Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.03.13 - 17.03.13)


Recommended Posts

11.03.13

 

Материя, из которой вы созданы – грязь. Сейчас Бог будет создавать Адама из другой грязи. Он его делает из другой грязи. Из первой грязи ничего не вышло. Было безуспешно. И из Евы ничего не вышло. Адама [Бог] сделал из грязи, а Еву – из человека. Сейчас заново делает Адама, но материалы будет брать из другого места. Писание говорит: [всякий,] Рождённый от Бога, не грешит. Сейчас необходимо всем родиться. Христос говорит: рождённый от Духа и воды. Сегодня это новый состав.

 

Старое и новое

 

 

Материята, от която сте направени, е кал. Сега Бог ще направи Адама от друга кал. Той го прави от друга кал. От първата кал нищо не излезе. Неуспешно беше. И от Ева нищо не излезе. Адама го направи от кал, Ева я направи от човека. Сега наново прави Адам, но от друго място ще вземе материалите. Писанието казва: Роденият от Бога, грях не прави. Трябва сега всички да се родят. Христос казва: роденият от дух и вода. Туй е сега новият състав.

 

Старото и новото

 

Линк към коментар
Share on other sites

12.03.13

 

Кто-то хочет сказать: почему Бог создал человека по своему образу и подобию? Бог создал человека по своему подобию, но что-то оставил, не дал. Значит, Бог создал человека по образу и подобию своего ума, образу и подобию своего сердца, но не создал его по образу и подобию своей воли. И поскольку человек позволил себе присвоить то, что Бог ему не дал, он внёс в мир грехи, преступление, страдания. Все страдания людей обязаны тому, что они хотят быть как Бог и по воле, распоряжаться.

 

По образу и подобию

 

 

Искат да кажат някои, защо Бог създаде човека по образ и подобие свое? Направил го Бог по подобие свое, но Бог оставил нещо, което не дал на човека. Значи, създаде го по образ и подобие на своя ум, създаде го по образ и подобие на своето сърце, но не го създаде по образ и подобие на своята воля. И понеже човек си е позволил да присвои това, което Бог не му дал, той внесе греха в света, престъплението, страданията. Всичките страдания на хората се дължат, че те искат да бъдат и по воля като Бога, да заповядват.

 

По образ и подобие

Линк към коментар
Share on other sites

13.03.13

 

Прежде чем создать человека, Бог создал материалы для его изготовления – и потом составил его из них. Значит: все животные, птицы, рыбы, насекомые, растения, вода, воздух, свет и темнота представляют материалы, условия, из которых необходимо было быть созданным человеку. В человеке имеется и темнота, и свет, и вода, и звери, и млекопитающие, и змеи, и ящерицы, и насекомые, и растения. Всё это существует в самом человеке. Человек находится между них, прогуливается как в раю и распоряжается ими. Когда человек согрешил, Господь изгнал его из рая и тогда животные взяли в нём перевес. Он стал низшим слугой и потерял уверенность.

 

И приведу всех ваших братьев

 

 

Преди да създаде човека, Бог създаде материалите, от които той ще бъде направен, и после го сглоби от тези материали. Значи, всички животни, птици, риби, насекоми, растения, вода, въздух, светлина и тъмнина, това представят материали, условия, от които човек трябваше да бъде създаден. В човека има и тъмнина, и светлина, и вода, и въздух, и твърда почва, и зверове, и млекопитающи, и змии, и гущери, и насекоми, и растения – всичко това съществува в самия човек. Човек е между тях, разхожда се като в рай и ги управлява. Когато човек сгреши, Господ го изпъди от рая и тогава животните взеха надмощие в него. Той стана последен слуга и се обезсърчи.

 

И ще доведа всичките ви братя

Линк към коментар
Share on other sites

14.03.13

 

Многие говорят: Чему учил Христос? Христос учил, что сердце человека должно быть тёплым, а ум – холодным. Душе человека необходимо быть наполненной жизнью, а человеческому духу необходимо быть наполненным силой. Потому что сила – это носитель холода в самой себе. Имеющий силу – холоден. Имеющий в самом себе жизнь – имеет и тепло.

При наступлении холода природа хочет заставить людей размышлять. Когда природа хочет внести больше чувств в людей и улучшить чувства – вносит больше тепла, и мы говорим, что погода тёплая.

