Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

бихте ли посочили хомеопат в София, при който да отида във връзка с увеличената ми щитовидна жлеза. Преди години бях пациент на Теменуга Сотирова, но не знам дали приема пациенти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Интересувам се хомеопатията лекува ли карцином на гърдата?

Бихте ли ми препоръчали Ваш колега хомеопат в някой от следните градове: Габрово, В.Търново, Русе.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Интересувам се хомеопатията лекува ли карцином на гърдата?

Бихте ли ми препоръчали Ваш колега хомеопат в някой от следните градове: Габрово, В.Търново, Русе.

Благодаря предварително!

Да, особено ако е в начален стадий. На лични ще Ви дам координати за Габрово.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам въпрос относно остро състояние при дете на 2 години и половина, което страда от запушен нос, духа прозрачни и зелени сополи, температура постоянна 38,8-39,1 вече трети ден, и напъваща кашлица през 3 минути , при движение и по-често, за колко време може да се очаква подобрение ако е избрано подходящо лекарство, по-скро след колко време се разбира дали избраното лекарство действа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Не познавам конкретния случай, затова ще Ви отговоря по принцип. При Остро състояние, при даване на подходящото хомеопатично лекарство, известно подобрение би настъпило от 30 мин. - до няколко часа, а излекуване до 1 - 2 денонощия.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко по-конкретен въпрос,при остро състояние ако едно лекарство се даде в 10 часа сутринта и през целия ден няма видима промяна в симтомите трябва ли да се повтори след обяд в 4 часа или е по-добре да се потърси друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко по-конкретен въпрос,при остро състояние ако едно лекарство се даде в 10 часа сутринта и през целия ден няма видима промяна в симтомите трябва ли да се повтори след обяд в 4 часа или е по-добре да се потърси друго.

Вижте, не може така "на сляпо" да се дават оценки за конкретен случай. Защо? Защото такава преценка може да направи само лекуващи хомеопат, който познава случая. Например при даване на подходящо хо л-во, температурата може както да се понижи така и повиши. Тогава повишаването на температурата влошаване ли е? За майката със сигурност - да, но за хомеопата - не.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, първо да споделя, че ситуацията при нас е много по-добра днес, нещата вървят към оправяне, но нали знаете за притесненията на всеки родител и за желанието нещата да се оправят възможно най-бързо, това поражда и въпросите и съмненията дали се движим в правилната посока и ни кара да търсим знак за това. Смятам за голяма възможност наличието на този форум и човек да получи мнение от специалист относно различните ситуации, в които попада. Аз Ви благодаря за разясненията, които давате мисля, че те правят човек по-спокоен, по-уверен, по-търпелив и очакващ с по-голям оптимизим щастливото излекуване, което пожелавам на всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Желая Ви здраве, спокойствие и по-голяма вяра в природосъобразния метод - хомеопатията, чиято задача е да стимулира самооздравителните сили на човека..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Притеснена съм за състоянието на сина ми - 22 год.

По принцип е вечно уморен и му се спи, което отдавам на мързела и егоизма, които са характерни за него, но в
следствие на лични несполуки и преживян стрес напоследък е съвсем отпуснат и отчаян, липсва му апетит, много отслабна, освен това си е внушил, че е нелечимо болен – стягат го гърдите, нервен е, заедно с това проявява абсолютна незаинтересованост както към себе си, така и към случващото се около него, затворен е в себе си, почти не говори или пък проявява необоснована агресия.

Пуши, иска да спре цигарите, но няма воля.

Не желае да отиде на лекар, нито на психиатър или поне на психолог.

Възлагам големи надежди на на хомеопатията и Ви моля за съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

Няма да крия, проблема е сериозен и по това което описвате, може би се касае за депресия. В такива състояния хомеопатията може много да помогне, стига той да вземе решение да се лекува. Според моя опит, приемливо би било за него, да посетите класически хомеопат под предлог че ще го лекува на физическо ниво, в случая стягането в гърдите.

Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за бързия отговор!

