Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тревните площи. Строежите.


Recommended Posts

:thumbsup2: здравейте и от мен.Попаднах случайно в този сайт. Но темите,които се разискват ме накараха да се регистрирам и да се зачета във форумите. реших да ви кажа нещо и аз. Ама вчера вече ми се крещеше от яд. Поредната гооооооляма дупка за строеж и поредната голяма яма на место което беше "зелена площ". Това, че се строи ОК,инвестиции, но защо на зеленотот петно и тези тежки и страшни коли с тези ругаещи дебели шофьори....прегазиха и омърсиха всичко. Абе хора...ние със сетивата за цветята и за природата сме само тук в търсенето на нови тънки вибрации и търсещи хармонията в природата и цветята, а за тези за които ви пиша те къде се зареждат с тази ярост. Готови са във всяка слънчево, зелено и красиво петно да видят инвестиция, яма,за да търсят средства за пари на всяка цена. Тези хора от къде идват и защо сме заедно с тях. И ако трябва някои да се променя, кои кого според вас ще промени?Споделих всичко това защото знам,че съм безсилна,а като съм безсилна мога поне да говоря иначе ще ми избие агресията и незнам....до кога ще е така...копащи, копащи, копащи :angry: .А ние си сеем цветята, радваме им се, говорим си за тях...добре че и тях ги има...иначе нагледохме се на дупки
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

Така е за съжаление, градовете ни отдавна не са градове, а бетонни крепости, с тук -там някое дърво

или паркче, с по няколко пейки и детски люлки. 

Но това е световен проблем, не е само български,

В много страни, като Австралия, Сингапур, Япония мисля беше

има вече построени или има проекти, за построяване на небостъргачи, със зелени площи между етажите и 

паркове на покривите им. Точно защото нямат място на земята за зелени площи, ги изнасят във въздуха

По-късно, ако имам време, ще сложа някои снимки на такива небостъргачи. Някои идеи са направо футуристични, но хората ги строят, дано да дойдат и при нас:))))

Линк към коментар
Share on other sites

Намба Парк в Осака, Япония

 

Това е 30 етажен комплекс, където 8 етажа заемат терасовидни градини. Паркът има излаз на улицата, приканвайки минувачите да отдъхнат сред неговата свежест и красота.

 

6171422R.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...