможно най- големия аспект. Неговите потенциални качества трябва да се развиват перспективно и съзнателно. Опозицията сочи противоречивите качества на работа, които се допълват един друг, когато се съгласуват, а също и разпознаването на липсите и ограниченията вътре в теб и използвайки полярността на двата знака, посреща тази липса. Тогава равновесието се възстановява. Съгласуването на опозиционните сили обикновено се постига чред осъзнаване и разбиране.

Всичко това трябва да се отчете в наталната карта.

Самият аспект за различните хора ще се прояви на различно ниво, в зависимост от еволюционното им ниво на съзнание , а именно:

-На физическо ниво – проблеми с електрическите инсталации, електродомакински уреди, компютри, канализации , кражби в дома-във връзка със стелиума в VІ дом или ограничения по ХІІ дом и Сатурн,тъй като транзитен Уран прави опозиция с този стелиум.

-На емоционално ниво – Проблеми във връзките и взаимоотношенията.

-На ментално ниво – Интерес към окултни и езотерични дисциплини, астрология.

-На духовно ниво- Проява на психични възможности, озарения, висша любов.

За да се стигне до последните две нива, през по- ранните години- преди 40-те /дамата е родена между 10 март и 27 март – 1градус преди съвпада и 1градус след съвпада на транзитен Уран със натален Сатурн/,би трябвало да са изживяни първите две нива/ може да е имала разводи или здравословни проблеми, или проблеми от стопански характер, а също и честа смяна на работата или някакви други ограничения/.

Благодаря!!! :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Може ли некой да каже, къде може да се намери информация и таблици за изчисления на предишните животи на един човек?

Мерси предварително

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Привет на всички. Аз съм новодошъл приятел на форума и бих могъл да бъда участник. Да се представя - Калоян Петров. Живея в София и преподавам астрология от десет години. Бих могъл да бъда полезен с опита, който имам и с годините си на обучение. Възпитаник съм на английски колеж за астрологически науки /не съм уверен, че това е добрия превод, но не може да се пише на латиница/. Ще се радвам да общуваме по въпроси, които са от значение за всички нас.

Кармичната астрология е особен дял на Астрологията и твърде сложен, често пъти спорен. Именно затова поставих такъв въпрос за обсъждане. Разбира се, ако представлява интерес. Ще се радвам на всяко мнение.

Калоян

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Райна_*

Здравейте Калоян!!!

Ако знаехте от колко време Ви търся :angel: ...

Интересувам се от астрология и по-специално от кармична. За мен е от особено голям интерес и искам да попитам какво бихме могли да направим :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Калояне, спокойно можете да изписвате на латиница, което си е на латиница - изискването за писане на кирилица не ограничава абсолютно. По принцип уеб страници , мейл адреси, както и чуждоезични цитати не се транслитерират, а се изписват в оригинал :)

Сега по въпроса за кармичната астрология - откъде съм тръгнал и накъде отивам. В повечето случаи знаем или поне имаме цел за вървежа си напред, но ... нещо ни се губи от миналото. То е като да се събудиш насред градски панаир и да не знаеш как си попаднал тук, защо и какъв е този човек, който те е хванал за ръката и иска да се качите заедно на ей онова виенско колело на живота...

Индикаторите на кармата ги знаем: патриархът на хороскопа - дядо Сатурн с тежкия поглед, лукавата орисница леля Лилит, милата фея леля Селена, двуяйчните близнаци Северен и Южен, дето все се карат.

Кое е по-лесно: по причината да предвидиш следствието или по следствието да отгадаеш причината? :huh:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Калояне, спокойно можете да изписвате на латиница, което си е на латиница - изискването за писане на кирилица не ограничава абсолютно. По принцип уеб страници , мейл адреси, както и чуждоезични цитати не се транслитерират, а се изписват в оригинал :)

Сега по въпроса за кармичната астрология - откъде съм тръгнал и накъде отивам. В повечето случаи знаем или поне имаме цел за вървежа си напред, но ... нещо ни се губи от миналото. То е като да се събудиш насред градски панаир и да не знаеш как си попаднал тук, защо и какъв е този човек, който те е хванал за ръката и иска да се качите заедно на ей онова виенско колело на живота...

