Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Депресия, ПР или нещо друго ?


Recommended Posts

Здравейте, казвам се Пламен и съм на 20г. При мен всичко започна октомври 2010г., след като реших да пробвам марихуана, от която получих дереализация, при което адски много се уплаших, не знаех какво се случва с мен, имах чувството че ще припадна, не можех да се концентрирам, мислех си, че ще полудея, абе ужасна история само като се сетя и ми става гадно. На следващия ден всичко беше наред, само бях стресиран от случилото се. Отне ми няколко седмици да се отърся, но след това изглеждаше, че всичко се е оправило и проблемът е дошъл от марихуаната. Дадох си дума, че повече такива работи няма да докосна и ще се наслаждавам на малките радости в живота. Всичко си вървеше по старо му, докато след около 2 месеца, пътувайки с кола, изпаднах в същото това състояние, без никаква причина, което ме уплаши още повече, понеже нямаше на какво да го отдам. След това започнаха едни тревоги, че съм отключил някаква сериозна психическа болест, които ме измъчваха всеки ден. Имах някакво чувство на нереалност, че съм сякаш в някакъв лош сън и всичко това не се е случило, започнах да си задавам въпроси дали съществувам въобще (като се сетя сега ми става дори смешно, но тогава не беше). Вдигах и температура до 37.6, от притеснение предполагам. Ходих по лекари, правиха ми всевъзможни изследвания, но нищо не се откри и ми казаха, че всичко е на нервна почва. Отворих интернет, запознах се с паническото разстройство и разбрах, че съм получил паник атаки. В момента ме измъчва едно постоянно притеснение, че може да развивам някаква психическа болест (шизофрения или някаква психоза), дори преди два дни когато четох симптомите на някои болести си предизвиках паник атака, но много бързо се успокоих, за разлика от първите два пъти. Когато излизам сам навън ми е тревожно, може би, защото няма с кого да разговарям и си мисля глупости. Та въпросът, който искам да задам е възможно ли е марихуаната да отключи някаква психическа болест, която да се развива по този начин, имам ли паническото разстройство при отсъствието на чести паник атаки или съм изпаднал в някакво депресивно състояние от случилото се ?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, получаваш паник атаки... Марихуаната способства за развиване на психични разстройства, но само след дълга употреба. При теб тя просто е била спусъкът, задействал предразположеността ти към невротични състояния. Няма да полудееш - паниката и дереализацията нямат нищо общо с психозите - и да искаш, няма се получи! :) Просто посети психотерапевт и мини един систематичен курс по психотерапия, това е!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...