 

Здравое учение

 

 

Мнозина казват: Какво е учил Христос? Христос е учил, че сърцето на човека трябва да бъде топло, а умът му трябва да бъде студен. Душата на човека трябва да бъде изпълнена с живот, а човешкият дух трябва да бъде изпълнен със сила. Защото силата е носителка на студенината в себе си. Който е силен, той е студен. Който има живот в себе си, той има и топлина. 

Когато в природата е студено, тя иска с това да застави хората да мислят. Когато иска да внесе повече чувства в хората и да подобри чувствата им, природата внася повече топлина, и ние казваме, че времето е топло.

 

Здравото учение

Линк към коментар
Share on other sites

15.03.13

 

Вы обещаете одно и после изменяете. Я слышал, как молодые девушки говорят: Господи, дай мне возлюбленного. Господь ей даёт [возлюбленного] и она забывает Господа, начинает одеваться, ходить по журфиксам, по представлениям, концертам, операм. Рожает детей и они начинают умирать. Один ребёнок умрёт, другой умрёт. В конце концов, умирает и возлюбленный. Ты своему возлюбленному скажешь: У меня Один Возлюбленный, Которому я обещала жить по Любви. Если и ты хочешь служить Ему с Любовью – можно соединиться и жить вдвоём. Если не хочешь – не хочу соединяться с тобой. Если бы я был женщиной, то сказал детям: Если готовы служить Богу с Любовью – приходите; стану тобой беременна, буду тебя носить; но если не хочешь служить, такого сына или такую дочь не хочу.

 

Чтобы не оскудела вера твоя

 

 

Вие обещавате едно и после се изменяте. Аз съм слушал младите моми да казват: Господи, дай ми един възлюблен. Господ и даде и тя забрави Господа, започне да се облича, да ходи по жур фикси, по представления, по концерти, на опери. Народи деца и започват да умират. Едно умре, друго умре. Най-после и възлюбленият умре. Ти на възлюбления си ще кажеш: Аз имам Един Възлюблен на Когото съм обещала да живея по Любов. Ако и ти искаш да Му служиш с Любов, може да се съединим и двамата да живеем. Ако не искаш, не искам да се съединя с тебе. Аз ако бях жена, на децата ще кажа: Ако сте готови да служите на Бога с Любов – елате; ще стана бременна с тебе, ще те нося; но ако не искаш да служиш, такъв син или такава дъщеря не искам.

 

Да не оскудее твоята вяра

Линк към коментар
Share on other sites

16.03.13

 

Мать – первая воспитательница своего ребёнка, поэтому ей самой необходимо изучать закон внушения и самовнушения и говорить своему ребёнку как необходимо прийти [в физический мир]. Ещё предварительно ей необходимо представить ему полный план. Имеются и второстепенные факторы, учитываемые при воспитании ребёнка; самые первостепенные, главным образом, матери. Они регулируют всю жизнь ребёнка.

 

Кто сеет и кто жнёт

 

 

Майката е първата възпитателка на детето си, затова тя сама трябва да изучава закона на внушението и на самовнушението и да каже на детето си какво трябва да дойде. Тя предварително още трябва да му представи една пълна скица. Има и второстепенни фактори, които взимат участие при възпитанието на детето, най-първостепенни са главно майките. Те регулират целия живот на детето.

 

Който сее и който жъне

Линк към коментар
Share on other sites

17.03.13

 

Кто-то хочет поставить Господа в храмы. Целое небо не может Его вместить, ну какой же храм его вместит? Евреи сделали храм, но в храмах Господь вместиться не может. Единственное место, где говорит Бог, это человеческое сердце. Единственное место, где Бог говорит и куда иной раз Господь совершает визит – это человеческая душа. Иной раз Божий свет проникает в сердце, иной раз Бог вас посещает в такой форме, что вы не подозреваете. После того, как уйдёт, тогда вам придёт в голову, что это был Он.

 

Слово стало плотью

 

 

Някои искат да турят Господа в храмове. Цялото небе не може да Го побере, че какъв храм ще Го побере? Евреите направиха един храм, но в храмове не може да се побере Господ. Единственото място, дето Бог говори, то е човешкото сърце. Единственото място, дето Бог говори и дето по някой път Господ прави визита, то е човешката душа. По някой път прониква Божията светлина в сърцето, по някой път Бог ви посещава в такава форма, дето не подозирате. След като си замине, тогава ще ви дойде на ум, че Той е бил.

 

Словото стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...