Индикаторите на кармата ги знаем: патриархът на хороскопа - дядо Сатурн с тежкия поглед, лукавата орисница леля Лилит, милата фея леля Селена, двуяйчните близнаци Северен и Южен, дето все се карат.

Кое е по-лесно: по причината да предвидиш следствието или по следствието да отгадаеш причината?  :huh:  ;)

Здравей Милкана,

мисля, че не може да се говори за отделни /специални/ индикатори на Кармата в хороскопа - реално погледнато всички планети и изобщо фактори в картата могат и носят задължително цялостен /холистичен/ характер. В това Кармата има само частично участие и значение. Представата, че Сатурн е важен и едва ли не главен "кармичен" показател ни поставя пред въпроса: ,а нима Слънцето не е, а Луната, а Плутон какво е, а Уран и Нептун, а всеки друг елемент - той кармичен ли е или не е. Също придаването на изключително, но хаотично и не издържащо елементарен анализ значение на апогея и перигея на Луната и нейните южен и северен възел като онова, което прави хороскопа "кармичен" за мен не е приемливо.

Всъщност какво е кармата: на санскрит буквално означава "действие". Разбира се такова действие, от което последиците не са в Любовта и не могат да останат, такива каквито са, защото в тях няма Истина. Така не всяко човешко действие поражда Карма. Още: кармата може да се раздели на субективна и обективна, което също са много различни неща. В този смисъл ми се струва, че изобщо названието "Кармична астрология" е неудачно и не отговаря на реалността. Струва ми се по-подходящо: Холистична астрология, доколкото става дума за разглеждане на човешкото същество в максимална дълбочина и пълнота.

Ще се радвам да ми пишете Милкана. Ще се радвам и на всяко друго мнение, защото темата наистина ме вълнува от много години.

Благодаря на всички за отношението

Калоян

Линк към коментар
Share on other sites

Даааа, така е. Като започнах да ги изреждам гореизредените индикатори ми дойде да напиша нещо в смисъла на отбелязаното от Калоян - наясно съм, че всъщност цялото разположение и взаимни отношения между небесните тела и фиктивните точки е реализация на кармата. Споменах само посочените като кармични сигнификатори, защото така е прието, дори чисто символично, да се свързват с подсъзнателното, скритото, със забуленото минало, с "неизвестното" бъдеще. Без да съм астролог ще се осмеля да изкажа предположение, че според мен кармичната астрология би трябвало да разглежда не индивидуалната карта, а в съдействието й с картата на друг човек. Нещо като синастрия, но с акцент върху взаимопородените отношения - да, кармата е действия, но то не е изолирано, а резултат от взаимоотношения. Така една синастрия може да се разглежда предвид на тези отношения - да се откриват евентуални връзки от минали животи, наличие на дългове един към друг или на отработване на нещо. Кармата като че сме склонни да я гледаме повече като следствие, при това резултат от отрицателни действия, а не като причина - и в тоя смисъл изглежда едва ли не плашеща. Кармата като плащане на дълг, като тежка верига, като неизбежност. Все пак нека не забравяме, че звездите носят светлина и разпръскват мрака и на най-черните глъбини. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ЗДравей Милкана,

не мисля, че "кармична" астрология е вярното название. ПРедлагам "холистична", защото става дума за цялостния човек като безсмъртно същество - Дух, Душа и Тяло, а тук кармата е само част от реалността. От тук нататък всичко в Астрологията е всъщност "кармично" /холистично, взаимосвързано//. Синастрията, Прогностиката, Декумбитурата /медицинския хороскоп/, Политическия, Финансовия, Бизнес /Фирмен/ хороскоп и т.н. Ако говорим за Карма тя се намесва във всичко. Затова е добре да започнем от някъде. Конкретната холистична карта на даден човек. Познай себе си е главно усилие и смисъл на човешкия живот. Всички световни религии, Духовни учения и т.н., които имат смисъл са Път към вътрешния Аз /Висшия Аз, Цялостния Аз ..../. Астрологията също представлява такъв път. Но изисква старание, потребност, зрялост и Воля, за да се постигне. С повърхностни заигравания и интерес от време на време не се получава нищо. В известен смисъл това също е "карма".......

До скоро Милкана. Ще отсъствам от София известно време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Темата за кармата и мен много ме вълнува. Постоянно откривам нови и нови неща по този въпрос, но не съм стигнала до някаква окончателна идея.

