Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дренаж на белия дроб


Recommended Posts

Здравейте,

През 2005 г. преживях дренаж на белия дроб на 34 г. Никой не намери причината. Не съм пушачка. Преди 18 г. пуших малко като ученичка, нищо по-вече. През 2001 лежах в белодробна болница с хроничен обструктивен бронхит. Тренирам бягане около 10 мин. и малко йога. Всеки ден се питам кое за мен е вредно и полезно /като храна, спорт, начин на живот..../ Знам че капацитетът на белия дроб намалява с времето. :rolleyes::rolleyes: Имате ли някакви идеи по тази тема. Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Спонтанен пневмоторакс ли е състоянието, поради което се е наложило да се прави белодробен дренаж? Защото има много причини за поставяне на дренажи в плевралната кухина- пневмоторакс- спонтанен, травматичен, хемоторакс, хемопневмоторакс, възпалителни процеси и прочие. Дренаж е само п роцедурата, а би било добре за да получите някаква по-точна информация, да изложите диагнозата- би трябвало да е описана в епикризата, която сте получили след болничното лечение. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Спонтанен пневмоторакс ли е състоянието, поради което се е наложило да се прави белодробен дренаж? Защото има много причини за поставяне на дренажи в плевралната кухина- пневмоторакс- спонтанен, травматичен, хемоторакс, хемопневмоторакс, възпалителни процеси и прочие. Дренаж е само п роцедурата, а би било добре за да получите някаква по-точна информация, да изложите диагнозата- би трябвало да е описана в епикризата, която сте получили след болничното лечение. :)

Да спонтанен пневмоторакс. Два месеца преди дренажа - беше спонтанен. Десет дни правих рентгенови снимки и лекарят каза че 90 процента се е възстановил белият дроб и това беше. След около месец забелязах, че имам постоянна температура 37 гр. и се чудех какво е. Плюс болка горе в рамото при дълбоко вдишване. След 2 месеца отидох на лекар и ми направиха директно дренаж. Епикризи не дават в Канада. Правиха ми два контролни цялостни прегледа при които резултатът беше хубав по думите на лекаря. С две думи - мъгла.

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно причината е в т.нар. емфиземни були- мехури, представляващи дефект,поради вроден ензимен недостиг. Би трябвало в Канада лекарите да Ви обяснят от какво в крайна сметка боледувате, в какво се изразява това състояние, на какво се дължи-естествено чрез съответни изследвания, вкл. и генетична консултация, ако е необходимо. При това състояние със сигурност подлагането на белодробния паренхим на хипервентилиране- при физическо натоварване например, е желателно да се избягва- поне до доказване на причините и достатъчно информация, която да имате и да не сте на "тъмно".

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам да изпълнявате самостоятелно евтин природолечебен комплекс, в който няма пресилване - лреко раздвижване, самомасаж, правилно хранене и природни продукти. Много важно е да е укрепи общото състояние. Ако се интересувате, пишете ми на лични

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...