Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (31.12.12 - 06.01.13)


Рассвет

Recommended Posts

31.12.12

 

Некоторый раз говорите: Я не честен, я не святой, я не добрый. Эти слова непоняты. Я бы сказал так: Я – существо, которое сам задумал, чтобы идти учиться к Господу. Говорю: Я – существо, которое сознаёт, что необходимо произвести изменение в чувствах. Я пойду к Господу – у Него учиться. Я – существо, дошедшее до убеждения произвести изменение в уме. Необходимо идти к Господу чтобы учиться сегодня. Когда идёшь к Господу учиться, Он имеет много помощников. Как только Он увидит меня – у Бога такая улыбка. Человек, пришедший к Богу, никогда не забудет эту прекрасную улыбку. Только улыбнётся, даст тебе учителя, всё так придёт в порядок, что жизнь пойдёт как по мёду и маслу. Вы уже сможете нести имеющиеся у вас страдания.

 

Мир вам

 

 

По някой път казвате: Аз не съм честен, не съм светия, аз не съм добър. Тези са думи неразбрани.Аз бих казал тъй: Аз съм едно същество, което съм намислил да ида при Господа да уча. Казвам: Аз съм едно същество, което съзнавам, че трябва да направя една промяна в чувствата. Ще ида при Господа да ме научи. Аз съм едно същество, което съм дошел до убеждението да направя една промяна в ума. Трябва да ида при Господа да се уча сега. Като ида при Господа да се уча, Той има много помощници. Той като ме види още – в Бога има една усмивка.Човек, който е отишъл при Бога, той никога няма да забрави онази хубавата усмивка. Само ще се усмихне, ще ти даде учител, всичко тъй ще се нареди, че живота ще тръгне по мед и масло. Страданията вече които имате, ще можете да ги носите.

Мир вам

Линк към коментар
Share on other sites

01.01.13

 

В прочитанной главе говорится, что Христос обратил воду в вино. Это так, но вода может обратиться в вино только тогда, когда человек решается служить Богу. Под вином понимается новая жизнь, которой необходимо начать жить человеку. Когда человек решается исполнять Волю Божию – в него войдёт новая жизнь. Тогда исчезнут все трудности, страдания, противоречия, недоразумения, несчастья. Человек освободится от рабства и войдёт в свободу. Это подразумевает христианство в новом смысле. Вот почему людям необходимо освободиться от старой жизни и войти в новую.

 

Призвали Иисуса


 

Казва се в прочетената глава, че Христос обърнал водата във вино. Така е, но водата може да се обърне във вино само тогава, когато човек се реши да служи на Бога. Виното подразбира новия живот, който човек трябва да заживее. Когато човек се реши да върши Волята Божия, и новият живот ще дойде в него. Тогава всички мъчнотии, страдания, противоречия, недоразумения, нещастия в живота ще изчезнат. Човек ще се освободи от робството и ще влезе в свободата. Това подразбира християнството в новия смисъл. Ето защо хората трябва да се освободят от стария живот и да влязат в новия.

 

Призоваха Исуса

Линк към коментар
Share on other sites

02.01.13

 

Когда встаёшь, прежде всего запой и тогда надень свою одежду. Прежде чем надеть брюки – запой. Надеваешь жилетку – попой и для неё. Пошли мыться, попойте, и тогда  мойте своё лицо. Это – новое, выполняйте его один год чтобы видеть, какую магическую силу имеет правильная мысль, когда она прилагается.


Дух и материя


 

Ти като станеш, запей най-първо, че тогава облечи дрехата си. Преди да туриш гащите запей. Туряш жилетката, попей и на нея. Речете да се миете, попейте, че тогава си мийте лицето. То е новото, направете го една година да видите, каква магическа сила има правата мисъл, когато се прилага.

 

Дух и материя

Линк към коментар
Share on other sites

03.01.13

 

Земля, вращаясь вокруг Солнца, поёт ему песню. Мир исправится только через музыку. Музыка не является чем-то механическим, это не только движение в воздухе, но и движение человеческого ума, сердца и воли – это их выражение. Музыканты, играющие для людей, смягчают их естество, успокаивают их.