Карма е възможността да се учим чрез реализиране на свободна воля и трупане на опитности. А ние имаме само един урок и само една задача - да дадем възможност на Създателя да прояви себе си чрез всеки един от нас. Карма е всяко наше взаимодействие със вселената било то във формата на мисъл,действие, емоция, енергия, намерение, вярване. Така "блага" карма си създаваме всеки път, когато се приближаваме към божествената любов, а "тежка" карма трупаме, когато сме водени от егоизма си. Защото егоизмът е откъсване от Любовта и неприемане на Божествения закон. Открих доста отговори на въпроси тук:http://www.sirius-bg.iskri.net/

Според мене обаче е много трудно да се прецени по хороскопа кармата на човека, а пък да се отсъжда по този въпрос меко казано неадекватно... Можем само да се стремим да се приближаваме към божествената мъдрост...

В един по-висш план душата сама избира своята карма, своята матрица на съдбата, предопределяща известен нужен й опит...Някои души избират по-трудни животи, за да изчистят натрупана карма... Бог не ни е пратил на Земята, за да страдаме, както често изглежда, а за да се учим... Но когато страдаме като че ли егото най се "посвива" и се учим най-добре... Да се опитваме да разберем и следваме божия план за себе си е най-доброто, което можем да сторим за развитието си. Известно е и друго, че по-напредналите души избират по-трудни инкарнации именно за да поемат част от кармата на човечеството върху себе си, защото саможертвата е висша любов и път към завършване на цикъла прераждания на Земята и преминаване към друга форма на развитие в Йерархията на светлината...

И аз ще се радвам, ако повече хора споделят идеите си по тази тема.

Поздрави и светлина!

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е по хороскопа да се проникне до кармата на човека. Трябва да знаеш как да го направиш. Но "кармата" далеч не е всичко, както излиза от мнението на Изида. Карма на санскрит означава "действие" и се има предвид само такова действие, което няма нищо общо с Любовта. Когато се върши нещо с любов /в истинност и свобода/ няма кармични фактори. Хороскопът в своята цялост и дълбочина носи обктивната истина, както за "кармата", така и за онова, което е изван нея и така ни помага да бъдем по-свободни.

Калоян Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Може би е необходимо мъничко да поясня какво имах предвид. Това, че нарекох „блага” карма това, на което може да се гледа и като на "извън карма", не е толкова от значение. Съгласна съм, че карма се поражда всеки път, когато човек се отдалечава от Любовта. Не че кармата е всичко, но тя не се трупа само с „действия”, а също и с бездействия, и с мисли, и с желания. т.е формирането на карма обхваща повече процеси.

Освен това мисля, че кармата не обозначава самото "действие, което няма нищо общо с Любовта". Да, карма от санскрит означава "действие, влияние, съдба", но по-скоро обозначава универсалния закон за причината и следствието...

Някъде Рангел Вълчанов беше казал "Обичайте оковите си, защото те ще ви направят свободни". Ясно е, че докато се прераждаме във физическа форма, законът на кармата ни въздействува по един или друг начин;В крайна сметка, сблъсквайки се с кармата си, човек среща самия себе си и изпитанията, които сам си е създал. Затова е много съществено, ако можем да постигнем разбиране на кармичините модели, с които трябва да се разплащаме в този живот. Това ще ни позволи да се изправим пред съдбата си с по-голяма осъзнатост, а позицията по отношение на изпитанието е решаващ фактор.

Хороскопът със сигурност носи обективната истина за кармата, но въпросът е доколко ние сме способни да проникнем до нея? Иска се и много интуитивна мъдрост, защото това е пътят на всеки един Аз към Любовта? Може би Калоян има много какво да сподели, което пък ще породи нови и нови идеи и така...

Ще се учим да бъдем по-свободни. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е по хороскопа да се проникне до кармата на човека...........

...............Хороскопът в своята цялост и дълбочина носи обктивната истина, както за "кармата", така и за онова, което е изван нея и така ни помага да бъдем по-свободни.

Калоян Петров

В опит да дам намеци:

Само пророк с голяма мъдрост и опит може да определи точно етапа, на който се намира определен член на човешкото семейство. Мъдрият винаги се въздържа от изявление, докато не разбере.

Djual

Темата е интересна, полезна... Благодаря на всички, за оформената дискусия и споделяне на мнения.

