Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Иво

Каква е целта на житния режим? Защо го правите?

Recommended Posts

Каква е целта на житния режим? Защо го правите?

Ето няколко примера:

Обща цел

- да се пречисти тялото -> здрав дух в здраво тяло

- да се пречистят чувствата -> да се освободим от негативните емоции и да се заредим с положителни

- да се пречистят мислите -> позитивните мисли привличат позитивни събития

- да се подготви организма за пложителната енергия в началото на пролетта (когато режима се прави февр. или март)

- за общо духовно пречистване

При намаляваща луна

- за пречистване на тялото, чувствата и ума

При нарастваща луна

- за развиване на рзлични качества и добродетели

- за справяне с труден житейски въпрос

Във връзка с поста за житен режим при пълнене на луната, искам да споделя една опитност. Някъде преди Коледа, съвсем целенасочено започнах режима след новолуние. Една много напрегната за мен служебна ситуация с неизвестен край се разреши успешно на шестия ден от режима ми. От този опит установих, че е от изключително значение, човек да е много осъзнат през този период и нито за миг да не забравя поддържането на чисти мисли, чувства и постъпки.

Моля споделете защо правите житен режим? Какво ви мотивира?

Какви конкретни цели си поставяте?

Различни ли са при всеки режим?

Споделете опит и мнения...

Сподели това мнение

Проучвала съм информация за възможните цели и резултати от житния режим, споделен опит от различни участници в нета. Много съм се вдъхновявала, много съм била благодарна. Никога обаче не започнах житен режим самостоятелно, без да ми предложи моята приятелка конкретно време, с което веднага се съгласявам.Тя иска да започнем от понеделник и така ще бъде.

Иначе има периоди през годината, когато се храня по подобен начин: жито и други зърнени храни; орехи и други семена и ядки; ябълки, лимони и други плодове, зеленчуци; мед, фруктоза или в краен случай захар. Това е един разширен вариант на режима и има своето значение. Тогава се чувствам по-здрава, по-лека, по-весела и по-добра.:thumbsup:

България има много болни места, които имат нужда от лекуване. Има нужда от повече вяра, от хора, които съзнателно да се захванат и да променят нещата към по-добри, започвайки, разбира се, първо от себе си.

Редактирано от kuki

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this