Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (18.02.13 - 24.02.13)


Рассвет

Recommended Posts

18.02.13

 
Спрашиваю вас сейчас: каким необходимо быть вашему идеалу? Если вы любите жену, для кого (как) необходимо её любить? Кто создал эту жену? Вы скажете, что её создала природа. Хорошо, согласен. Любите тогда природу больше, чем жену. Или скажете, что жена создана Богом. Хорошо, любите тогда Бога больше, чем жену. То же самое  относится и к мужу. Кто создал мужа? – Природа. Любите тогда природу больше, чем мужа. Вы скажете, что мужа создал Бог. Любите тогда Бога больше мужа. Это является разрешением вопроса. Вопрос не в том, чтобы любить жену или мужа, но необходимо больше любить Того, Кто их создал. Любите больше причину, любите больше Творца, чем то, что Он создал. И поскольку сегодня люди любят больше природы и Бога жену и мужа (созданных природой и Богом), то, вследствие этого, на их голову падают самые большие несчастья. Это – ошибка их жизни, которую им необходимо исправить.

Как прекрасны ноги


Питам ви сега: Какъв трябва да бъде вашият идеал? Ако вие обичате една жена, за кого (какво) трябва да я обичате? Кой създаде тази жена? Ще кажете, че природата я създала. Добре, съгласен съм, обичайте тогава природата повече, отколкото жената. Или ще кажете, че жената е създадена от Бога. Добре, обичайте тогава Бога повече, отколкото жената. Същото се отнася и до мъжа. Кой създаде мъжа? – Природата. Обичайте тогава природата повече, отколкото мъжа. Ще кажете, че Бог създаде мъжа. Обичайте тогава Бога повече от мъжа. Това е разрешението на въпроса. Не е въпросът да обичате жената или мъжа, но трябва да обичате повече Онзи, Който ги е създал. Обичайте повече причината, обичайте повече Твореца от онова, което Той е създал. И понеже днес хората обичат повече жената и мъжа от природата и от Бога, които са ги създали, вследствие на това върху главата им са се струпали най-големи нещастия. Тази е погрешката на техния живот, която те трябва да  изправят.

Колко са прекрасни нозете

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

19.02.13

Какими бы тысячью именами не называли бы любовь, она остаются любовью.  Говорите: физическая любовь. Что плохого в физической любви? Говорите, что имеется и духовная любовь. Что есть в духовной любви? Говорите: Божественная любовь. В физической любви имеется всё Божественное, только вы его не видите. И в Божественной любви имеется всё физическое, и вы его не видите. В физической любви имеется всё духовное, но вы видите только внешнюю сторону любви. Когда видите только физическую сторону любви – это физическая любовь. Так нельзя рассуждать. Любовь – одна, она проявляется. Любовь имеет три проявления.

Старое и новое

 
Любовта с хиляди имена да я кръщавате, тя е любов. Казвате: физическа любов. Какво лошо има във физическата любов? Казвате, че има и духовна любов. Какво има в духовната любов? Казвате: Има Божествена любов. Че какво има в Божествената любов? Във физическата любов има всичко Божествено, само не го виждате. И в Божествената любов има всичко физическо, и него не го виждате. Във физическата любов има всичкото духовно, но вие  виждате само външната страна на любовта. Когато виждате само физическата страна на любовта, то е физическата любов. Така не се разсъждава. Любовта е една, тя се проявява. Три проявления има. 

 Старото и новото

Линк към коментар
Share on other sites

20.02.13

 В физическом мире будешь понимать любовь так, как требует физический мир. В  духовном мире будешь понимать любовь так, как требует духовный мир. И в Божественном мире будешь понимать, как требует Божественный мир. Если ты не понимаешь физическую любовь, если ты не понял духовную любовь, и Божественную любовь понять не можешь. Хорошо, ты вышел из Бога, а не можешь нести Божественную любовь. И почему-то не можешь понять физическую любовь? То, о чем говорят люди, – это непонятая любовь в мире. В чём состоит непонятая любовь? В непонятой любви ты не желаешь дать право другим людям жить, ты хочешь подчинить всё себе, чтобы ты жил, а другие люди гнули спину на тебя. Понятая любовь – когда желаешь, чтобы все люди жили как ты живёшь и были и другие счастливы, как ты счастлив. Благо, которое ты имеешь, желаешь и для всех, как ты его чувствуешь, чтобы и они его также чувствовали.