 

Усиленные обертоны


 

Земята, като се върти около Слънцето, му пее една песен. Светът само чрез музика ще се оправи. Музиката не е само нещо механично, не е само движение във въздуха, но и движение на човешкия ум, сърце и воля и е техен израз. Музикантите, когато свирят на хората, смекчават тяхното естество, укротяват ги.


Усилени обертонове

Линк към коментар
Share on other sites

04.01.13

 

Эта любовь, как её сейчас понимаете, с лёгкой стороны [понимания] почитание.

Это – предпоследние врата Любви. Почитание – это предпоследние врата любви. Вам, чтобы войти в любовь, необходимо годами входить и выходить этими вратами, чтобы научиться что такое почитание и вслед затем войдёте во врата Любви. После войдёте в первые врата жизни, чтобы понимать жизнь. Истинный смысл жизни начинается с почитания. Это уже предисловие жизни. И человек, не научившийся почитать, не может понять жизнь. Сейчас почтение отличается этим. Человек – это первое существо, внёсшее закон взаимного почитания.

 

Предпоследние врата

 

 

Тази обич сега както я разбирате в меката страна е почитанието. То е предпоследната врата на Любовта. Почитанието е предпоследната врата на любовта. Вие, за да влезете в любовта, трябва с години да влизате и да излизате през тази врата, да се научите какво нещо е почитанието и след туй ще влезете във вратата на Любовта. После ще влезете във първата врата на живота, за да разберете живота. Истинският смисъл на живота започва с почитанието. То е вече предисловието за живота. И човек, който не се е научил да почита, той не може да разбере живота. Сега почитта се отличава с това. Човек е първото същество, което е внесло закона на взаимното почитание.

 

Предпоследната врата

Линк към коментар
Share on other sites

05.01.13

 

Все религиозные люди по всему миру хотят установить одну религию. Сейчас поймите меня правильно. Религия в тех формах, в которых сегодня существует, не создана Богом, но создана людьми. Религия – это человеческое творение. То,что создал Бог – внутри нас. Всё то, что вне нас, не является Божественным. Всё, что приходит ещё с рождением и уходит вместе с нами после нашей смерти – это Божественное. Всё, что вне нас, и покидает человека после его смерти – это человеческое.


В царстве Христа и Бога

 

 

Всички религиозни хора по целия свят искат да въведат една религия. Сега, разбирайте ме право. Религия в тези форми, в каквито днес съществува, не е създадена от Бога, но тя е създадена от хората. Религията е човешко творение. Това, което Бог създал, е вътре в нас. Всяко нещо, което е извън нас, не е Божествено. Всяко нещо, което идва с раждането още и заминава заедно с нас, след смъртта ни, то е Божествено. Всяко нещо, което е извън нас, и напуща човека след неговата смърт, то е човешко.

 

В царството на Христа и Бога

Линк към коментар
Share on other sites

06.01.13

 

Бог не похож на человека, Он не такой как мы. Он – существо, для которого нет противоречий. Из самых плохих дел Он может добыть самые добрые. Он превращает зло в добро. Он так хорошо знает химию, что из всех кислот может получить самую хорошую еду и питья. Чтобы ему не дал – Он добудет самое хорошее, для Него нет ничего плохого. Только он знает, как это сделать. Это – священно. Там, как прихожу, изучаю свою обувь.


Дева зачала

 

 

Бог не мяза на човек, Той не е като нас. Той е същество, за когото няма противоречие. От най-лошите работи може да изкара най-добри. Той злото го превръща на добро. Той познава химията тъй добре, че от всичките киселини може да извади най-хубавите неща за ядене и пиене. Каквото му дадеш, Той ще изкара най-хубавото, няма нещо лошо за Него. Той само знае как да го направи. То е свещено. Там като дойда, изучавам обущата си.

 

Дева зачна

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...