Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Масаро Емото в България, на Седемте Рилски езера


aratron

Recommended Posts

Чуйте страхотната новина:

Днес 08.07.2007 в предаването на радио Хоризонт от 14 до 16 часа-Живко Желев съобщи новината: На 17 юли в 11 часа и 11 минути по Гринвич в цял свят ще се отправи молитва за здраве мир и благоденствие вурху ВОДАТА на планетата.За тази цел в България пристига професор Масару Емото от Япония -автора на книгата -Тайните послания на водата.На 17 юли той ще кацне с хеликоптер на седемте рилски езера и ще отправи своятя молитва на извора където Петър Дънов е чел лекции на учениците си.

Ще се включим ли всички с молитва.Който кадето може .От Мадарския конник в манастири, черкви, джамии, синаноги, долмени, извори ,родови имения,който където може.В 11часа и 11 минути на 17 юли по Гринвич?

Линк към коментар
Share on other sites

Това е страхотно :3d_161: благодаря, за информацията :thumbsup2: .Винаги е хубаво да влагаме положителни мисли във водата, защото тя възприема всяка информация и я предава. Може и музика, а колко по-добре е молитва, особено когато много хора се включат в нея. :thumbsup:

Редактирано от BENITA
Линк към коментар
Share on other sites

Да, чудесно! Знаеш ли подробности - кой го е поканил, защо точно там?

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Доктор Масару Емото – Япония в България

Програма на посещението 16 ÷ 19.07.2007г.

16.07.2007г.

11ºº – Пресконференция БТА. Единение “ДЕН”, НДК и организации спонсори на визита.

Водещи: Христо Друмев (Изп. Дир. НДК), Живко Желев (П-л Е. ДЕН)

16ºº – Среща с медии, заявили интервю с Доктор Емото – (хотел “Женева”)

17.07.2007г.

10ºº – Посещение на градината на Учителя Петър Дънов

11ºº – Отлитане за 7-те Рилски езера

14¹¹ – ( 11¹¹ Гринуич) Начало на Световна молитва за мир и благодарност чрез водата.

Водещ: Доктор Емото (едновременно с около 300 организации в света!)

Заб: Поканват се всички които желаят да се включат в общото време

( виж www.firethegrid.com ; www.hado.com.au ; www.hado.com ; www.hado.net )

18.07.2007г.

10ºº ÷ 13ºº – Научен семинар с участие на Д-р М.Емото, проф. А. Антонов, проф. Х.Клима (Австрия) – отговори на предварително зададени научни въпроси от работещи по темата. Затворен симпозиум само с покани

– хотел “Женева” или зала No3 – НДК

18³º ÷ 22ºº – Лекция “Тайните послания на водата” и отговори на въпроси от Д-р М.Емото

– зала No3 – НДК (билети на касата на НДК – цена 10 лв. включваща и CD/DVD-ROM)

19.07.2007г. 10ºº ÷ 11ºº – Среща с медии по предварителна заявка.

Председател на Единение “ДЕН”: Живко Желев

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Днес получих по имейла си съобщение за молитвата на 17.07 в 14¹¹ ,

Ако знаете , бихте ли ми пояснили по-подробно:

Към какво трябва да се концентрира мисълта?

Колко трябва да е дълга?

Благодаря Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Све! Доколкото знам, по-важното е да излъчиш към водата твоите най-добри мисли и чувства. Всички въздействаме различно, същината е в това да излъчим Любов и Благодарност!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Све! Доколкото знам, по-важното е да излъчиш към водата твоите най-добри мисли и чувства. Всички въздействаме различно, същината е в това да излъчим Любов и Благодарност!

Здравейте aratron, балгодаря за отговора.

В заглавната страница на този сайт намерих информацията под заглавие "Запалете решетката".

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си,че формулата на Учителя:"Бог на Любовта не е Бог на мъртвите,а Бог на живите.Аз съм жива и този Бог е в мен,а щом е мой Бог,с Него мога да постигна всичко." е много подходяща за случая.Бих могла да продължа в тази насока и да доразвия: Мога да изчистя негативната енергия от съзнанието си и да помогна на всички,които се стремят към това,и да създам нова позитивна енергия,която ще продължи живота на Земята. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло лекцията на Масаро Ямото покриваше материала от книгата му "Тайните послания на водата". Бяха показани и резултати от изследване на вибрациите на български думи - детайли тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Кристалите на "България" и " Любов" са доста сходни стига да се завъртят малко. Интересно ми е има ли някъде снимки на кристали които са получани в резултат от влиянието на имената на други държави върху водата? На Япония би трябвало да има!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много интересно е човек да изследва водата.