Старое и новое


На физическия свят ще разбираш любовта, както физическият свят изисква. В духовния свят ще разбираш любовта, както духовният свят изисква. И в Божествения свят ще разбираш, както Божественият свят изисква. Ако не разбираш физическата любов, ако не си разбрал духовната любов, и Божествената любов не можеш да разбереш. Хубаво, ти си излязъл от Бога, а не можеш да носиш Божествената любов и как да не можеш да разбереш физическата любов? Това, за което хората говорят, то е неразбраната любов в света. В какво седи неразбраната любов? В неразбраната любов ти не искаш да дадеш право на другите хора да живеят, ти искаш да подчиниш всичко на тебе, ти да живееш, пък другите хора да ти робуват. Разбраната любов е, когато искаш всичките хора да живеят както ти живееш и да бъдат и другите щастливи, както ти си щастлив. Благото, което ти имаш, го искаш и за всичките, както ти го чувствуваш, и те да го чувствуват.

 Старото и новото

Линк към коментар
Share on other sites

21.02.13

Всякий любящий человек является музыкантом, потому что Любовь – это музыка. Любовь – это небесная музыка. И тот, кто не любит, не музыкант. Существует пение, употребляемое для других, и пение исключительно для себя. На первом месте должно быть пение для себя и после – пение для других. Сегодня люди не хотят петь, поскольку отвлекается их внимание. Они вкладывают в пение чувства, но в него необходимо вложить преимущественно мысль.
… Певец, желающий быть хорошим певцом, не должен влюбляться. Под «влюбляться» понимаю человеческую любовь. Любовь – это естественный процесс, а влюблённость – пресыщение. Влюблённость приносит огорчения, недоразумения и пр. Необходимо понимать разницу между Любовью и влюблённостью. Если музыкант влюбится – попадает в тяжёлое положение.
 
Хор для омоложения    


Всеки човек, който обича, е музикант, защото Любовта е музика. Любовта е небесната музика. И който не обича, никакъв музикант не е. Има едно пеене, което ще употребиш за другите, и има едно друго пеене, което ще употребиш изключително за себе си. Първо дръжте това пеене, което е за вас, и после пеенето, което е за другите. Днес хората не искат да пеят, понеже се отвлича вниманието им. Те турят в пеенето чувства, а предимно мисълта трябва да се тури в него.
...Певецът, който иска да бъде добър певец, да не се влюбва. Под „влюбване“ разбирам човешката любов. Любовта е естествен процес, а влюбването е пресищане. Щом имаш влюбване, ще дойдат обезсърчения, недоразумения и пр. Да се прави разлика между Любов и влюбване. Щом музикантът се влюби, загазва.

Хор за подмладяване

Линк към коментар
Share on other sites

22.02.13

Какая-то девушка влюбилась в какого-то юношу. В этом нет плохого. Любовь – это благословение Бога, но после того как влюбилась, начинает его ограничивать и говорит ему чтобы не смотрел на других женщин. Вот в этом и ошибка. Что значит не смотреть? Господь создал не только тебя, Он создал и других девушек. Как смотрю на тебя, так смотрю и на других. Тогда он ей даёт правильный ответ: До тех пор, пока ты жива, буду  смотреть и на других, но если умрёшь, тогда буду смотреть только на тебя и буду себе говорить, что другой такой как ты не было. Это – психологическое состояние.

Говорю: Люди находятся в постоянном противоречии. Когда? Когда находятся перед  соблазном. Соблазн придёт неизбежно. Соблазн – это препятствие в жизни, специально поставленное для испытания людей.

