Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

В астро.ком-а къде да търся радикс , при соларите и лунарите ли,не знам какво да гледам:31:... А иначе въпросът ми беше относно транзитите:)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет! Какви аспекти трябва да търся,за да видя дали ще е успешно положен изпит/матура,след това кандидатстване във ВУЗ/не за мен-аз отдавна съм го изживяла това :whistling:/...Предполагам аспекти Слънце/Меркурий, Юпитер /Меркурий, планети в 9дом/то нат Слънце си е там и тогава ще е около рожд му ден/ , но и други какви?

Привет, Марсин :)

Мисля, че радикс всъщност означава наталната карта /хороскоп.

Колкото до аспекти "означаващи" висшето образование - погледни ІХ-тия дом в наталната карта; върха на дома/куспидата в кой знак попада и управителят на този знак къде се намира и какви аспекти сключва. Също какви и дали има планети в самия девети дом, дали са в хармонични знаци и как са аспектирани.

За транзити - бих гледала аспекти на тежките планети /Уран, Нептун и Плутон/ към управителя на ІХ-ти дом и към Юпитер.

Линк към коментар
Share on other sites

Да,радикс е наталната,рождената карта. Ако там няма данни за висше образование, няма как и да се случи. Милена е права- гледаме и 9 дом и управителя на 1 дом. Планетите в 9, че и в 3, техните управители, аспектите между тях.После Юпитер,като естествен управител на 9 и така...Меркурий е много важен за мисълта на родения. Освен транзитите,бих погледнала солара и прогресиите

Линк към коментар
Share on other sites

О, Милена, Кабала :feel happy: благодаря!

Ей сега ще разгледам картата на сина ми...На Iво четене се сещам,че Слънцето и Мерк и Венера са му в 9дом и правят квадратура към Юпитер,обаче...

Още веднъж Благодаря и на двечките:3d_066:

ами малко "на кантар "е работата,май,щото-да, в 9дом/ телец са Сл,Мерк,Венера, в малко "широк" съвпад са /ама и в табличката долу ги пише,че са в съвпад,вс./...В 3дом/скорпион са Луна и Плутон-опозиция към 9дом ! Юпитер му е на асц / дева в края на 12дом.....Уран и Нептун/съвпад в 5дом правят тригон към 9дом-Сл,Мерк Венера....

В прогресията има малка разлика,но тия 3те/за които се хващам все/продължават да са си в 9дом ,почти на МС,в блзн/ ,като и тук има квадратурат с Юпитер...Има куинкокс между Мерк и Уран/Нептун и Мерк. и Плутон.....

В солара МС е в козирог, където е и Плутон ретро , асц е в овен,където са Мерк,Венера и Юпитер/тук пък е добре,сякаш/ Сл е 2дом...Набиваща се квадратура между Плутон/МС/ към Уран/асц и Сатурт ретро/ДЦ...

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

Марсин,слънче в 9 дом и мерка там е добре-))) Луна и Плутон в трети-още по-добре-))),нищо,че са в опозиция. Да разбирам,че Юпитер е неаспектиран?!( в натала). Квадратурата може да даде промяна във висшето образование. Ако не го приемат сега, един вид, ще предпочете дрга специалност. При прогресията гледай Луната, тя е изключително важна и нейната фаза. Прогресивните слънце и мерк в близнаци е добре. Сега, за солара...туй нищо не ми говори,което си го написала-))) Виж домовете. Асц. на солара в дом- неговият управител в натала кой е и къде е сега при революцията. Наталния асц в кой дом от солара е. Управителят на наталния асц в кой дом е по натал и в кой е в солара.Слънце- в кой дом е в солара и къде е знакът Лъв

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_046: Кабалка...мисля,че се надценявам,но ще пробвам...само да не объркам конците...В солара асц е овен,в натала Марс е в 8дом , в прогресията е в 8дом пак...Наталния асц е в 6дом в солара.Управител на нат асц е Меркурий ,в 9нат. и 1сол. дом...Слънцето е в 2сол.дом,Лъвът е в 5 дом ...Господи,как може да го правите това с такава лекота-аз гледам 3-4пъти кое,в коя карта да търся,сравнявам и пак гледам и така....
Линк към коментар
Share on other sites

oooo и аз гледам по 100 пъти едно нещо-)))). Тъййй,значи, по мои сметки, соларният асц. трябва да е в 8,така го разбирам аз...Абе, Марсин,няма ли как да пуснеш картата тук...