Както се вижда във/от връзката, дадена от Васил кристалната структура на водите с имена "България" и "Любов" се различават не малко.

Водата с надпис "Любов" е със съвършена структура на кристалната решетка, докато водата с надпис "България" - с все още неподредена напълно (разместена) кристална решетка.

Кристалът на Любовта е с правилна шест-лъчева звезда, който напълно съвпада със "Звездата на Давид" или така наречената "Меркаба".

merksound.jpg

150px-Star_of_David.svg.png

А ето какво е дал Учителя в "Завета на цветните лъчи на Светлината":

470395_orig.jpg

Това е знака за двадесет и две в номерологията, както е и последната карта от Големите Аркани в таро. Това е пресечения през средата Куб.

Ако приемен че вселената има кубическа форма, то точно тази пресечна линия говори за нейното опознаване, за добита яснота.

Повечето от нас са гледали филма за водата - "Великата тайна на водата".

Знаем, че човешкия организъм е изграден от 75~79% вода. Най-меките ни места са изградени от най-много вода, например човешкият мозък, които е изцяло в течно състояние.

Кристалната решетка на водата подлежи на промяна. Промяната може да се постигне по много начини. Във филмът е показан начинът "утвърждение", който е свързан с Вярата.

Върховният начин за промяна на кристалната решетка на водата е Любовта. Тя преподрежда цялото ни тяло като намества и поправя водните кристали в него.

За промяна на костната система е необходимо най-много време, ама както знаем от физиката на Айнщайн - времето е разтегливо понятие и е относително за всеки, демек всичко зависи от страничните фактори, като големината на Вярата и мощтта на Любовта.

Всичко е в ръцете на човека.

"Не знам" от къде старозаветния човек е достигнал до "познание" върху формата, ама още преди това е съществувало Свещеното Предание. Преданието нкога не се е губило през времената.

Свещените Писания са подсилвали и утвърждавали с "нова" сила тези предавания, идващи и разпространявани чрез сетивата и по специално на "Чуването".

Откровение 2:7

Който има ухо нека слуша що казва Духът към църквите: На тогози който победи ще му дам да яде от дървото на живота, което е всред рай Божий.

Откровение 2:11

Който има ухо нека слуша що казва Духът към църквите: Който победи нема да се повреди от втората смърт.

Откровение 2:17

Който има ухо нека слуша що казва Духът към църквите: На тогози който победи ще му дам да яде от скритата манна, и ще му дам бело камиче, и на камичето име ново написано което не познава никой освен който го взема.

Откровение 2:29

Който има ухо нека слуша що казва Духът към църквите.

Откровение 3:6

Който има ухо нека слуша що казва Духът към църквите.

Откровение 3:13

Който има ухо нека слуша що казва Духът към църквите.

Откровение 3:22

Който има ухо нека слуша що казва Духът към църквите.

Откровение 13:9

Който има ухо нека слуша.

В много учения е казано как да се развие сетивото отговарящо за "Слешането".

Остава да променим водата в себе си.

Пожелавам на всички ви/на мен си успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

No_18.jpg

Кристал от вода, която е била изложена на думите "Любов / Признателност", изписани върху хартия и прикрепени към бутилката

No_13.jpg

Кристал от вода, която е била изложена на целебната музика "Хадо"

No_5.jpg

Воден кристал

река Хоробетсу, Хокайдо, Япония

ИЗТОЧНИК:ПОСЛАНИЯТА НА ВОДАТА

Линк към коментар
Share on other sites

Водата с надпис "Любов" е със съвършена структура на кристалната решетка, докато водата с надпис "България" - с все още неподредена напълно (разместена) кристална решетка.

love2.jpg

Да, наистина има едно прекъсване в дадения кристал за България.

bulg2.jpg

Нужно е да се има предвид използваният метод за получаване на тези изображения. От всяка проба вода се изготвят 50 фотографии (пробата се разделя на 50 малки части вода, които се подлагат на дълбоко замразяване). Избрана е тази фотография, коя е счетена за представителна. Но никога не се получават две абсолютно еднакви изображения. Самият кристл възниква и изчезва за по-малко от минута във вида, в който е заснет - след това пробата преминава в течна фаза.

Според проф. Ямото в кристала попил вибрациите на надписа "България" се наблюдава символ на човк застанал в молитвено положение - мястото на прекъсването са двете му ръце. Пак според него "тази структура е най-подходяща за увеличаване на енергията".