-= В добротолюбие размишлявайте и (с енергиите, следващи мисълта) се преобразявайте...=-

Редактирано от neoscanner
Линк към коментар
Share on other sites

Естествено, кармичната астрология не може да посочи на какъв етап на развитие е даденият индивид, ако липсва личен контакт с астролога. Смея да твърдя, че астрологията - като езотерична наука - дава много на хората, уважаващи я и практикуващия я с постоянство и любов. Кармичната астрология пък, за разлика от т.нар. прогностична, може да даде много по-ясна картина на настоящето, както и на необходимите действия/недействия, за да се промени реалността на индивида, ако не го удовлетворява.

Не можеш да отсъдиш правилно за силата на кармичната астрология, ако не си я практикувал достатъчно дълго.

Линк към коментар
Share on other sites

Зара, не мислиш ли, че названието "кармична" не отговаря на истината и по-скоро само увеличава хаоса. Това е цялостна "холистична" астрология, където кармата има своето място, но тя далеч не е всичко.

Именно тази "холистична" астрология по своята природа позволява път на посвещение в Свободата като основна форма на Любовта. Действително е нужно да видиш човека. Не е достатъчно само да видиш хороскопа.

Аз преподавам тази астрология вече 8 години в София и за много хора това се оказа отправна точка за вътрешна археология и себетърсене.

д-р Калоян Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Не можеш да отсъдиш правилно за силата на кармичната астрология, ако не си я практикувал достатъчно дълго.

<{POST_SNAPBACK}>

Горното изказване не се отнасяше за теб, Калояне.

Ами да-"кармична" е доста ограничен термин, защото "кармичната" астрология никога не може да бъде само кармична, а е просто една отправна точка, част от цялостното изучаване, развитие и реализация на индивида.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам Зара,

мисля, че имаме сходни виждания. Индийската /ведическа/ астрология има в много голяма степен също такъв характер - холистичен. Поне така е на теория. Произлиза от мъдростта на ведите /изключително всъщност от Ргведа/, философията Самкхя на Капила и Йога-Даршана на Патанджали /както и многобройните коментари от по-късните столетия/.

д-р Калоян Петров

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Най-често използваният указател за по-цялостен поглед върху пътя на душата са лунните възли.Северен,главата на дракона,който показва най-общо къде отиваме и южен,опашката на дракона ,който показва от къде идваме. В интерпретация с домовете и знаците,където попадат,както и аспектите,които сключват.

Това,мен лично,ме доведе и до идеята ,че влиянието на затъмненията е силно кармично.До там стигам на база някои наблюдения и логика.Влиянието им понякога е много осезаемо,сякаш отварят нови пътища пред човека,или съответно затварят настоящи.Струва ми се,че това е нещо като текущо изравняване,уравновесяване на карма.Още повече,че затъмнения има,когато Слънцето,Луната и Земята се наредят в една линия,което пък е възможно само,когато Слънцето и Луната са в съвпад с лунните възли.Всички затъмнения са в съвпад с възлите.Има ли някой подобни лични наблюдения?За сега не пускам отделна тема за затъмненията,струва ми се,че твърде малко астролози ги изследват. B)

Освен главата и опашката на дракона, за връзка с по-далечното минало (т.е. минали прераждания) могат да служат ретроградните планети,което си е всеприет астрологически факт. В този смисъл е добра книгата на Дороте Кьохлин дьо Бизмон "Кармична Астрология". Макар,че аз съм повече за "холистична",както е казал и Калоян.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Аз харесвам книгите на Жан Спилър - Духовна астрология и Астрология на душата. Много точни наблюдения относно слънчевите и лунните затъмнения според мен. Само чрез тях мога да си обясня някои необичайни сходства в моделите на поведение или наклонности при хора от различни знаци, асценденти и т.н

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че всичко в хороскопа всъщност е израз на кармата!

А какъв ли хороскоп би имал човек доброволно въплътен на тази планета, за екскурзия само - човек от по-висша градация и отвъд отговарящата нам карма?

Ако се роди тук, той ще се свърже с местните светила, съответно с местната карма - но тя не ще е негова, а обща на планетата - той вътрешно ще бъде свободен о тсвоя хороскоп, но външн още му влияят факторите. Как мислите? :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...