Линк към коментар
Share on other sites

сол . асцендент е овен, натален 8дом ,да...Пиша това,щото не знам коя от всичките/по моему:rolleyes:/карти да пусна...има една комбинирана натал/солар/прогресия

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=confileU7xLqa-u1284485084&lang=e&gm=a1&nhor=5&nho2=6&btyp=246&mth=gw&sday=15&smon=5&syr=2011&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

дали ще свърши работа?

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

Тъй,направих нова карта за солара само.Ами,като гледам,като нищо може да го вземе този изпит.Има самоизолиране, непрекъснато мисли за това,обаче не трябва да прибързва,че да не обърка нещо. Около 30 май,меркурий ще прави опозиция към плутон. Луната му е във фаза на първа четвърт,което си е добре. През юни,когато предполагам са изпитите,тя навлиза в началните градуси на Лъва, така че ще има промяна и блясък. Нови надежди,нови приятелства го очакват

Линк към коментар
Share on other sites

...движението на Луната по солара,предполагам...Ето-ето това е , наистина човек трябва да намери своето си призвание в живота!:thumbsup2:

Благодаря и за вниманието и за хубавата информация... Желая ти късмет и светлина по житейския път, Кабала:3d_050:

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

Ами има приятелка,която вече е студентка и е доста упорито дете...в момента си изживява обаче квадратура на Нептун към нат слънце и нат Венера /има някакво"нелегално"момиче около него,май и тази ситуация доста го обърква,но мълчи...ВъЗнамерява да кандидатства Международен туризъм във Варна, ама с този максимален бал дето го поддържат чак до 3то класиране...Дано има късмет !:)

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

Само да спомена. Що се отнася до висше образование, лично аз, бих наблегнал на Сатурн, както и Милена спомена, принципа на господарите, с тази разлика, че за мен е решаващ не 9-ти а 4-ти дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз за това казах да гледаме меркурий, та Сатурн в добра връзка с него ще даде стабината мисъл и целенасоченост. Вендор,'що 4 дом? Като края на нещата ли го визираш? Ако е в хорар бих го погледнала,ама защо в натала? То,иначе,като цяло трябва да се гледа картата,де. Аз и за това споменах,че може да промени специалността си,заради напрегнат аспект с Юпитер

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здавейте!

От известно време чета коментарите в този форум. Астрологият винаги ме е привличала, но съм доста неопитна. Никога не ми е вървяло във връзките, но последните една-две години нещата съвсем зациклят. Имам чувството, че в мен е порблема, но не знам как и какво да променя. Все ми се падат "трудни" мъже. Дори сега срещнах такъв. Вечно ги срещам и някак си нищо не се получава. Всичко спира много бързо. Страхувам се, че и него подплаших. Моля, някой ако може ми помогне. Родена съм 25.09.1983г, гр. Пловдив, 12.30 на обед. Благодаря предварително за вниманието! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте отново! Преди 1-2м питах тук нещо, сега отново изникна въпрос/Кабала беше съвършенно права ,като каза/видя, че ще има промяна в "посоката на курса" и така излезе/...внезапно реши да смени обекта на кандидатстване/учудващо за мен/ и до вдругиден /!/ трябва да събере един милион документи и да ги подаде...луната е намаляваща ,а аз си се ориентирвам по нея...НО - трЮпитер е на куспидата на 9д, тригон с нат Юпитер , лееека квадратурка с нат Сатурн/обаче/....Упр на 1 и 9 дом са в 9дом в момента, в съвпад с нат Меркурий.....би ли се получило нещо успешно?

Линк към коментар
Share on other sites

Здавейте!