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Кристалът, образуван под вибрацията "България" по-горе, наиситна има форма, приличаща на човек, който се моли- на мен лично ми прилича на молещ се жрец на Тангра- като геометрична структура+мое въображение....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Според мен и спроред моето скомно виждане, за да добия накаква по-пълна представа за еднаквостта и различията между картинките, би трябвало да ги гледам от една и съща страна и по един и същ начин и ъгъл, а т.е. еднакво завъртени.

471084_orig.jpg

Това е кристала на водата, на която е прикачено листче с надпис "Любов".

А ето така, може би, изглежда кристала на вода, към която е прикачено листче с надпис "България" (картинката е завъртяна на 90`):

471090_orig.jpg

От тук, според мен следва, че у България (като цяло ниво) липсва Истината.

Обаче, ако завъртим кристала на 180`, следва че у България липсва Мъдростта (според мен не е така):

471110_orig.jpg

Също интересни резултати ще получим ако разгледаме нещата през "очите" на Кабала.

:rolleyes:

Ако приемем, че липсва Истината, то тогава става разбираема нуждата от молитва.

Остава да притежаваме Вярата, която според един преятел ни е даденост на национално ниво.

Върхът на кристалната структура е "Разбирането", а следващите два лъча/върха от върхът нодолу отговорят на пета чакра, която съответства на Истината и пространството, както и на етера.

Центъра на кристалната структура е сърцето.

По-долу намиращите се успоредни лъча отговарят на трета чакра, която е свързана с Мъдростта, огъня, волята...

Най-ниско намиращия се лъч/връх отговаря на втора чакра - вода, сексуалност, емоция, наслада...

Горе-долу така в мен/нас се подреждат нещата.

:thumbsup2:

Редактирано от niki0912
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Благодаря, Вальо!

Да, възможен е и този вариант, както и всеки от останалите 5.

Фактът, че един от лъчите липсва, показва незавършеност и несъвършенство.

:rolleyes:

Може и "Разбирането" на нещата да липсва в родината, но аз залагам на липсващата "Истина". Което и да е от шестте - липсващо е.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Може и "Разбирането" на нещата да липсва в родината, но аз залагам на липсващата "Истина". Което и да е от шестте - липсващо е.

Ама как липсващо, какво липсващо, не се ли вижда, че не само не липсва, а е и едно повече. Кристалът на водата с надпис "Любов" има шест върха, а кристалът с надпис "България" има седем! :feel happy::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Ама как липсващо, какво липсващо, не се ли вижда, че не само не липсва, а е и едно повече. Кристалът на водата с надпис "Любов" има шест върха, а кристалът с надпис "България" има седем! :feel happy::thumbsup2:

:thumbsup: Да. Вярно..Освено това, ако се вгледате ще видите, че той е симетричен (!). В сравнение с другите винаги ще ви се струва че все "нещо липсва", но в крайна сметка кога сравненията са водили до нещо същински добро....

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Липсва...Това явление- липсата, означава че все още нещо не е доизградено, а по отношение на кристалите това може да се отнася само за тяхната периферия...

Но, все пак, имаме прекъсване някакво на "фаормата", а във вътрешността се усеща огромна динамика- процесите във вътрешността, отнесено към кристалите, винаги означават едно нещо-"бунт", т.е. въвводния кистал вибрацията България показва, че старата форма е изчерпана, и се търси нова, като самия кристал показва, че в момента това е процес, който протича бурно...Отворената "форма" винаги е признак за пренасищане с енергия на съответната енергийна система- в случая енергийната ситема е кристалната структура. Повишената енергия в центъра, "избива" в периферията, но под формата на Портал- някои ще свържат този Портал с това, че от 17-18 години обществения строй се промени, "отворихме" се към "света", много хора изпълнени с енергия и потенциал напуснаха България и се установиха къде ли не по света- това е съвсем закономерен процес, но има и други измерения, освен чисто физическите, измерими с мииграцията на населението насам-натам...

Кристалите нямат посоки, нямат горе и долу, ляво и дясно, така че, само ние можем да им приписваме такива посоки- кристалите имат енергийна ос, свързваща двата енергийни полюса, имат енергийно-информационно поле с определена посока на "въртене" спрямо полярнтата ос.

Както може да се досетим, полюсите са нещо, на което се случват много енергийни явления....най-малкото там представите за ден и нощ са по-различни...а северното сияние си е северно сияние...

Кристалът има съвсем точно предадена енергийна "карта", характерна за страната ни като географско местенце....