Бих искала Вие да му помогнете и ще Ви потърся за уговорка.

Преди това обаче ще трябва да му говоря и убедя, което ще ми е доста трудно.

Ще послушам съвета Ви,че се нуждае само от лечение на физическо ниво , защото той не признава другия проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

От утре, 26-ти Април до 1-и Май вкл. повечето класически хомеопати сме на международен семинар с Фарук Мастер. Така че моля да ме извините, но ще мога да отговарям на въпросите ви вечер или рано сутрин.

027015304.jpg?r=0

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте искам да попитам какво мога да давам на детето ми което е на 3г за задна хрема понякога хърка а от един дени кашли преди два дни забелязах гъст зелен секрит който се стича по гърбото му днес ми се струва и че почва да зачервява леко гърлото. Можете ли да ми кажете и добър педиатър хомеопат във Варна благодаря ви предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър! Нямах време да изчета всичко във форума, затова се извинявам, ако вече е писано по темата. Преди 15 дни откриха на съпруга ми /30 год./ хидронефроза 2-3 степен, причинена от камък в бъбрека, който вече е в уретъра. След разбиване с литотриптер, малка част от камъка се изхвърли, но бъбрекът все още не функционира. Като лечение ползваме calcarea carbonica, чай Брош и сок от лимони, но за сега все още няма ефект. Моля Ви кажете с какви хомеопатични средства да продължим, за да избегнем операция! Предварително Ви благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

След непрекъснато новопоявяващи се кожни проблеми имам желание да се насоча към хомеопат. Искам да попитам как се повлияват сухи и кървящи участъци по ръцете и корема, неколкократно появяващи се ечемици на окото, кондиломи. За кондиломите предполагам, че би предотвратило появяването на нови, но предприема ли се нещо за вече наличните?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте mimi 78 и Добър човек и добре дошли в темата,

Факт е че хомеопатията не предписва въз основа на медицински диагнози нито по един или два симптома, а въз основа на тоталността на т.н. хомеопатична картина, която включва и ментални - умствени индивидуални особености, общо физически, модалности и т.н. Важно е дори кой бъбрек, ляв или десен е засегнат.

При обривите не се лекува директно кожата, а се търси причината за тяхната поява и тя се лекува. В противен случай се играе на временно потискане на обрива, който после рецидивира, така наречения "Йо-йо" ефект.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,

На 38 г. съм и от 5-6 години страдам от екзема по пръстите на ръцете (за сега), която се появява със затопляне на времето и продължава до началото на зимата. С всяка изминала година засегнатите участъци се увеличават, както и продължителността. Може ли хомеопатията да помогне при подобен кожен проблем? И ако да, моля да ми дадете координати на лекар хомеопат във Варна. Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравете,имам въпрос към вас .Проведох скоро интервю с класически хомеопат -изписа ми Лахезис- 200 потенция .Вече изминоха 20 дена и аз не чувствам никаква промяна в себе си . Престои ми проследяване , но никакава промяна не виждам .На какво може да се дължи това ,аз ли бъркам нещо или е още рано .Чувствамо се много объркана .Моля за съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравете,имам въпрос към вас .Проведох скоро интервю с класически хомеопат -изписа ми Лахезис- 200 потенция .Вече изминоха 20 дена и аз не чувствам никаква промяна в себе си . Престои ми проследяване , но никакава промяна не виждам .На какво може да се дължи това ,аз ли бъркам нещо или е още рано .Чувствамо се много объркана .Моля за съвет.

Здравейте,

Не познавам случая. Вашия хомеопат обаче го познава и ще Ви каже. Мога да говоря само по принцип, много промени не се забелязват от лекувания, а от близките, а най-точно при проследяването, от лекуващия хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте както по рано казах детето ми е на 3г и е със задна хрема започнах да му давам цинабсин по 6таблетки за деня + сироп от бира + сироп на др тайс мукоплант за лека нощ смятате ли че е добре това което съм почнала и ако да има ли някаква схема по която да давам цинабсина благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...