От известно време чета коментарите в този форум. Астрологият винаги ме е привличала, но съм доста неопитна. Никога не ми е вървяло във връзките, но последните една-две години нещата съвсем зациклят. Имам чувството, че в мен е порблема, но не знам как и какво да променя. Все ми се падат "трудни" мъже. Дори сега срещнах такъв. Вечно ги срещам и някак си нищо не се получава. Всичко спира много бързо. Страхувам се, че и него подплаших. Моля, някой ако може ми помогне. Родена съм 25.09.1983г, гр. Пловдив, 12.30 на обед. Благодаря предварително за вниманието! :)

Не знам какво разбирате под "трудни" мъже. Вие си падате по такива-))), които трябва да излъчват сила и блясък, енергия и в същото време да са здраво стъпили на земята. Според мен, ще си намерите партньор, който пътува.

Линк към коментар
Share on other sites

Туй само по транзити ли е.Ами, виж и наталните аспекти към управителя на 9 и към юпитер, че нещо съвсем се обърках какво точно питаш

:sorcerer:Кабалка ! нат аспекти на упр 9дом-Венера - опозиция Луна и Плутон ; съвпад Слънце ; квадратури към Юпитер и Сатурн.....

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво разбирате под "трудни" мъже. Вие си падате по такива-))), които трябва да излъчват сила и блясък, енергия и в същото време да са здраво стъпили на земята. Според мен, ще си намерите партньор, който пътува.

Здравей Кабала,

Страхотно определение :). Ама аз хич не съм стъпила на земята и ми се струва, че в това е проблема. Мисля, че се отдръпват заради моите прекалени емоции. За това съм в "шах" - само към двама съм имала истински чувства(един в миналото и едни сега) и двамата са точно такива, а не се получава, отдръпват се.

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Туй само по транзити ли е.Ами, виж и наталните аспекти към управителя на 9 и към юпитер, че нещо съвсем се обърках какво точно питаш

:sorcerer:Кабалка ! нат аспекти на упр 9дом-Венера - опозиция Луна и Плутон ; съвпад Слънце ; квадратури към Юпитер и Сатурн.....

Аз не съм от хората, които могат да си представят това,което им се напише, като аспекти,но наталните аспекти потвърждават хорара, че ще им апромяна в насоката на висшето образование. И след като управителите, транзити, до колкото рабирам, са в 9 дом, не виждам да има проблем, незвисимо от квадратурата на Юпитер. Нали знаеш,че трябва да се разгледа цялата карта, за да се видят транзитите и какво точно управляват. Аз бих заложила и на прогресивната луна

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!

Вълнуват ме няколко позиции в моята рожденна астрологична карта.

Става въпрос за:

Слънце в екзалтация в Овен

Венера в екзалтация в Риби

Юпитер в екзалтация в Рак

Луна в Стрелец (Лилит (черната луна) в екзалтация в Скорпион)

Сатурн в Козирог - управител

Плутон в Скорпион - управител

Марс и Северен възел на луната във Водолей

Начинаещ съм в астрологията, но знам, че при екзалтацията влиянието е най-силно, след това се нарежда управителя, където пък е най-плавно.

Интересувам се, след като имам толкова много позиции в екзалтация и управител + луна в Стрелец (за която знам, че притежава най-финото проникновение и прозрение за нещата), Марс и Северен възел на луната във Водолей (които ориентират енергията ми да тече към хората и с това се свързват с новата Епоха на Водолея), означава ли това, че разполагам с много сила, тоест съм силна личност, което разбира се, предполага и висока отговорност.

И още нещо - каква професия би била най-подходяща за мен.

Благодаря ви предварително!

За всеки случай ето и рожденните ми данни:

14.04.1990; 11:00h; гр. Благоевград, България

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вече ми е неудобно,че почти само аз се включвам тук,но ми изникват въпроси ...предстои ми медиц. аг операция,но транз.Нептун и тр Хирон ми се кандилкат в 6дом....да ен се получи някоя заблуда някъде по време на операцията-я в манипулацията,я в резултата от биопсията или по друг начин зададен въпроса ми- ще се отрази ли тази позиция на Нептун върху това,което ми предстои...тр Нептун +тр Хирон в моя 6дом-средата...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...