Като имаме предвид, че българите сме много древен народ, който е извървял пътя на индивидуализацията на личността- на индивида, сега имаме възможност да се огледаме, и да видим, че всеки българин все нещо доказва на другите, или се доказва пред другите, или налага своето над другите...За съжаление, сега сме почти на на предела на тази фаза- "Ти знаеш ли кой съм аз...", но покрай това е видно, че стават и промени- а те водят до промяна на старата форма- преди Освобождението водният кристал под вибрацията на България като произнесена дума, би бил затворен, "съвършен"...но от Освобождението до сега, протичат процеси, които индивидуализират всеки един българин...Сега, съдбата на България зависи две неща- кармичните "сметки" на нацията- те могат ясно да се формулират, защото връзките са причинно-следствени, и процесите на обща еволючия на човечеството, според "графикът" на Твореца- тези процеси можем само да продусещаме, при това далеч не е задължително съзнанието ни да е информирано...

Според мен, водния кристал от картинката отразява еволюция- трансформация....стигнали сме върха на съвършенството в тази форма, изчерпили сме възможностите й, и следва да преминем в следваща...

а и седем върха...След седмия ден започва 8-мия, който дори и да е 8-ми, си остава 1-ви по отношение на новата "седмица"...и ако 6 е признак за равновесие, то 7 е признак за това, че дори и при видим покой, бездействие или дори и мързел, движението и развитието е процес, който следва волята на Твореца...а само един полутон ни дели от това, да можем с ушите си, с очите си, и всякак да узнаем как "звучи" "горното до"...8-я тон, който е осми по отношение на старата "октава", и е първи, по отношение на новата "октава"...Дано да съм се изразил разбираемо- много ми е трудно понякога да намеря думи за някои неща, които усещам, "виждам"...

А фигурата на "молещ се човек" накъдето и да обърнем картинката, си остава все същата...А символиката свързана с Тангра..не знам защо, но нямам жеание да я описвам...поне засега.

Линк към коментар
Share on other sites

във вътрешността се усеща огромна динамика- ...във водния кистал вибрацията България показва, че старата форма е изчерпана, и се търси нова, като самия кристал показва, че в момента това е процес, който протича бурно...Отворената "форма" :feel happy::thumbsup2: винаги е признак за пренасищане с енергия на съответната енергийна система- в случая енергийната ситема е кристалната структура. Повишената енергия в центъра, "избива" в периферията, но под формата на Портал- някои ще свържат този Портал с това, че от 17-18 години обществения строй се промени, "отворихме" се към "света", много хора изпълнени с енергия и потенциал напуснаха България и се установиха къде ли не по света

Перфектно завършен кристал може да се сложи в музея или да деградира.

Молитвата е метод да се продължи изграждането в нови посоки, да се внесе божествената святост, сила, светлина в земното битие.

кристалите имат енергийна ос, свързваща двата енергийни полюса, имат енергийно-информационно поле с определена посока на "въртене" спрямо полярната ос.

...полюсите са нещо, на което се случват много енергийни явления....

...а северното сияние си е северно сияние...

:D:D

Има и спирала :whistling:

Кристалът има съвсем точно предадена енергийна "карта", характерна за страната ни като географско местенце....
:thumbsup2::1eye:

Като имаме предвид, че българите сме много древен народ, който е извървял пътя на индивидуализацията на личността- на индивида, сега имаме възможност да се огледаме
:)

всеки българин все нещо доказва на другите, или се доказва пред другите, или налага своето над другите...

Боеприпасите с изместен център на тежестта са много ефективни и затова забранени с конвенции.

Предлагам да изместим центъра към Бога, тогава работите между нас ще се наредят добре също.

...от Освобождението до сега, протичат процеси, които индивидуализират всеки един българин...Сега, съдбата на България зависи две неща- кармичните "сметки" на нацията- те могат ясно да се формулират, защото връзките са причинно-следствени, и процесите на обща еволючия на човечеството, според "графикът" на Твореца- тези процеси можем само да продусещаме
Българите сме се събрали души които имаме много работа да свършим, заедно над себе си и в света. Природата и съоръженията на древните разположени под повърхността дават невероятна енергия.

Един професор демонстрирал мощността на математически методи за разпознаване на образи приложени за компютърна обработка на изображения. Един от военните които присъстваха, възкликна "Да здесь просто стрелять можно".

Същото е и с това което имаме в България. Религия, гени, приятели, природа, език, местоположение, текущи задачи на земята.

"Дръж баби, вземи каквото можеш" народна приказка

Трябва разбиране. Трябва реална, лична, и колективна връзка с Бог.

Според мен, водния кристал от картинката отразява еволюция- трансформация....стигнали сме върха на съвършенството в тази форма, изчерпили сме възможностите й, и следва да преминем в следваща...

Долният край ми напомня за имперски крайцер от Междузвездни войни.

Като има симетрия в плавателната част, има устойчивост. А нагоре, дай Боже мир и разбирателство, ще го построим колкото трябва...

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...