Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (08.04.13 - 14.04.13)


Recommended Posts

08.04.13

 

Больному [человеку] необходимо дать не только лекарство для лечения, но и показать ему какое изменение должно произойти в его душе; ему необходимо связаться с Богом. Не задерживайте мысли о недовольстве в своём сердце, чтобы ваша печень не расстроилась. У туберкулёзного больного всё плохое в мысли. Если она изменится – он может выздороветь. В больном необходимо произойти полному внутреннему перевороту: стать совсем другим человеком и пойти в другое направление – пойти к Богу; тогда сможет излечиться.

 

Духовное лечение болезней

 

 

На болния трябва не само да му дадем цяр за лекуване, но и да му покажем каква промяна да настане в душата му; той трябва да се свърже с Бога. Не задържайте кисели чувства в сърцето си, за да не разстроят черния ви дроб. На туберкулозния всичкото лошо е в мисълта и щом се измени тя, той може да оздравее. В болния трябва да стане пълен вътрешен преврат: да стане съвсем друг човек и да тръгне в друго направление – да тръгне към Бога; тогава ще може да се излекува. 

 

Духовно лекуване на болестите 

Линк към коментар
Share on other sites

09.04.13

 

Для Бога существуют тысячи способов оказания благотворного влияния на мир. Он имеет, одновременно, два отношения к злу и добру. В зле Он хочет, чтобы ты испробовал все противоречия, созданные людьми, чтобы мы их не делали, а через добро хочет, чтобы ты испробовал добро, созданное высшими существами. Значит, добро – это плод высших существ, завершивших своё развитие, а зло – плод существ, не завершивших своё развитие. Я называю зло недозрелым плодом.

 

Помни Создателя своего

 

 

Хиляди са начините, чрез които Бог може да употреби едно благотворно влияние върху света. Едновременно Той има две разположения: в злото Той иска да опиташ всички противоречия, които хората са създали, за да не ги правим, а чрез доброто иска да опиташ доброто, което висшите същества са създали. Значи доброто е един плод на висшите същества, които са завършили своето развитие, а злото е плод на същества, които не са завършили своето развитие. Аз наричам злото недоузрял плод.

 

Помни Създателя си

Линк към коментар
Share on other sites

10.04.13

 

Все наши желания, находящиеся в нашем уме, то, что желаем, всегда тянет к земле. Необходимо знать закон. Те люди, которые желают много, имеют много желаний – тяжёлые. Те, кто весит меньше, имеют меньше желаний. Если ты, в данном случае, можешь отстранить все желания, не иметь того, что тебя привлекает к земле, ты станешь легче. Левитация имеет тот же закон. Будешь знать закон – сможешь сам себя освобождать.

 

Дух и материя

 

 

Всички наши желания, които ние ги имаме в нашия ум, туй което желаем винаги тегли към земята. Закона трябва да знаеш. Тежките хора са, които много желаят, много желания имат. Които по-малко тежат, по-малко желания имат. Ако ти, в даден случай, можеш да отмахнеш всичките желания, да нямаш нещо, което да те привлича към земята, ти ще олекнеш. Левитацията е същия закон. Ще знаеш закона да можеш сам да се освобождаваш.

 

Дух и материя

Линк към коментар
Share on other sites

11.04.13

 

Этот закон левитация – для экскурсантов, они должны его знать. Экскурсантам надо его знать. Экскурсанты, путешествующие по горам, не должны иметь много желаний. Необходимо остаться одному желанию. Тогда, если упадёт, не ушибется сильно. Но с одним желанием будет как пёрышко. Пёрышко, где его и отпустишь, будет падать, но не ударится. Когда пойдёшь в горы не носи много желаний. Всё может произойти. Этот закон сейчас можете приложить и в жизни. Когда пойдёшь по жизни – не носи много желаний.

 

Дух и материя

 

 

Та този закон, левитацията е за екскурзиантите, [т]е да го знаят. Екскурзиантите да го знаят. Екскурзиантите, които тръгват по планината не трябва да имат много желания. Трябва да остане едно желание в него. Тогава, дето падне няма да се натърти. Но с едно желание като перце ще е. Перцето дето и да го пуснеш, ще падне, но не ще се удари. Като тръгнеш в планината не носи много желания. Ако имаш много желания, има опасност, като си дигнеш крака, да стане навехване. Всичко може да стане. Сега този закон може да го приложите и в живота. Когато тръгнеш в живота не носи много желания.

 

Дух и материя

Линк към коментар
Share on other sites

12.04.13

 

«Обнять человека» означает окружить его наилучшими условиями жизни, чтобы он был радостным, счастливым – так я понимаю. Это – Любовь. Под словом «поцелуй» понимаю отдать ему наилучшую мысль, наилучшие желания; куда он ни идёт, чтобы чувствовал, что и в нём присутствует нечто. Он может принимать и давать.

 

Когда был молод

 

 

Да прегърнеш един човек значи, аз разбирам да го заобиколиш с най-хубавите условия на живота, че той да е радостен, щастлив. То е Любов. Под думата целувка разбирам да му дадеш най-хубавата мисъл, най-хубавите желания, където ходи да чувствува, че в него има нещо. Той може да приема и да дава.

 

Когато беше по-млад

Линк към коментар
Share on other sites

13.04.13

 

Умершие совсем не любят, чтобы о них говорилось плохо, чтобы бросались плохие мысли о них. Почему не любят? Потому что и без этого они сами себя уже судят. Они и без этого видят свои ошибки и страдают, поэтому и вам не надо что-либо добавлять к их страданиям. Если же вам сделали какое-то добро – всегда держите в своём уме добро, сделанное вам. Если вы хотите сделать хорошую связь с человеком, или с каким-то святым или же даже с кем-то из умерших – держите в своём уме хотя бы одну их добрую черту. Так найдёте и Бога. Кто-то хочет найти Бога, но идёт к Нему со всей своей критической мыслью. Так вы найти Бога не можете. Так Бог не ищется.

 

Один из двенадцати

 

 

Умрелите никак не обичат да се говори лошо за тях, да се хвърлят лоши мисли за тях. Защо не обичат? Защото и без това те сами вече се съдят. Те и без това виждат своите грешки и страдат, затова и вие не трябва да притуряте нещо към техните страдания. Ако пък ви са направили някакво добро, дръжте винаги в ума си доброто, което са ви направили. Ако искате да направите една хубава връзка с човека, или с когото и да е светия или пък даже с някой от заминалите, дръжте в ума си поне една добра черта за тях. Така ще намерите и Бога. Някой иска да намери Бога, но идва с цялата си критическа мисъл. Така не можете да намерите Бога. Така Бог не се търси.

 

Един от дванадесетте

 

Линк към коментар
Share on other sites

14.04.13

 

После того, как узнаете, что ваше стремление иметь желание быть носителями Божественного правильно, всем вам необходимо быть носителями Божественных идей. Не только верить в Господа, что существует Господь. Человеку необходимо стать носителем Божественной мысли, идеи, какой бы малой по размеры она и была – микроскопической. Каждый день прилагайте микроскопическую Божественную идею давать. Каждый должен давать что-то от себя. В отдаче – жизнь.

 

Дух и материя

 

 

След като намерите, че е прав стремежът да има във вас желание да бъдете носители на Божественото, всички трябва да бъдете носители на Божествените идеи. Не само да вярвате в Господа, че има Господ. Човек трябва да стане носител на Божествената мисъл, идея, в какъвто малък размер и да е, микроскопическа. Всеки ден прилагайте микроскопическата Божествена идея да давате. Всеки да дава нещо от себе си. В даването е животът.

 

Дух и материя

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...