 
И приведу всех ваших братьев

 
Някоя мома се влюбила в някой момък. Не е лошото в това. Любовта е благословение от Бога, но след като се влюбила, започва да го ограничава и да му казва да не гледа другите жени. Ето, там е белята. Че как да не ги гледам? Господ не създаде само тебе, създаде и другите моми. Както гледам тебе, така ще гледам и другите. Тогава той ѝ дава един прав отговор: Докато си жива, ще гледам и другите като тебе, но щом умреш, тогава ще гледам само тебе и ще си казвам, че като тебе друга нямаше. Това е едно психологическо състояние.

Казвам: Хората се намират в едно постоянно противоречие. Кога? Когато се намерят пред съблазънта. Съблазънта неизбежно ще дойде. Съблазънта е спънка в живота, нарочно поставена за изпитание на хората.

 И ще доведа всичките ви братя

Линк към коментар
Share on other sites

23.02.13

Сегодня многие задаются вопросом: почему в мире существуют страдания? Страдания пришли в мир, потому что люди проходят через область астрального мира, мир страстей, чувств, где желают получить удовольствие от всего, что им дано. Но это яд для всего человечества. В следствие этого они проходят через ряд страданий, испытаний, разочарований. Почти все современные люди отравлены, вследствие чего очень недовольны. Одни недовольны своей женой, другие – своим мужем, третьи – своими детьми, четвёртые – своей матерью, пятые – работой, занятием своим. Вследствие этого они готовы умереть и говорят, что не стоит жить.

Здравое учение

 


Сега мнозина се запитват защо са страданията в света? Страданията в  света са дошли, защото хората минават през една област на астралния свят, светът на страстите, на чувствата, дето те искат да се удоволствуват с всичко, което им е дадено. Но това е отровата на цялото човечество. В следствие на това, те минават през ред страдания, изпитания, разочарования. Почти всички съвременни хора са отровени, в следствие, на което са крайно недоволни: Едни са недоволни от жена си, други – от мъжа си, трети от децата си, четвърти от  майка си, пети от работата, от занятието си, вследствие, на което са готови да умрат и казват, че не струва да се живее.

Здравото учение

Линк към коментар
Share on other sites

24.02.13

Первый признак того, что кто-то начал вас любить – это то, что вы становитесь красивы. Знаете ли вы об этом или нет, это другой вопрос. Это один из диагнозов. Второй признак, что кто-то начал тебя любить, что тебе уже не спится. Ты начинаешь двигаться туда-сюда, шевелишься, тревожишься, ковыряешься в вещах, и никому не подчиняешься,  становишься особенным, имеешь собственное мнение, не подчиняешься, не подчиняешься. Тогда ты становишься необыкновенным человеком. Третий признак, когда тебя полюбит кто-то, ты становишься мягким, как какой-нибудь ароматный плод. До того как тебя полюбили, ты был груб, но после этого становишься мягким, нежным. Следовательно, если ты не становишься мягким, если не двигаешься, т.е. если не думаешь и если не стал красив, никто ещё тебя не полюбил. Если имеешь эти три качества в себе это показывает, что тебя кто-то полюбил. Кто он, это не важно, нет необходимости задаваться [этим] вопросом.

Любишь и тебя любят

Първият признак, че някой е почнал да ви обича, е това, че ставате хубави. Дали знаете това или не, то е друг въпрос. Това е една от диагнозата. Вторият признак, че е почнал някой да те обича е това, че ти вече не си заспал. Ти започваш да се движиш натук, натам, да се мърдаш, да човъркаш нещата и не се подчиняваш на никого, тогава ставаш особен, имаш особено мнение, не се подчиняваш, не се подчиняваш. Тогава ти ставаш бамбашка човек. Третият признак, когато те обикне някой, ти ставаш мекичък, приятен като някой ароматичен плод. До преди да те е обикнал, ти си бил груб, но след това ставаш мекичък, нежен. Следователно, ако не си мекичък, ако не се мърдаш, т. е. ако не мислиш и ако не си станал красив, никой още не те е обикнал. Ако имаш тези три качества в себе си, това показва, че те е обикнал някой. Кой е той, това не е важно, то не трябва да се прави въпрос.

Да обичаш и да те обичат

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...